Za Internetem do supermarketu?

Britské Tesco vstupuje na telekomunikační trh a česká pobočka zvažuje podobné kroky.
Od léta se na britském trhu objeví další hráč – Tesco Telecom a to přímo v rámci supermarketové nabídky britského obchodního řetězce Tesco PLC Group. Nová služba je zaváděná ve spolupráci se společnostmi Cable & Wireless, Servista a Vertex Customer Management. Z domluvy mezi partnery uvádějící nový produkt na trh vyplývá, že Tesco se stane výhradním dodavatelem Cable & Wireless, společnost Servista se zavázala poskytnout účtovací systém a Vertex Customer Management bude zajišťovat zákaznickou podporu. Tesco přitom ještě provozuje internetový obchod Tesco.com a Finanční služby Tesco,

Viditelně tedy Tesco není nějakým novým telekomunikačním gigantem, který by začal tahat kabely a budovat infrastrukturu. Jedná se o zabalení stávajících nabídek jiných firem do atraktivnějšího obalu s vylepšeními v oblasti zákaznického servisu. Tesco zmiňuje smlouvy bez úpisu na nějaké období či jasnější účtování hovorů.

Proto ostatně není od věci, že české Tesco bude pečlivě sledovat ohlas této nové nabídky na britském trhu. Karel Bárek, obchodní ředitel společnosti Tesco Stores ČR, a. s. přímo uvedl „Naším cílem je do konce roku navrhnout podobné řešení i zákazníkům v České republice“.

Podobné nabídky již dnes existují v podobě připojování k internetu například přes vybrané portály. Některé jsou sice portály telekomunikačních společností, jiné ale nabízí jen zprostředkování připojení, ze kterého pak pobírají provize. Proto je zřejmé, že se můžeme těšit na podobnou nabídku marketingových balíčků i v supermarketech, takže si k rohlíkům přihodíte i levnější telefonování.

Diskuze (1) Další článek: DDR2 paměti odloženy o další rok

Témata článku: Vertex, Britský obchod, Nový management, Cable, Supermarket, Rohlík, Tesco, Rohlík.cz

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost