Zablokováno 317 377 uživatelů Napsteru, k čemu?

Prázdné gesto bez užitku, tak se dá charakterizovat realizace požadavku Metallicy na zablokování uživatelských účtů, které nelegálně nabízely skladby Metallicy.
Prázdné gesto bez užitku, tak se dá charakterizovat realizace požadavku Metallicy na zablokování uživatelských účtů, které nelegálně nabízely skladby Metallicy. Metallica doručila Napsteru 317 377 uživatelských jmen, které měly být zablokovány. Seznam obsahoval uživatelské jméno, jména nelegálních souborů, datum, čas a IP adresa serveru, ke kterému byl uživatel připojen. V seznamu není nic jiného, tedy ani IP adresa uživatele nebo jiné osobní informace.

Napster tedy žádosti Metallicy vyhověl, účty zablokoval, ale reálné důsledky tohoto kroku jsou takřka nulové. Každý z postižených si může během minuty založit nový účet a vesele napsterovat dále. Metallica zastavuje potopu házením trámů do proudu - vždy jí uplavou dřív, než by stačily něco zarazit. Jak to bude pokračovat? Je možné, že Metallica bude nadále komplikovat uživatelům život a nadále vypracovávat zbytečné seznamy hříšníků. Když nějakých deset procent těchto neustále blokovaných uživatelů nakonec vyměkne a Metallicu z disku smaže, bude to úspěch, v celku ale bude naprosto zbytečný.

Řešení Metallicy je prostě zoufalé a vymazání Metallicy z Napsteru nezajistí. Využívání Napsteru k šíření nelegálních skladeb je rozhodně odsouzeníhodné, ale řešit to blokování přezdívek opravdu nejde. Schválně, nejste mezi zablokovanými?

Diskuze (10) Další článek: Dreadling - doomovka pro Palma

Témata článku: Uživatelské jméno, Metallica


Určitě si přečtěte

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5