Za menší velikost stránek - WebWasher 2.0 beta

Obtěžují vás automaticky se otevírající okna prohlížeče, animované obrázky, reklamní bannery a Java applety? Pak by vám mohl surfování Internetem zpříjemnit program s přiléhavým názvem WebWasher.
Obtěžují vás automaticky se otevírající okna prohlížeče, animované obrázky, reklamní bannery a Java applety? Pak by vám mohl surfování Internetem zpříjemnit program s přiléhavým názvem WebWasher. Zjednodušeně si ho můžete představit jako jakýsi filtr nebo cedník, který nepropustí do vašeho počítače nic, co si nebudete přát. Tím lze dosáhnout snížení objemu přenášených dat až na polovinu a zrychlení načítání webových stránek.

Jediným kliknutím na ikonu programu podle potřeby zapnete nebo vypnete filtr, přičemž při aktivaci program ukládá informace o všech akcích, které provedl.

WebWasher také můžete využít k blokování přístupu na vybrané www servery, což přivítají zejména rodiče, kterým není jedno, kde jejich ratolesti surfují.

Program pracuje s prohlížeči MS Internet Explorer, Netscape Navigator a Opera.

Program můžete mít ve dvou jazykových mutacích - anglické a německé, takže si můžete vybrat tu, která lépe odpovídá vašim jazykovým znalostem. Pokud nepoužíváte připojení přes vytáčenou linku nebo RAS, je při instalaci doporučeno zrušit zatržítko Add a shortcut to the autostart group (přidání do menu Po spuštění).

Před prvním spuštěním programu musíte nakonfigurovat své připojení. WebWasher funguje jako proxy server, přes který se připojujete k Internetu. Po nastavení proxy stačí kliknout na ikonu programu v system tray, čímž se otevře přehledné okno s několika položkami.

V sekci Standard filter najdete následující položky:

  • Dimension filter - dovoluje zapnout blokování obrázků, apletů a pluginů. Lze též zapnout filtr na obrázky daných rozměrů (například rozměry typické pro reklamní ikony, bannery atp.), případně filtrovat obrázky, u nichž autoři neurčili rozměry pomocí parametrů height a width v tagu IMG.
  • URL filter - nastavení adres a objektů, které nebudou stahovány ze zadané adresy (například můžete zablokovat příjem obrázků z reklamních serverů, případně zakázat přístup na libovolný server). Je možné používat i zástupné znaky * a ?, takže například filtrem http://* zablokujete přístup na všechny adresy.
  • Popup Windows - zakáže automatické otvírání dalších oken prohlížeče.
  • Scripts - blokování skriptů spouštěných při otevírání a uzavírání stránky.
  • Animations - můžete si nechat zobrazovat pouze první obrázek animace, spustit animaci pouze jednou, nebo animované obrázky vůbec nezobrazovat.
Poté, co si nastavíte program podle svých požadavků, se můžete připojit k Internetu.

Během krátkého testu, při kterém jsem navštívil třicet českých a dvacet zahraničních serverů, fungoval program naprosto bezchybně a přesně podle nastavení. Stránky bez reklamních proužků se načítaly viditelně rychleji. Stejně tak úspěšně si WebWasher poradil s vyskakujícími okny a blokovanými adresami. Pokud by se vám náhodou po reklamách stýskalo, můžete si program dočasně deaktivovat, k čemuž stačí kliknout pravým tlačítkem nad jeho ikonou na hlavním panelu a v menu vybrat položku Deactivate WebWasher. Kromě jiného zde najdete i položku Statistics, ve které se dozvíte, kolik bylo odfiltrováno obrázků, skriptů a mnoho dalších zajímavých informací.

Musím přiznat, že WebWasher je skutečně zajímavá aplikace, která plní svůj úkol na výbornou. Jistě vás potěší informace, že pro nekomerční použití je nabízen zcela zdarma.

Odinstalace je zcela bezproblémová, nezanechala na disku ani jediný soubor a taktéž registry byly uvedeny do původního stavu. Jediné, co je po odinstalaci nutné udělat ručně, je zrušení připojování skrze proxy server, případně jeho nastavení na původní adresu a port.

Minimální požadavky: Windows 9x/NT, 32 MB operační paměti, procesor Pentium 90 MHz nebo lepší, 1 MB na pevném disku.

Freeware, Download, velikost: 957 KB

Diskuze (13) Další článek: Český Telecom a M.I.A.: můžeme jen cvičit svou fantazii

Témata článku: Prohlížeče, Krátká animace, Str, Proxy, Původní objekt, Vyskakující okno, Proxy Server, Reklamní server, Menší, Stráň


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5