Reproduktory

Za předplatné už i reproduktory. V Nizozemsku funguje služba, která to umožňuje

Chytré reproduktory mohou vyjít na pořádný balík peněz a jsou navíc něco, o čem lidé nemusí být přesvědčeni, že nutně potřebují. Vyzkoušení v obchodě také nedokáže nasimulovat, jak budou po stránce zvuku fungovat v domácích podmínkách. Sonos proto přišel s nápadem, jak tento problém vyřešit - reproduktory bude půjčovat za předplatné. 

Jde de facto o předplatitelskou službu, kdy si lidé vyberou chytrý reproduktor a pak jej za určitý měsíční poplatek mají doma. Firma službu nazvala Flex a momentálně nabízí tři druhy pronájmu zařízení. 

První se jmenuje For Every Room (Do každého pokoje), kdy získáte dva chytré reproduktory Sonos One za 374 korun měsíčně. Další je For Your TV (Pro vaši televizi), což obsahuje rovněž dva Sonos One a navíc televizní reproduktor Sonos Beam za 631 korun měsíčně. Posledním balíčkem je For Home Theater (Pro domácí kino), kde vedle dvou Sonos One dostanete Sonos Playbar a subwoofer za 1287 korun měsíčně.

U „kino verze“ nabízí navíc Sonos instalaci v Amsterdamu zdarma, jelikož služba je zatím dostupná jen v Nizozemí. Firma ji zde testuje a byť plány na rozšíření programu zatím neoznámila, expanze není vyloučená.

Jak se Flex uchytí, teprve uvidíme, nicméně nápad může dávat smysl. Produkty Sonos patří k těm dražším a vyzkoušet si je v plném provozu doma může při rozhodování o koupi pomoci. Firma tvrdí, že předplatné není omezené nijak časově, lze ho zrušit i obnovit po jednotlivých měsících, a také průběžně přecházet mezi jednotlivými balíčky. 

Diskuze (13) Další článek: O víkendu se v Los Angeles rozhodne o nejlepším návrhu marsovské základny. V soutěži je i tým z ČVUT

Témata článku: Chytrá domácnost, Předplatné, Reproduktory, Sonos, Reproduktor, Flex, Amsterdam, Sonos One, Nizozemí, Nizozemsko, Sonos Beam25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows