Zachraňte soubory

Jistě se již každému z nás stalo, že po vydání pokynu k vysypání koše ve Windows 95/98 si uvědomíme, že jeden ze souborů právě vymazaných bychom docela potřebovali. I po smazání lze ale soubory občas ještě zachránit.
Jistě se již každému z nás stalo, že po vydání pokynu k vysypání koše ve Windows 95/98 si uvědomíme, že jeden ze souborů právě vymazaných bychom docela potřebovali. Nastane zuřivé prohledávání jiných složek a archivních disket, ale soubor není k nalezení. Potom nezbývá než si udělat někdy i několik hodin času a soubor znovu stáhnout z Internetu nebo při nejhorším znovu vytvořit. Tomuto všemu se dá vyhnout, máme-li sharewarový program Revival. Pomocí něj lze totiž vymazané soubory obnovit a to platí pro přímé vymazání i pro vymazání přes Koš ve Windows.

S Revivalem se pracuje velice jednoduše a intuitivně. Po spuštění vybereme disk a složku, ve které se nacházel smazaný soubor (nebo při použití Koše složku Recycled na příslušném disku). Soubor se zobrazí v klasickém okně složky bez počátečního písmene (např. #oubor.doc místo soubor.doc). Máme možnost si ho buď prohlédnout nebo ho uložit. Revival provádí úspěšnou obnovu všech typů souborů, tedy i spustitelných programů a textových souborů (ať již jsou formátu ASCII, Word či jiného). Problém nastává při záchraně obrázků. Tam se většinou podaří soubor zachránit jen poškozený. Ale i přes to je Revival velice šikovná utilita, která může ušetřit dost práce a času.

Revival je shareware a dá se stáhnout třeba na Eunetu.

Váš názor Další článek: Dokonáno jest – America Online koupila Netscape

Témata článku: Windows, Pokyn, Revival

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost