Za menší velikost stránek - WebWasher 2.0 beta

Obtěžují vás automaticky se otevírající okna prohlížeče, animované obrázky, reklamní bannery a Java applety? Pak by vám mohl surfování Internetem zpříjemnit program s přiléhavým názvem WebWasher.
Obtěžují vás automaticky se otevírající okna prohlížeče, animované obrázky, reklamní bannery a Java applety? Pak by vám mohl surfování Internetem zpříjemnit program s přiléhavým názvem WebWasher. Zjednodušeně si ho můžete představit jako jakýsi filtr nebo cedník, který nepropustí do vašeho počítače nic, co si nebudete přát. Tím lze dosáhnout snížení objemu přenášených dat až na polovinu a zrychlení načítání webových stránek.

Jediným kliknutím na ikonu programu podle potřeby zapnete nebo vypnete filtr, přičemž při aktivaci program ukládá informace o všech akcích, které provedl.

WebWasher také můžete využít k blokování přístupu na vybrané www servery, což přivítají zejména rodiče, kterým není jedno, kde jejich ratolesti surfují.

Program pracuje s prohlížeči MS Internet Explorer, Netscape Navigator a Opera.

Program můžete mít ve dvou jazykových mutacích - anglické a německé, takže si můžete vybrat tu, která lépe odpovídá vašim jazykovým znalostem. Pokud nepoužíváte připojení přes vytáčenou linku nebo RAS, je při instalaci doporučeno zrušit zatržítko Add a shortcut to the autostart group (přidání do menu Po spuštění).

Před prvním spuštěním programu musíte nakonfigurovat své připojení. WebWasher funguje jako proxy server, přes který se připojujete k Internetu. Po nastavení proxy stačí kliknout na ikonu programu v system tray, čímž se otevře přehledné okno s několika položkami.

V sekci Standard filter najdete následující položky:

  • Dimension filter - dovoluje zapnout blokování obrázků, apletů a pluginů. Lze též zapnout filtr na obrázky daných rozměrů (například rozměry typické pro reklamní ikony, bannery atp.), případně filtrovat obrázky, u nichž autoři neurčili rozměry pomocí parametrů height a width v tagu IMG.
  • URL filter - nastavení adres a objektů, které nebudou stahovány ze zadané adresy (například můžete zablokovat příjem obrázků z reklamních serverů, případně zakázat přístup na libovolný server). Je možné používat i zástupné znaky * a ?, takže například filtrem http://* zablokujete přístup na všechny adresy.
  • Popup Windows - zakáže automatické otvírání dalších oken prohlížeče.
  • Scripts - blokování skriptů spouštěných při otevírání a uzavírání stránky.
  • Animations - můžete si nechat zobrazovat pouze první obrázek animace, spustit animaci pouze jednou, nebo animované obrázky vůbec nezobrazovat.
Poté, co si nastavíte program podle svých požadavků, se můžete připojit k Internetu.

Během krátkého testu, při kterém jsem navštívil třicet českých a dvacet zahraničních serverů, fungoval program naprosto bezchybně a přesně podle nastavení. Stránky bez reklamních proužků se načítaly viditelně rychleji. Stejně tak úspěšně si WebWasher poradil s vyskakujícími okny a blokovanými adresami. Pokud by se vám náhodou po reklamách stýskalo, můžete si program dočasně deaktivovat, k čemuž stačí kliknout pravým tlačítkem nad jeho ikonou na hlavním panelu a v menu vybrat položku Deactivate WebWasher. Kromě jiného zde najdete i položku Statistics, ve které se dozvíte, kolik bylo odfiltrováno obrázků, skriptů a mnoho dalších zajímavých informací.

Musím přiznat, že WebWasher je skutečně zajímavá aplikace, která plní svůj úkol na výbornou. Jistě vás potěší informace, že pro nekomerční použití je nabízen zcela zdarma.

Odinstalace je zcela bezproblémová, nezanechala na disku ani jediný soubor a taktéž registry byly uvedeny do původního stavu. Jediné, co je po odinstalaci nutné udělat ručně, je zrušení připojování skrze proxy server, případně jeho nastavení na původní adresu a port.

Minimální požadavky: Windows 9x/NT, 32 MB operační paměti, procesor Pentium 90 MHz nebo lepší, 1 MB na pevném disku.

Freeware, Download, velikost: 957 KB

Diskuze (13) Další článek: Český Telecom a M.I.A.: můžeme jen cvičit svou fantazii

Témata článku: Prohlížeče, Krátká animace, Proxy Server, Proxy, Menší, Reklamní server, Stráň, Vyskakující okno, Str, Původní objektKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče