Za zjištění bezpečnostních chyb do vězení?

Při odhalování bezpečnostních chyb aplikací existují vždy dva pohledy na danou problematiku. Pohled badatele, který se snaží najít případné bezpečnostní slabiny produktu, a pohled mateřské firmy produktu, která tento fakt může vidět jako útok proti ni samé a zároveň jako pokus o dekompilaci kódu.

S druhým naznačeným pohledem má v současné době problém jeden nezávislý francouzský počítačový expert, kterému hrozí vězení či peněžitá pokuta. V roce 2001 se jistý Guillauma Tena zabýval analýzou antivirového produktu Viguard společnosti TEGAM International, ve které našel velkou řadu bezpečnostních problémů. Výsledky svého výzkumu o několik měsíců později publikoval ve své výzkumné zprávě. Tím zároveň i zpochybnil „motto“ produktu, které hlásalo něco ve smyslu rčení „zastavíme 100 procent virů“.

Zástupci společnosti Tegam označili badatele, který v současnosti pracuje v oddělení genetiky na Harvard University, nejprve za teroristu a následně na něho podali trestní oznámení. Soudní jednání by mělo skončit 8. března a jeho výsledek bude velmi zajímavý pro další vývoj v této oblasti. Pokud by bylo dáno za pravdu společnosti Tegam, znamenalo by to zajisté útlum ve snaze zkoumat produkty z hlediska jejich bezpečnosti. Běžným uživatelům by pak muselo stačit "sladké" vyprávění o kvalitách produktů z marketingových materiálů.

Diskuze (19) Další článek: Tiscali brojí proti Internetu Expres Optimal

Témata článku: Vězení, Zjištění, Moto 360, Počítačový expert, Harvard, Moto, Francouzská společnost, Chyba, Motto

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší