Microsoft | Flight Simulator | Simulátor

Začíná uzavřené beta testování MS Flight Simulatoru ve virtuální realitě. Jak se přihlásit?

Francouzské Asobo Studio, stojící za vývojem Microsoft Flight Simulatoru 2020, se připravuje na spuštění uzavřené beta verze hry ve virtuální realitě. Testování bude probíhat ve dvou fázích, přičemž v té první budou podporována pouze zařízení postavená na platformě Windows Mixed Reality (WMR HMD). Ve druhé vlně bude přidána podpora dalších headsetů.

Beta testování je uzavřené a vpuštěni do něj budou pouze vybraní zájemci; vstup je navíc podmíněn souhlasem s dohodou o mlčenlivosti. Každopádně se zdá, že hra má před sebou zářnou budoucnost – čekají ji roky a roky aktualizací obsahu – a virtuální realita ji může posunout o několik úrovní výš.

MSFS ve VR

Informaci o plánovaném zahájení beta testů přinesli vývojáři v živém streamu a následně ji publikovali na blogu věnovanému tomuto hernímu titulu. Případné zájemce odkazují na stránku s podrobnými informacemi. „Tým Microsoft Flight Simulatoru hledá oddané členy komunity, kteří by nám pomohli otestovat připravovaná VR sestavení.“ píše se v úvodu.

Přihlášení do uzavřené bety v žádném případě ještě neznamená, že určitě získáte přístup. Pokud však uvažujete o zapojení se, pak musíte splnit následující seznam podmínek:

 1. Minimální věk 18 let.
 2. Musíte mít koupený MS Flight Simulator.
 3. Musíte mít účet Microsoft, který slouží k vaší identifikaci.
 4. Je nutné vlastnit headset pro virtuální realitu (v první fázi WMR HMD, ve druhé pak i jiný, jež bude podporován).
 5. Musíte se registrovat jako Insider.
 6. Budete muset odeslat výstup Nástroje pro diagnostiku DirectX (DxDiag).
 7. Musíte odsouhlasit a dodržovat NDA (smlouva o sdílení důvěrných materiálů, znalostí nebo informací, které nebudou sdíleny s jakoukoliv třetí stranou).
 8. Splnit minimální požadavky:
  • OS: Windows 10 (November 2019 Update – 1909)
  • DirectX: verze 11
  • CPU: i5-8400/Ryzen 5 1500X
  • GPU: Nvidia GTX 1080 nebo ekvivalentní
  • VRAM: 8 GB
  • RAM: 16 GB
  • HDD: 150 GB
  • Rychlost internetového připojení: 5 Mb/s

Jak se přihlásit do beta testování?

Prvním nezbytným požadavkem je, kromě MS Flight Simulatoru a příslušného hardwaru, přihlášení k testovacímu programu MSFS Insider. Následně je nutné odeslat výstup Nástroje pro diagnostiku DirectX. Pak už stačí jen čekat, zda vás autoři hry vyberou a pozvou k testování.

Jako Insider budete mít možnost poskytovat zpětnou vazbu a postřehy vývojovým týmům. Kromě toho bude vaším úkolem odpovídat na krátké dotazníky, dostanete přístup na soukromá fóra a budete dostávat exkluzivní týdenní zpravodajství.

Majitelé setů pro virtuální realitu tak bude patrně nejvíce zajímat, jaká zařízení bude hra vlastně podporovat. Tuto informaci Asobo Studio zatím neuvedlo, takže nezbývá než čekat. Každopádně není pochyb o tom, že VR přinese do tohoto simulátoru úplně novou dimenzi.

Diskuze (7) Další článek: Meteomapa Windy „vylepšuje“ satelitní snímky. Díky falešným barvám jsou čitelnější

Témata článku: Microsoft, Virtuální realita, Létání, Hry, Flight Simulator, DirectX, Simulátor, MS Flight Simulator, MSFS, GPU Nvidia, Headset, DxDiag, Nvidia GTX, Testování, Asobo Studio, TES, Asobo, NDA, Beta, Windows Mixed Reality, Beta testování, Hry pro PC na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hubbleův dalekohled pozoroval hojení veleobra Betelgeuse po gigantické explozi

Hubbleův dalekohled pozoroval hojení veleobra Betelgeuse po gigantické explozi

** Hubbleův vesmírný dalekohled svoji výkonnou optiku zaměřuje i na hvězdu Betelgeuse ** Ta před časem předvedla velmi neobvyklé chování, které u mnohých vzbudilo očekávání exploze supernovy ** Na ultimátní výbuch sice nedošlo, i tak se ale na Betelgeuse dějí pozoruhodné věci

Stanislav Mihulka
DalekohledyAstronomie
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Bojový vrtulník Raider X bude rychlý, obratný i odolný. Pro Pentagon ho vyvíjí Sikorsky a už ukázal prototyp

Bojový vrtulník Raider X bude rychlý, obratný i odolný. Pro Pentagon ho vyvíjí Sikorsky a už ukázal prototyp

** Pentagon hodlá nahradit své lehké víceúčelové vrtulníky Bell OH-58 Kiowa ** Za tímto účelem vznikl modernizační program Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA) ** V rámci něj vyvíjí společnost Sikorsky Aircraft Corporation vrtulník Raider X

Stanislav Mihulka
HelikoptéryVojenstvíPrototyp
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru