Já mám Dell latitude s i7-7600U dvoujádro s boostem na 3,8 GHz , 512 GB SSD a 16GB RAM a paráda notebook. Dell všem vřele doporučuji. B-]B-]B-] Na Windows 10 Pro to běží skvěle.
Já jsem si teď s velkou slávou koupil přes inzerát i5 do svýho staršího sandy bridge notebooku, že si jako pomůžu oproti i3 protože budu mít 4 fyzický jádra, jaký překvapení mě ale čekalo že se i5 a i3 liší jenom turboboostem. Prostě intel je fakt vychcanej. 😀
Ne, to jses jenom blbej.
Jo, jsem blbej že mě fakt nenapadlo že se to naprosto liší od zavedenejch tradic v pojmenovávání na desktopu. Sorry že jsem důvěřoval ňáký zažitý posloupnosti v číslování. 😉 Ale tak za pár stovek jsem si pomohl aspoň tim že mam o 800 MHz vyšší takt, tak aspoň něco
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 4. 2018 23:55
doba 6ti jadrova neboli doba vysmechu zakaznikovi.
Intel v tom u laptopů dělá pěkný bordel. Bylo "U" a "HQ". Teď je "U", "G" a "H". Beru U, H je nástupce HQ. Kam patří G, tedy ty procesory s Radeon Vega na čipu? Je to do ultrabooků nebo do čeho? Mám to chápat jako i5-8250U + Radeon Vega? Nebo jde procesorově o nějaký "mezikus"? Bylo ho třeba? Nějak se v tom u nich ztrácím
G bude řada s vysokým výkonem.Nad úroveň dnešních i7 HQ.
G je aktualne stara generace HQ s VGA cipem v pouzdru.
Místo dvou jader navíc bych chtěl vrátit tloušťku NB zpět jako byla před lety, aby byl opět prostor pro veškerou konektivitu, bytelnější konstrukci a především efektivnější chlazení. Tenhle všudypřítomný pseudo-mac design je v praxi hotová tragédie i u samotných Maců. Aktuálně se snažím zbavit nového Macbooku Pro v nejvyšší konfiguraci - kromě nekonečně dlouhého seznamu problémů jeden plyne právě z nesmyslné tenkosti - ječící větrák, přehřívání a při delší zátěži znatelný throttling. Tohle je pro opravdového "Pro" uživatele naprosto nepřijatelné.Jak někdo řekl v diskuzi - Photoshop nebo Final Cut nezajímá, jak tenký váš notebook je...
Názor byl 3× upraven, naposled 3. 4. 2018 18:05
Vidím to naprosto stejně.Nechápu to ztenčování za každou cenu.
Ono to je určitě praktické co do mobility, ale nemělo by to být na úkor funkčnosti.
I volovi je jasné, jak se takový nb bude chovat.Tak použij mozek a kup pořádný nb s kvalitním chlazením.
kvalitní chlazení nemaj ani "pořádný" notebooky 😉
Co je to za konfiguraci a za kolik ho prodáváš?
Nepoužitý, jen vybalený a spuštěný MacBook Pro 15-inch, touch bar (late 2016). Originální balení a veškeré příslušenství, roční záruka (firemní nákup na konci února 2018). Důvod prodeje: především možnosti pro zapojení periferií nevyhovují specifickému pracovnímu setupu.2.7GHz čtyřjádrový Intel Core i7 “Skylake"16 GB 2133MHz RAM1TB SSD (NVMe)graf. karta Radeon Pro 455, 2GB RAMpodsvícená klávesnice (česká)4x Thunderbolt 3Touch Bar a Touch IDbarva: vesmírně šedýCena 72 000,-Případní zájemci můžete psát na jendabek@gmail.com :)
Názor byl 1× upraven, naposled 3. 4. 2018 22:39
Modelu 2016 se budes imho za takovou cenu zbavovat obtizne. Mas tam alespon moznost odpoctu dph?
Prave ze modely 2016 maju vyhodu vo vymenitelnom SSD. V najnovsej, teda aktualnej HW verzii MacBook Pro je SSD letovane priamo na doske.
Za taku cenu bol pred pol rokom bezne v obchode vo vypredaji. Ja sam som vtedy kupoval to iste len s 512GB diskom za 2500 eur s dph.O par tyzdnov budu nove macbooky pro s novou generaciou procesorov a tento znova pojde na cene dole. Uz teraz je to za taku cenu nepredajne.
Nikto Vás nenúti používať notebook na pracovné účely. Vždy tu boli, sú a budú desktopové počítače. Notebook má byť mobilný, ak výrobcovia zachovajú klasický usb konektor (bez toho aby som bol nútený použiť redukciu z usb-c), tak ja im stenšovanie schvaľujem.
Takže je důležité jen to, do čeho mě někdo nutí? Zajímavá teorie... V případě bráchy, pro kterého byl určen, je to jednodušší / efektivnější varianta - je často pracovně v terénu a zároveň pak může snadno pokračovat doma.Před pár lety se dal MacBook Pro bez problému použít jako přenosná pracovní stanice, kterou doma připojil na periferie a normálně fungoval. Dneska už to s novými modely prostě nejde. Už např. jen proto, že bez adaptéru k tomu nepřipojíte jak originál klávesnici od Applu (USB), tak ani běžné monitory (málokterý má Thunderbolt), Ethernet, paměťovku... A protože ty adaptéry nevyrábí Apple, přichází nekonečné množství problémů s kompatibilitou i jejich kvalitou. Do toho přehřívání a podivné chyby OS, které by člověk u Apple nečekal (zásek při výběru jazyka hned při úvodním nastavení apod.).Nakonec tedy po letech u Apple přechází na PC desktop + NB, což teda taky není žádná sláva (Win se tváří jednoduše, ale skoro nic jednoduše ve finále nefunguje), ale narozdíl od Apple se nakonec dá všechno vyřešit a není potřeba ani vysolit 100 tisíc.
Názor byl 1× upraven, naposled 6. 4. 2018 02:20
Já nechápu proč Apple takhle tenké okraje nedává do Macbooků, já bych to bral hned!
pokud by tam nebyl ten sirokej hnus dole co maj tyhle notebooky tak by mi to taky nevadilo
Už vidim cenu XPS u nás okolo 25tis.Tak jedině v USA.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.