Začínáme velký projekt českého Internetu: Serge.cz

Chcete zjistit, co se o vás píše v e-mailových konferencích? Zjistěte si to na Serge.cz.
Pokud jste přihlášení do nějaké e-mailové konference, jistě znáte ten nepříjemný pocit plnící se schránky a marného hledání jehly informací v kupce sena zpráv. Na světovém Internetu je velmi známá služba Deja.com, která umí prohledávat news konference. Computer Press přináší na českém Internetu nový unikátní projekt Serge (čte se serž, tedy stejně jako Search), jehož cílem je podrobně mapovat české e-mailové konference a umožnit v nich vyhledávat libovolné části textu, sledovat diskuse v jednotlivých skupinách, zjišťovat nejaktivnější diskusní skupiny a dokonce přímo do diskusních skupin odpovídat.

Serge v současné době obsahuje přes 1 400 diskusních skupin a kdokoli může do něj svou diskusní skupinu přidat. V jednotlivých konferencích je přihlášen e-mail serge@cpress.cz, proto prosíme správce jednotlivých diskusních skupin, aby tento e-mail ze své diskusní skupiny nevyřazovali, jejich diskusní skupina by totiž nebyla do systému Serge zařazena a oni sami by tak přicházeli o prezentaci v systému Serge. Do systému Serge jsou také automaticky zařazovány všechny diskusní skupiny vytvořené na serveru Pandora.

Aktualizace zpráv v databázi probíhá dávkově jednou denně, proto zprávy zaslané do jednotlivých konferencí se v systému nepromítnou okamžitě. Nicméně tento drobný nedostatek je bezesporu vyvážen tím, že se vám konečně otevírá bohatá studnice konferencí na českém Internetu. Snadno najdete požadovanou informaci bez přihlašování do jednotlivých konferencí.

Takže ať vaše kroky míří na www.serge.cz. Tento vyhledávací server si prostě nesmíte nechat ujít.

Diskuze (15) Další článek: Zakažte možnost spouštění příkazového řádku

Témata článku: Nepříjemný pocit, Projekt, Velký projekt, Pandora, Velký


Určitě si přečtěte

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2019 ** Článek postupně aktualizujeme

redakce | 29

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch