Základní deska FIC vás při startu pozdraví hlasem

Základní deska FIC 1stMainboard AZ11 byla vyznamenána cenou Best of Computex 2000 v kategorii základních desek.
Základní deska FIC 1stMainboard AZ11 byla vyznamenána cenou Best of Computex 2000 v kategorii základních desek. Hodnocení provádí časopisy Nikkei Byte a Win PC.

Podle vyjádření porotců byla rozhodujícím faktorem podpora nových procesorů AMD s rychlostí 1 GHz a vyšší a hlavně uživatelsky přítulné vlastnosti. Mezi ně patří aplikace s názvem Clockometer, což je program pro Windows, kterým lze efektivně měnit nastavení FSB taktu procesoru a další parametry. Další vyzdvihovanou vlastností je tzv. Audio Alert II. Tato utilita dokáže detekovat a hlasem ve více jazycích oznámit chybu instalace základní desky jako nekorektně nainstalovaný procesor, RAM paměť nebo VGA kartu. Podporuje též uživatelský hlasový pozdrav při startu počítače, který se nahraje do integrovaného obvodu na základní desce.

Uvedená základní deska podporuje procesory AMD Duron a Athlon v Socketu A s FSB 200 MHz, čipová sada je typu VIA Apollo KT133 (včetně South Bridge VIA82C686A). Na desku lze osadit až 3 DIMM PC133 SDRAM moduly o celkové kapacitě až 1,5 GB. Podporována je i paměť s ochranou proti chybám ECC. Lze připojit 5 PCI karet a jednu typu AGP 4x, 2 + 2 USB ver. 1.0, dva kanály UltraDMA/66 atd. Základní deska rozměru 9,6“ x 12“ je formátu ATX.

Živě komentuje: Hlasové varování při chybné instalaci má smysl jen tehdy, když je naprosto nezávislé na procesoru, RAM paměti, což zřejmě je. Dřív se při chybné instalaci nestalo vůbec nic, a to doslova (mrtvý stroj), nebo maximálně technik začal na prstech počítat, kolikrát mu deska pípla (tzv. Beep code), a tak zjistil, co se děje. Nyní mu může takto postižená deska pěkně od plic vynadat. Jsem zvědav, jestli mezi podporovanými jazyky bude i čeština, ale silně o tom pochybuji. Protože však existuje zastoupení pro Českou republiku, lze v budoucnosti podporu češtiny očekávat.

Váš názor Další článek: Partition Magic 5.0: První oddíl připraven!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,