Zábava na českém internetu: weby pro ženy

V průběhu tohoto týdne vám přinášíme také články věnované internetu coby nástroji pro zábavu či odreagování. Náš malý seriál zakončíme přehledem webů určených výhradně pro ženy.

Žena.cz

Aniž bych dlouze přemýšlel, přijdu na to, že do vyhledávače stačí zadat adresu www.zena.cz, a budu si moci přečíst o starostech, které trápí něžnější polovinu lidstva. Server Žena.cz je součástí portálu Centrum. Najdete zde čtení ze všech možných oblastí. Můžete najít rady pro řešení specifických zdravotních problémů, informace ze společnosti, anketu, recepty, diskuze a další.

Klepněte pro větší obrázek

Stránky obsahují rubriky Zdraví, Sex a vztahy, Děti, Praktické, Styl, Volný čas a Recepty. Většina z těchto rubrik je ještě dále členěna na kategorie. Obsah je skutečně pestrý a zřejmě odpovídá ženským potřebám.

V rubrice Zdraví najdete například článek o sladkém mámení čokolády a samovyšetření prsu, v rubrice Sex a vztahy zase užitečné informace pro rodinný život. Mezi články nechybí různé testy. Na zajímavosti vás upozorní například Recept dne nebo Poloha týdne.

Žena-in

Další web, který jsem objevil, mi v porovnání s předchozím připadl mnohem méně dokonalý. Grafika a layout působí neuspořádaným dojmem. Ale nejsem žena, nemohu to tedy dokonale posoudit. Články jsou roztříděny do více jak dvaceti kategorií. A je jich zde požehnaně. Najdete jak informace z oblasti sexu, tak ze společnosti, články na téma péče a tělo… Prostě všehochuť.

Klepněte pro větší obrázek

Lékárenské okénko

Z poněkud jiného soudku je ženské okénko na serveru Apatykář.info. Jak správně tušíte, ženy zde naleznou informace z oblasti zdravotnictví. Zajímá vás vše, co je spojeno s křečovými žilami, cystitidou, celulitidou, menstruací, čištěním obličeje, opalováním, mykózou, pleťovými přípravky nebo vitiligem? Pak se na tuto stránku určitě podívejte.

Klepněte pro větší obrázek

Lze ji doporučit i mužům. Například menstruační problémy je přímo neovlivňují, na druhou stranu by různým jedincům neuškodilo pár informací o tom, proč je jejich přítelkyně jednou za měsíc v jednom kuse nevrlá.

Praktická žena

Kdo by neznal časopis, se kterým vyrůstaly myslím minimálně dvě generace žen. Jeho moderní podoba má také své webové stránky. Články zde umístěné jsou vlastně výběrem z obsahu tištěné podoby. Důraz je kladen na obrázky, texty jsou jen minimální.

Klepněte pro větší obrázek

Procházet můžete několika skupinami. Najdete zde vše, od vaření, přes módu až k ručním pracím. Kupodivu jsem zde nenašel žádnou zmínku o sexu. Praktická žena se nedrží současného trendu zviditelňování se za každou cenu. Po týdnu procházení nejrůznějších sexuálně vstřícných stránek mi to přišlo celkem příjemné.

Tiscali pro ženy

Multi-informační portál Tiscali pamatuje i na ženské návštěvníky internetu. Stránky jsou provázány s ostatními částmi webu. Z ryze ženských sekcí mohu uvést například módu, kosmetiku, pel-mel, domácnost nebo bydlení. I když samozřejmě některé články jsou určeny i pro muže.

Klepněte pro větší obrázek

Opět nechybí sekce věnovaná lidským vztahům. Je rozdělena na intimnosti a seznamku. Slabším mužským povahám bych návštěvu těchto částí rozhodně nedoporučoval. Při čtení o vasektomii jsem pociťoval zřetelnou bolest v dolních partiích. Na druhou stranu se zde dozvíte poměrně podrobné informace o ženském orgasmu.

Výběr článků je tradičně pestrý. Ženy intelektuálky si asi na své nepřijdou, ovšem všechny ostatní zde najdou oblíbené články ze světa celebrit, povídání o antikoncepci, rady na hubnutí a další. Součástí webu je také fotogalerie celebrit a zajímavého ošacení.

Babinet.cz

Tento web, jehož název mi připomíná složeninu slov babinec a kabinet, má ve svém podtitulku vepsáno, že obsahuje vše pro ženy a dívky. Jde především o sbírku odkazů roztříděných do přehledného katalogu. Pokud hledáte ženské weby, doporučuji se sem podívat. Kromě toho zde najdete i články z vlastní produkce Baninetu. První, na který jsem narazil, byl shodou okolností opět o sexu a směřoval na mužské problémy s erekcí.

Klepněte pro větší obrázek

Součástí Babinetu jsou poradny a diskuzní fóra. Konkrétně sexuologické (na prvním místě…), o porodních asistentkách, psychologické, o rodičích a dětech, právní a další. Zaujala mě možnost zeptat se mužů, jak by řešili konkrétní problémy. Ženy nejčastěji zajímá, proč se partner chová tak, a ne jinak. Nechybí kulturní tipy a odkazy na další zajímavé články na internetu.

Nioneta.cz

Fialový koktejl zábavy vám prý přinese internetový magazín pro ženy na adrese www.nioneta.cz. O nejrůznějších tématech si můžete popovídat ve zdejším diskuzním fóru. Výběr diskuzí je skutečně široký. Je tu PC poradna, koutek o zahradničení, informace o vaření, speciální část pro baculky a starší ženy, jiná část je věnována maminkám. Na tomto webu si můžete vytvořit vlastní internetový deníček, blog.

Klepněte pro větší obrázek

Mimo diskuzí jsou zde také články. V zahradě života najdete různé komentáře z reálného života, láska a sex přináší intimní témata, dále zde najdete módu, koktejl, bulvární okénko, zdraví, prima bydlení, informace o cestování, vaření a mystice, poradnu a soutěže.

Ženy na Atlase

Sekci pro ženy má také internetový portál Atlas.cz. Článkům dominují příspěvky z oblasti Sex a vztahy. Mimo ně zde ale najdete informace o celebritách, zprávy o současných módních trendech, tipy pro zdraví a štíhlou linii, články věnované výchově dětí a rodině. Zajímavý je lunární diář a poradny. V nich se dozvíte jak správně hubnout, jak se líčit, jak pečovat o pleť, jak se česat atd.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě hlavních kategorií zde najdete i speciály. V době přípravy článku zde byla témata Konec nudy v sexu, Super Špek Me a Jaro s aerobikem.

Šťastné ženy

Dalším z webů, který je kompletně věnovaný ženám, je Magazín pro šťastné ženy. Najdete zde obvyklou várku článků, které píší ženy ženám. Jde především o zkušenosti ze života, veselé historky nebo tipy na cestování. Třídění je také obvyklé: život a vztahy, zdraví a krása, náš domov, vaření, cestování, společnost atd. Specialitou je sekce víkendová příloha, ve které najdete vše, co na webu během víkendu vyšlo.

Klepněte pro větší obrázek

Boxíky po stranách nabízejí výběr z receptů, anketu, odkazy na soutěže a kvízy. Pobavit se můžete při čtení nejrůznějších vtípků, které do diskuzí přidávají ostatní čtenářky. Tento web je jedním z mála, kde se neprobírají neustále dokola různé sexuální problémy.

Dáma.cz

Na závěr jsem si nechal Internetový časopis pro všechny ženy a dámy, www.dama.cz. Specializovaný web nabízí informace o módě, kosmetice, kultuře, bydlení, zdraví, vaření, rodině, sexu a zábavě. To vše doplňují poradny a diskuze.

Klepněte pro větší obrázek

Připraveny jsou elektronické pohlednice, u kterých samozřejmě nechybí fotografie krásných (?) mužů. Chcete mít vlastní internetový deníček? Na tomto serveru to nebude problém. Záznamy ostatních čtenářek Dámy.cz si můžete pohodlně pročítat.

U článků mi vadilo pouze to, že jsem nenašel datum zveřejnění. Rovněž některé části webu byly nečitelné v mém prohlížeči (Opera 8.52). Témata v jednotlivých kategoriích jsou uspořádána do sloupců, po rozklepnutí článku se text zobrazí přes většinu plochy webu. Na tomto webu hledejte spíše serióznější informace.

Sex je všudypřítomný

Jak jste jistě postřehli z předchozích dílů našeho malého seriálu, sex a erotika se objevují na všech druzích stránek. Jde zkrátka o zábavu jako každou jinou. Nejmarkantnější to bylo na seznamkách a chatu, také spousta her má erotický nádech.

Velkým překvapením pro mě bylo zjištění, že už třetí nalezený výsledek pomocí Seznamu pro výraz „žena“ nabídl odkaz na stránky, kde najdete zralé ženy po čtyřicítce… Copak je žena na internetu pouze objektem sexuální touhy?

Váš názor nás zajímá

Dívky a ženy, pokud čtete Živě, přispějte do diskuze, jaké ženské weby navštěvujete (pokud jsou takové). Pánové, co si myslíte o ryze ženských webech?

Diskuze (18) Další článek: Připojení k Internetu přes kabelovou televizi má 176 tisíc zákazníků

Témata článku: Opera, Hubnutí, Příjemné zjištění, Bulvární magazín, Zdravý pár, Různé kategorie, Zviditelňování, Ruční výběr, Celebrity, Zdravý jedinec, Nejrůznější téma, Módní trend, Moderní podoba, Různá móda, Krásný měsíc, Praktický život, Předchozí výběr, Zajímavá informace, Obvyklý problém


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji