Začínáme s ASP.NET 2.0 – 10. díl – kde získat další informace

Po seznámení s autorizací a autentizací nás dnes čeká poslední díl, který bude zcela netypický. Místo výkladu nějakého konkrétního tématu je pouhým přehledem zdrojů a odkazů, které se nám při vývoji ASP.NET aplikací mohou hodit.

Seznam zdrojů

Základní weby firmy Microsoft:

 • www.asp.net - oficiální web technologie ASP.NET. Najdete zde články, software ke stažení, galerii ovládacích prvků, vysoce specializovaná diskusní fóra, návody, starter kity apod. Zajímavé jsou zejména:
 • ASP.NET centrum na MSDN - Microsoft Developer Network (MSDN) je primárním zdrojem informací vývojářů na platformě Microsoft. Jedno z vývojářských center je věnováno ASP.NET. Například seznam všech dostupných článků na téma ASP.NET lze najít zde.
 • Český web MSDN - na českém webu MSDN můžete najít zajímavé materiály v češtině nebo slovenštině, lokální nabídky knih, brožur, DVD, soutěže, kalendář akcí, prezentace z již proběhnuvších akcí apod.

Možnosti podpory

 • Přehled dostupných možností podpory - přehled všech možností dostupných v ČR/SR – od bezplatných komunitních skupin až po placenou profesionální podporu.
 • Znalostní databáze (Knowledge Base) - samoobslužné vyhledávání v databázi známých problémů je vhodné zejména pro řešení dotazů typu „nefunguje mi...“. Vyhledává se zpravidla podle chybového hlášení. Databáze zahrnuje všechny podporované produkty.
 • Profesionální podpora pro MSDN předplatitele a certifikované partnery - máte-li aktivní MSDN předplatné anebo pracujete-li pro certifikovaného partnera firmy Microsoft, můžete na problémy typu „nefunguje mi...“ využít profesionální podporu v podobě incidentů pro řešení problémů, jež máte k dispozici.
 • Diskusní skupina microsoft.public.cs.developer - bezplatná podpora v diskusní skupině monitorované Microsoftem s.r.o. v České republice je vhodná zejména pro dotazy „jak na to“. Je přístupná následujícími způsoby:
 • MSDN library - samoobslužné vyhledávání v základním zdroji obsahujícím řadu článků týkajících se vývoje s použitím Microsoft produktů. Vhodná zejména pro dotazy typu „jak na to“.
 • ASP.NET fóra - máte-li specializovanější dotaz, můžete zkusit fóra ASP.NET v angličtině. Jejich výhodou je vysoká specializace. Do fór často odpovídají přímo členové produktového týmu z Redmondu.

Starter Kity

 • www.asp.net - seznam dostupných anglických starter kitů je dostupný na oficiálním webu www.asp.net, například je zde zařazen DotNetNuke starter kit pro snadné vytváření webových portálů.
 • starterkits.aspnet.cz - v době psaní textu zde byly k dispozici 4 české Starter Kity, z toho 2 lokalizace anglických starter kitů a 2 starter kity od Michala Valáška.

Knihy a vzdělávání

 • Elektronické PDF brožury v češtině - řada elektronických PDF brožur zdarma ke stažení. Jednou z brožur je i vývoj ASP.NET 2.0 aplikací pomocí Express nástroje (ve slovenštině).
 • Multimediální prezentace v češtině a slovenštině - multimediální prezentace v češtině/slovenštině s tématy SQL Serveru 2005 a Visual Studia 2005. Mezi nimi najdete i dvě prezentace s tématem ASP.NET 2.0 v češtině.
 • Anglické knihy o ASP.NET - nejúplnější soubor knih o ASP.NET v angličtině lze získat na webu Amazon, stačí zadat ve vyhledávání „ASP.NET“. Připravte se ovšem na ceny v dolarech a poplatky za poštovné.
 • Knihy v Computer Pressu - v Computer Pressu si lze objednat mnohé z anglických knih bez nutnosti platit drahé poštovné. Mnohé knihy jsou přeloženy do češtiny a začínají se již objevovat i původní české knihy o ASP.NET 2.0, například tato.

Komunitní weby

 • www.aspnet.cz - český web Michala Valáška je plně věnovaný ASP.NET technologii
 • www.vyvojar.cz - komunitní web vývojářů na platformě .NET provozovaný Michalem Bláhou
 • www.aspnet.sk - slovenský komunitní web věnovaný hlavně ASP.NET, který vytvořil Igor Stanek
 • www.asp101.com - web v angličtině je užitečný především velkým množstvím fragmentů kódu a řešených úloh
 • www.15seconds.com - web 15seconds je zajímavým zdrojem informací pro vývojáře, nejenom k tématu ASP.NET, ale i k Windows Vista a dalším tématům
 • www.aspfree.com - web se výrazně zaměřuje na ASP.NET, ale přináší i články o souvisejících technologiích na platformě Microsoft
 • aspnet.4guysfromrolla.com - přestože většina článků se zabývá ASP.NET verzí 1.0 nebo 1.1, najdete zde celou řadu odkazů na články o různých tématech. Výhodou je přehledné řazení.

Free .NET hosting v ČR/SR

V tuto chvíli si můžete vyzkoušet .NET verze 2.0 zdarma u těchto hosterů:

Závěrem

ASP.NET 2.0 je natolik široká oblast, že deset dílů seriálu pokryje pouze velmi úzkou část. Tento seriál by klidně mohl mít i sto dílů, a stále by bylo o čem psát. Psaní dalších 90 dílů bohužel není v našich časových možnostech, a zřejmě by nebylo ani příliš efektivní. Na webech uvedených v dnešním díle najdete více než dostatek informací pro další pokračování a vývoj v ASP.NET 2.0, v čemž vám přejeme hodně štěstí.

(Připraveno ve spolupráci s firmou Microsoft)

Diskuze (5) Další článek: Google testuje službu click-to-call

Témata článku: Software, Programování, Díl, Základní zdroj, Kite, Diskusní skupina, Webový tutoriál, Fragment, Free Press, Igor, Vhodná technologie, Oficiální web, Starter, Široká oblast, ASP, Snadné vytváření, Bezplatná možnost


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF