Začínáme s ASP.NET 2.0 – 10. díl – kde získat další informace

Po seznámení s autorizací a autentizací nás dnes čeká poslední díl, který bude zcela netypický. Místo výkladu nějakého konkrétního tématu je pouhým přehledem zdrojů a odkazů, které se nám při vývoji ASP.NET aplikací mohou hodit.

Seznam zdrojů

Základní weby firmy Microsoft:

 • www.asp.net - oficiální web technologie ASP.NET. Najdete zde články, software ke stažení, galerii ovládacích prvků, vysoce specializovaná diskusní fóra, návody, starter kity apod. Zajímavé jsou zejména:
 • ASP.NET centrum na MSDN - Microsoft Developer Network (MSDN) je primárním zdrojem informací vývojářů na platformě Microsoft. Jedno z vývojářských center je věnováno ASP.NET. Například seznam všech dostupných článků na téma ASP.NET lze najít zde.
 • Český web MSDN - na českém webu MSDN můžete najít zajímavé materiály v češtině nebo slovenštině, lokální nabídky knih, brožur, DVD, soutěže, kalendář akcí, prezentace z již proběhnuvších akcí apod.

Možnosti podpory

 • Přehled dostupných možností podpory - přehled všech možností dostupných v ČR/SR – od bezplatných komunitních skupin až po placenou profesionální podporu.
 • Znalostní databáze (Knowledge Base) - samoobslužné vyhledávání v databázi známých problémů je vhodné zejména pro řešení dotazů typu „nefunguje mi...“. Vyhledává se zpravidla podle chybového hlášení. Databáze zahrnuje všechny podporované produkty.
 • Profesionální podpora pro MSDN předplatitele a certifikované partnery - máte-li aktivní MSDN předplatné anebo pracujete-li pro certifikovaného partnera firmy Microsoft, můžete na problémy typu „nefunguje mi...“ využít profesionální podporu v podobě incidentů pro řešení problémů, jež máte k dispozici.
 • Diskusní skupina microsoft.public.cs.developer - bezplatná podpora v diskusní skupině monitorované Microsoftem s.r.o. v České republice je vhodná zejména pro dotazy „jak na to“. Je přístupná následujícími způsoby:
 • MSDN library - samoobslužné vyhledávání v základním zdroji obsahujícím řadu článků týkajících se vývoje s použitím Microsoft produktů. Vhodná zejména pro dotazy typu „jak na to“.
 • ASP.NET fóra - máte-li specializovanější dotaz, můžete zkusit fóra ASP.NET v angličtině. Jejich výhodou je vysoká specializace. Do fór často odpovídají přímo členové produktového týmu z Redmondu.

Starter Kity

 • www.asp.net - seznam dostupných anglických starter kitů je dostupný na oficiálním webu www.asp.net, například je zde zařazen DotNetNuke starter kit pro snadné vytváření webových portálů.
 • starterkits.aspnet.cz - v době psaní textu zde byly k dispozici 4 české Starter Kity, z toho 2 lokalizace anglických starter kitů a 2 starter kity od Michala Valáška.

Knihy a vzdělávání

 • Elektronické PDF brožury v češtině - řada elektronických PDF brožur zdarma ke stažení. Jednou z brožur je i vývoj ASP.NET 2.0 aplikací pomocí Express nástroje (ve slovenštině).
 • Multimediální prezentace v češtině a slovenštině - multimediální prezentace v češtině/slovenštině s tématy SQL Serveru 2005 a Visual Studia 2005. Mezi nimi najdete i dvě prezentace s tématem ASP.NET 2.0 v češtině.
 • Anglické knihy o ASP.NET - nejúplnější soubor knih o ASP.NET v angličtině lze získat na webu Amazon, stačí zadat ve vyhledávání „ASP.NET“. Připravte se ovšem na ceny v dolarech a poplatky za poštovné.
 • Knihy v Computer Pressu - v Computer Pressu si lze objednat mnohé z anglických knih bez nutnosti platit drahé poštovné. Mnohé knihy jsou přeloženy do češtiny a začínají se již objevovat i původní české knihy o ASP.NET 2.0, například tato.

Komunitní weby

 • www.aspnet.cz - český web Michala Valáška je plně věnovaný ASP.NET technologii
 • www.vyvojar.cz - komunitní web vývojářů na platformě .NET provozovaný Michalem Bláhou
 • www.aspnet.sk - slovenský komunitní web věnovaný hlavně ASP.NET, který vytvořil Igor Stanek
 • www.asp101.com - web v angličtině je užitečný především velkým množstvím fragmentů kódu a řešených úloh
 • www.15seconds.com - web 15seconds je zajímavým zdrojem informací pro vývojáře, nejenom k tématu ASP.NET, ale i k Windows Vista a dalším tématům
 • www.aspfree.com - web se výrazně zaměřuje na ASP.NET, ale přináší i články o souvisejících technologiích na platformě Microsoft
 • aspnet.4guysfromrolla.com - přestože většina článků se zabývá ASP.NET verzí 1.0 nebo 1.1, najdete zde celou řadu odkazů na články o různých tématech. Výhodou je přehledné řazení.

Free .NET hosting v ČR/SR

V tuto chvíli si můžete vyzkoušet .NET verze 2.0 zdarma u těchto hosterů:

Závěrem

ASP.NET 2.0 je natolik široká oblast, že deset dílů seriálu pokryje pouze velmi úzkou část. Tento seriál by klidně mohl mít i sto dílů, a stále by bylo o čem psát. Psaní dalších 90 dílů bohužel není v našich časových možnostech, a zřejmě by nebylo ani příliš efektivní. Na webech uvedených v dnešním díle najdete více než dostatek informací pro další pokračování a vývoj v ASP.NET 2.0, v čemž vám přejeme hodně štěstí.

(Připraveno ve spolupráci s firmou Microsoft)

Diskuze (5) Další článek: Google testuje službu click-to-call

Témata článku: Software, Programování, Vhodná technologie, Základní zdroj, Starter, Fragment, Kite, Free Press, Oficiální web, Webový tutoriál, Díl, Snadné vytváření, ASP, Diskusní skupina, Igor, Bezplatná možnost, Široká oblast


Určitě si přečtěte

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky