iPhone | Huawei | Bulvár a vtípky

Za tweet z iPhonu snížení platu a ponížení. Huawei trestá silvestrovský přešlap na Twitteru

Huawei popřálo na Silvestra ze svého oficiálního účtu na Twitteru šťastný nový rok všem sledujícím. Twít byl ale publikován z iPhonu (na Twitteru je totiž vidět, z jaké aplikace byl twít publikován), za což firma sklidila posměch a dotčený příspěvek rychle smazala. „Kauza“ má nyní dohru – dvěma zodpovědným zaměstnancům byl snížen plat a byli přesunuti na nižší pracovní pozici.

K přešlapu prý došlo z důvodu využití reklamní agentury, jejíž zaměstnanec se nemohl připojit z počítače k VPN, aby mohl tweet odeslat. A tak využil iPhone, který měl po ruce. Dotčený příspěvek byl rychle smazán a i když se chyba nestala uvnitř společnosti, Huawei potrestalo dva své zaměstnance snížením platu o více jak 700 dolarů a přesunutím na nižší pracovní pozici. K tomu byl také na 12 měsíců zmrazen plat vedoucímu digitálního marketingu. S informací přišel web 9to5Mac.

Huawei není zdaleka jediný

Podobný přešlap není ničím novým, poprvé se ale dozvídáme, jakou měl dohru uvnitř firmy. Samotné Huawei mělo podobnou kauzu v minulosti u nás, kdy se tváří značky stal Jaromír Jágr, který byl ale přistižen, že v soukromí používá raději svůj iPhone.

Většina přešlapů je ze strany výrobců telefonů se systémem Android, kteří jsou načapáni, že používají iPhone. V prosinci se ale například Applu podařilo odeslat tweet z Androidu. Technicky o nic samozřejmě nejde, může to působit ale poněkud úsměvně, že výrobce jedné značky telefonů používá přístroje od konkurence.

Firma nedávno představila telefon s průstřelem obrazovky:

Diskuze (21) Další článek: Mateřská firma Googlu chce vymýtit komáry ve velkém. Zabránila by tím šíření nemocí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,