Microsoft | Globální oteplování

Za klima protestují i zaměstnanci Microsoftu, Alphabetu nebo Amazonu: „Musíme pracovat společně“

Pixabay.com
Za klima protestují i zaměstnanci Microsoftu, Alphabetu nebo Amazonu: „Musíme pracovat společně“ | Pixabay.com

Píše se pátek 20. srpna a po celém světě se pořádá další série protestů, které mají upozornit na problematiku klimatických změn. Tentokrát je stávka otevřená všem lidem, nejen studentům, a zaměstnanci velkých technologických firem včetně Amazonu, Facebooku a Alphabetu oznámili, že se přidají. Mimořádně velký hněv panuje mezi zaměstnanci Microsoftu, jelikož firma jen před pár dny oznámila velkou spolupráci s ropnými společnostmi.

Zaměstnanci Microsoftu kvůli tomu dokonce poslali vedení dopis, ve kterém vysvětlují, že zrovna ropa není průmysl, který je vhodný v dnešní době podporovat. Rovněž se jim nelíbí, že tím stali zaměstnanci firmy, která je ke klimatickým změnám komplicitní. „Pokud chceme věci skutečně změnit, všichni se musíme zmobilizovat, pracovat společně a požadovat úpravu priorit Microsoftu,“ uvedli v dopise.

Jde o zaměstnance vystupující v rámci pracovní skupiny Microsoft Workers 4 Good (Pracovníci Microsoftu pro dobro). Podobné organizace vznikly i u dalších technologických firem, například Google Workers for Action on Climate Change (Pracovníci Googlu pro změny v oblasti klimatickzch změn), Amazon Employees for Climate Justice (Zaměstnanci Amazonu za klimatickou spravedlnost) a Facebook Employees for Climate Action (Zaměstnanci Facebooku pro opatření v oblasti klimatu).

Všechny tyto skupiny se pátečního protestu účastní. Zda podobná aktivita vzniká i mezi zaměstnanci Applu, není jisté. Stávka se nicméně koná k příležitosti klimatického summitu Organizace spojených národů, jenž proběhne 23. září a na kterém se bude problematika řešit. 

Řada firem již své vize, jak chtějí podnikání ve vztahu ke klimatu upravit, zveřejnila. Amazon se například nechal slyšet, že do roku 2030 plánuje, aby podstatná část jeho objednávek nepřispívala k emisím. Poněkud obecnější cíle představil i Facebook. Apple zas několik let přechází čistě na solární energii. 

Samozřejmě nabízí se otázka, natolik to společnosti dělají proto, že skutečně mají zájem věci změnit a nakolik kvůli marketingu, ale pokud budou čelit tlaku i zaměstnanců, tak je možné, že se budou snažit ještě více. 

Diskuze (22) Další článek: Českou eObčanku půjde využít pro přihlašování k online službám i v dalších státech EU

Témata článku: Microsoft, Apple, Facebook, Amazon, Globální oteplování, Alphabet, Zaměstnanci, Technologická firma, Klima, Good


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF