Začíná HandyExpo – víkend pro kapesní počítače

Dnes a o víkendu se ve Veletržním paláci v Praze uskuteční výstava HandyExpo zaměřená na kapesní počítače, mobilní telefony a bezdrátovou komunikaci. Na výstavě nebude jen souhrnný přehled produktů, co jsou už na trhu, těšit se můžeme i na zajímavé české premiéry.
Začíná HandyExpo – víkend pro kapesní počítače
Veletrh začne dnes a tento den také bude věnován přednáškám a firemním prezentacím. Program přednášek je k dispozici na webu. Veletrhu se zúčastní přes 50 vystavovatelů z řad distributorů, vydavatelů i výrobců. Cena vstupenky je na místě 50 Kč, bylo se ale možné předregistrovat zdarma. Všechny vstupenky budou slosovány a hlavní cenou je kapesní počítač Visor Pro.

Zřejmě nejvýraznějším produktem, který bude možné na Handy Expo shlédnout, bude česká premiéra kapesního počítače/telefonu Handspring Treo. Komunikátor Handspring Treo v kompaktní jednotce integruje to nejlepší ze světa Palm OS a GSM. Pracuje v síti GSM 900/1800 MHz, podporuje SIMToolkit, zasílání SMS zpráv, má vestavěný prohlížeč web/wap stránek Blazer a chystá se i podpora GPRS datových přenosů. Treo byl k vidění poprvé veřejněji na Comdexu a tak se po krátké době dostává i do České republiky, prezentován bude na přednášce CDS dnes ve 12:30. Prodávat se začne již od ledna příštího roku a jeho cena bude zhruba 32 000 včetně DPH. Tedy ne zrovna málo, ale ve srovnání s Nokií 9210 také ne moc.

HandyExpo bude probíhat poprvé, nadějně se rozvíjející oblast kapesních počítačů a mobilních komunikací má jistě potenciál udržet veletrh i po další roky a úzké zaměření veletrhu naopak přitáhne jen ty zájemce, které daná problematika úzce zajímá. Zatím všechny výstavy zaměřené na spotřebitele působí spíše rozpačitým dojmem. HandyExpo má ale dobrý potenciál díky zaměření na oblast, která je ryze spotřebitelská a navíc nyní velmi populární. Pochopitelně nelze nyní hodnotit úspěšnost akce, na to přijde čas až po neděli, zatím to ale vypadá slibně.

Diskuze (7) Další článek: Winamp 3.0 Beta 2 cold

Témata článku: Dobrý dojem, Dobrý potenciál, Blazer, Mobilní telefony akce, Rozvíjející oblast, Mobilní telefony v akci, Kapesní počítač, Han


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 26

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 102

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF