Je to opravdu směšný článek. Mobily se počítačům nikdy nepřiblíží, není důvod a přeci jen pohodlí u PC nebo notebooku je nesrovnatelně vyšší, než když jezdíte prstem po zašmudlaném displeji. Designová a výkonová omezení daná platformou a architekturou jsou opravdu pro PC a mobily nesrovnatelná. Velké firmy to samozřejmě vědí, takže třeba Microsoft tvůrcům aplikací pro mobily radí, aby se snažily vykrýt potřeby uživatelů v hluchých místech – při dopravě, čekání ve frontě, při cestách atd. Ale hlavní platformou mobily zkrátka nebudou, bude se vždy jednat více či méně o doplněk. Tedy s výjimkou těch, kteří si PC nemohou dovolit.Kdo by se díval na filmy nebo obrázky na maličkém displeji, když může mít to samé pohodlně ve fullHD na 24 palcovém monitoru nebo připojené televizi?Pro nenáročné uživatele se mohou chytit tablety, ale podle mě je to spíše dočasný výstřelek, módní rozmařilost. K práci se to příliš nehodí a na zábavu je tablet slabý.Žijeme v podivné době, kdy jeden rok je největším hitem 3D televize a další rok už se téměř nevyrábí.
Článek není o tom, že mobil nahradí notebook. Ale stejný procesor, který bude v mobilu, bude v pohodě stačit i v notebooku. Jo a 3D televizory jsou dnes téměř všechny, co se prodávají. Jasně, nikdo to nepoužívá, ale vyrábí se už jen 3D televizory.
Kdybyste o vývoji v oblasti TV něco věděl, když takhle sebevědomě poučujete :)http://www.novinky.cz/internet-a-pc/290206-tele... ... http://hdmag.cz/clanek/samsung-priznava-3... ... Nic ve zlém.
parafrázuji: "Kdybyste uměl číst, co jsem napsal, tak sem takto sebevědomě nedáváte odkazy."Tak se zopakuji: 3D televizory jsou dnes v podstatě všechny. Ano, 3D používá málokdo, ztrácí se to jako prodejní argument (na což poukazují ty vaše odkazy), ale 3D jako jedna z mnoha položek výbavy televizorů je dnes už opravdu standardem a neseženete střední a vyšší televizor, který není 3D. Musíte rozlišovat mezi prodanými 3D televizory (hodně) a prodanými televizory s 3D brýlemi (málo).
Názor byl 1× upraven, naposled 25. 3. 2013 16:08
Teď už jsem Vám přestal rozumět zcela.Zkusil jsem katalog TV na heureka.cz (moje oblíbená). Proč tedy dělí prodejci stále TV do kategorií LCD, LED, plasma a 3D, když je podle Vás 3D dnes všude? A jaktože jsou 3D TV o tolik dražší?Takže těch cca 740 televizorů v kategorii LED bez 3D již dnes neseženu?A už vůbec nerozumím, proč do toho pletete 3D brýle. Mě se nechce věřit tomu, že by si člověk se zdravým rozumem koupil 3D televizi bez 3D brýlí. A proboha proč? Proto, aby náhodou nebyl brzdou pokroku? :)A propo pozorujete, že by normální kina byla masově nahrazována 3D kiny? Pročpak asi ne?Takže co jsem tvrdil: letos/loni byla hitem 3D televize a za rok po ní pes neštěkne.
tak já to ještě jednou zkusím :)Stačí na příklad Samsung, když ho zmiňujete, jak už loni prý 60 % byly televize bez 3D. Samsung má několik výrobních řad, úrovně podle výbavy a ceny. 4000 (levné, nejočesanější, bez 3D), 5000 (o něco lepší design, přidává se Smart TV, ale obvykle bez 3D), 6000 (ke Smart TV dostávají 3D, lepší panely, lepší design) 7000 (prémiová řada s ještě lepšími panely, přibývají třeba kamery a další chytré funkce), 8000 (Super eňo ňuňo se vším, co Samsung umí). Tedy nejlevnější řady 4,5 nemají 3D, cokoli lepšího 3D má, protože s tou rychlejší obrazovkou, co se tam dává, je 3D samozřejmostí (nestojí to nic navíc). A upřímně pod řadu 6 bych u Samsungu nedoporučoval chodit, pokud vám jde o rozumný nemazající se obraz. Takže, pokud chcete lepší obraz, koupíte si lepší televizor. Ten bude umět 3D, ať chcete nebo ne. Bude vám to srdečně jedno a nikdy 3D brýle na hlavě mít nebudete, ale budete mít 3D televizor. Jasný? Prostě všechny lepší televizory jsou 3D. Deal with it.
Je to opravdu směšný komentář. Už teď se vyvíjí bezdrátové HDMI rozhraní, které se má objevit na podzim, nejpozději příští rok. Ve spojení s wi-fi, případně bluetooth klávesnicí a myší to znamená, že přijdu domů, a můj telefon v kapse kalhot se okamžitě bezdrátově spojí s mým monitorem, klávesnicí a myší, síťovým HD, tiskárnou a samozřejmě se také připojí na můj bezdrátový router. Já si sednu ke stolu a můžu okamžitě dělat cokoliv mě napadne a dokonce ani neztrácet čas bootováním. To stejné v práci, nebo kdekoliv, kde si zvolím profil svého telefonu. Pomocí telefonu navíc mohu řídit domácnost, odemykat auto, platit v obchodě. Ne že bych polovinu těch věcí chtěl využít, jen to bude možné. A pokud jste sledoval posledních pár let vývoj, tak výkon stolních počítačů, notebooků a dokonce ani hardwarová náročnost her se za posledních 5 let kdovíjak dopředu nehnali, zato mobilní platformy, to je jiné kafe, vlastně své větší bratříčky už téměř dohnaly. Samozřejmě, že se kdovíjak nechlazený mobilní čip nedá hnát do takových výkonů jako špičkové herní PC vybavené nejmodernější grafickou kartou, nebo dvěma, ale jak se píše, pro 90% populace naprosto dostatečné. Komu nevadí, že ve hře nevyužije veškeré efekty a maximální rozlišení, ten si za dva roky zahraje na kapesním komunikátoru jakoukoliv hru. Schválně neříkám mobilní telefon, protože telefonování je už dnes jen jedna z funkcí a brzy nebude ani ta nejdůležitější. A měl jsem samozřejmě na mysli nejvýkonnější modely, na hračce za dva tisíce si samozřejmě zahrajete i za dva roky maximálně Angry birds.
Pane Žák, škoda že si nepamatujete, co se říkalo před dvěma lety. Já si to vybavuji naprosto živě a různí inovátoři, vizionáři a manažeři se chvástali, že za dva roky už nikdo nebude počítače používat, protože smartphony už budou tak chytré... :)))Já měl svůj první smartphone cca před 10 lety a už tenkrát tyhle fámy kolovaly. Je třeba rozlišovat, co z toho, co čtete, je realita, a co jsou pouze zbožná přání výrobců mobilních telefonů. Samozřejmě, že si přejí nahradit počítače. Ale už to do nás troubí tolik let a zatím se k tomuto cíli ani vzdáleně nepřiblížili...Takže ruku na srdce, za dva roky to nebude. A já věřím, že se tak nestane nikdy. PC má svoje výhody a ne zrovna malé.
Tak dneska mě článek rozsekal. Citace pod obrázkem: "Tohle dokáže plynule počítat současná Tegra 3 a jiné čtyřjádrové alternativy. Před dvěma lety by to působilo jako sen, ale za další dva roky bude skok v kvalitě grafického zpracování ještě daleko větší."😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀.... ta hlra co je tam puštění má příšernou grafiku, detaily jsou stažené někde k nule a vůbec ... rovnou jste mohli ukázat něco z televizních her co se sem tahali za komančů
Ti co mi dali "-" by si měli prostudovat nějaký server o hrách - dnes je technologie úpně jinde.
Najväčšiu šancu dávam Androidu. Nevidím dôvod, prečo by tento operačný systém v nejakej rozvinutejšej verzii nemohol byť operačným systémom aj na notebookoch. Čo používam pri práci s počítačom? Chrom, Word, Excel a nejaké ďalšie programy. Ako to pracuje, ma moc nezaujíma, a aj keby ma to zaujímalo, každá novšia verzia Windows je len stále väčšia džungľa.Neviem, čo všetko robí Windows v pozadí, ale podľa mňa väčšinu z toho skôr či neskôr zvládne aj Android.
Android tak jak je teď nemůže vyhrát a jediný důvod jeho úspěchu je že nemá konkurenci. A srovnávat plnohodnotný desktopový systém s androidem jde snad jen na Slovensku.
Klasický prístup - hľadať dôvody, prečo sa niečo nedá. Ja NEPOTREBUJEM zložitý systém na moje účely a rovnako ho nepotrebuje ani 80 % ostatných užívateľov. A ani ma to nemusí zaujímať. Nastavovanie súčasných počítačov je už tak zložité, že jednoducho MUSÍ prísť k zjednodušeniu. Dovolím si tvrdiť, že 80 % užívateľov Windowsoch 80 % jeho funkcií NIKDY nevyužije. Cestu, ako sa zjednodušenie má robiť, ukázal už Steve Jobs so svojím iPhonom.V minulosti sa ma ľudia pýtali, aký si majú kúpiť počítač, ktorý potrebujú "len" na hranie pre deti. Mojou odpoveďou bolo, že ak ho chcú "len" na hranie, tak to musí byť čo najvýkonnejší počítač.A keďže Android bez problémov zvláda hry na mobiloch, tak ovládanie Excelu, Windowsu a nejakého účtovníckeho programu by preňho nemal byť žiadny problém.95 % mojej práce s počítačom spočíva v tom, že si kliknem na ikonku na pracovnej ploche a spustím niektorý z horeuvedených programov. Na nejaké vŕtanie sa v nastaveniach Windowsoch nemám chuť ani náladu.Samozrejme Windowsy nezmiznú. Stanú sa však operačným systémom pre počítačových nadšencov a maníkov a hráčov počítačových hier.Svet patrí optimistom. Tí ostatní sú len pasívni diváci.
V Podstatě souhlasím... Jen dodám, že slabinou androidu není výkon, ale více otevřených oken současně. Tenhle fakt si myslim, že limituje naprosto každého, kdo by chtěl na počítači PRACOVAT.
Že ubuntu pro tablety a telefony nikdo nepoužívá bude asi tím, že je to testovací verze a je pro vývojáře aplikaci. Samotný Canonical prohlásil, že bude ubuntu phone na denní používání až za pár měsíců.
A vsadim se, ze az vyleze, jeho uspech bude +- stejny jako na desktopu. takze 0nic.
nic ? kdyby nemel zadnej uspech tak uz davno zanikl osobne si pockam na nejakej nadupanej mobil prave s ubuntu
No jedno procento pro všechny distribude dohromady je blízko neúspěchu.B-]
Řekl bych to jinak. Ubuntu OS si najde stejnou skupinu lidí jako si našel stolní Ubuntu. Nebude to moc ve srovnání s ostatními platformami (na desktopu je to srovnání skoro jen s windows) ale skalní fanoušci asi nic jinýho chtít nebudou.
Připravte se ovšem na to, že MS bude kasírovat výrobce tabletů s Ubuntu stejně jako ty s Androidem, pokud by měli začít získávat nějaký větší tržní podíl. Jenže to je stejně sci-fi...
To neni pravda. Od desktopu čekaji lidi výkon, jednoduchost a běžné programy a hry. Od tabletu čeká drtivá většina lidí skype, facebook a přehrávač videa. Na desktop bych si Ubutu nedal, ale s nákupem tabletu čekám až ho uvedou ... .
Já jsem nepsal že tablet/mobil s Ubuntu si koupí jen "Ubuntu komunita" ale že většina těch lidí co to budou mít bude právě u lidí co používají Ubuntu i na desktopu. Samozřejmě najde se pár lidí jako například vy co používají normálně windows ale koupíte si tablet s ubuntu ale takových lidí bude přece jenom o dost méně.
V článku je přesně "pro mobily, tablety i STOLNÍ POČÍTAČE" a je to pravda na jednu stranu bohužel na druhou si za to můžou vývojaři sami zkošel jsem mnoho verzí ubuntu i jiných distribucí a prostě to furt není ono tak sem nakonec skončil u Mac OS.
Názor byl 2× upraven, naposled 20. 3. 2013 18:07
Linux na mobilu je prostě z principu nesmysl. Hlavní výhoda linuxu je příkazová řádka a to v kombinaci s mobilem vyznívá absurdně a směšně.
Terminál je jen přidaná hodnota, Android je taky Linux a vůbec tam na terminál nemusíš hrábnout.
Tak jistě, ale teď se nebavíme o Androidu, to je svébytný operační systém, který sice z Linuxu vychází, ale jinak toho mnoho společného po stránce uživatelského rozhraní nemá.A máte zkušenosti s Linuxem na PC? A opravdu nevyužíváte terminál? To jse asi jediný, koho znám. Víte článek se jmenuje "Za dva roky se protnou mobily a počítače" a proto říkám, že Linux ve stylu toho, co je dnes na PC, pro mobily nedává smysl.On se sice třeba Ubuntu nebo Suse na PC tváří uživatesky přívětivě a je pravda, že třeba "start menu" má dávno lepší než Windowsy. A když tam nic neinstalujete a jen brouzdáte po webu, tak je to ještě ok. Ale jak začnete instalovat... dostáváte se často do situace, kdy musíte zavolat ajťáka, aby vám přes ten terminál něco poladil...Takže Android vnímám jako jediný systém linuxového typu, kde něco takového odpadá a kde skutečně uživatelské rozhraní funguje. Zřejmě primárně díky Googlu.Je to tedy z mého pohledu mezi Linuxy velká výjimka, rozdhoně ne pravidlo.
Teď jak se na to tak dívám, Win RT asi nemají příliš velkou budoucnost, jedině jako OS pro ty nejlevnější tablety, což se neděje. Mít plnohodnotné Win 8 na tabletu, to už je o něčem jiném a má to mnohem větší potenciál. MS může z toho těžit. Jen jsem zvědavý, kam se časem pohne iPad s jeho iOS, ten je ještě víc osekanější, než Win RT. Kdo ví jak se na to budou časem lidé dívat, až uvidí tablet s Win 8, kde pojede vše, nebo zvolí raději osekaný iPad, případně Win RT?
Problém Windows RT je v tom, že svět nepotřebuje další OS pro tablety. Trh si rozdělily iPady a tablety s Androidem a další firmy, které se do toho pokoušejí vklínit se svými začínajícími OS, v podstatě už nemají šanci, to by musely přinést něco na kvalitativně nové úrovni - což RT nejsou, aktivní dlaždice to prostě nevytrhnou. To jsou (snad) Windows 8, jenže zatím to vázne na cenách. Dokud nebudou tablety s Windows 8 za desítku stejně jako noťásky, tak je to marná snaha.Osobně si začínám myslet, že RT jsou slepá větev a nejspíš poslední verze tabletových Windows pro ARM.
Podle mě měli mít Win RT jen Metro aby se zabránilo nedorozumění protože desktop prostě nevyužijete prakticky na nic. Mělo to být na levnejch tabletech od 3-4 K. MS by si dal HW požadavky jako si dal na telefony s WP8 takže všechno funguje tak jak má. A od cca +10K by byly tablety s plnohodnotnými Windows a v téhle kategorii by byly i všemožný hybridy se sklápěcí klávesnicí a podobnými věci. Já si naopak myslim že WinRT by mohli mít budoucnost MS by musel mít lepší podmínky než teď...Nejlevnější tablet s WinRT co jsem našel na Alze stál úplně stejně jako nejlevnější tablet s Win8. To je pak jasný že to nebude funguvoat
Mobilní hračky budou mít i za ty 2 roky několikanásobně menší výkon než desktopy, přestože budou mít stejně vyspělou technologii, ale pokud půjde i software směrem k mnohem lepší optimalizaci, opravdu nebude většina lidí muset řešit hardware. Přestože kontext je jasný, srovnání s desktopy bych opravdu nepoužíval. Kdo o tom moc neví, bude si myslet, že za 2 roky bude tablet stejně výkonný jako desktop.Co se MS týče, tak údajně příští generace Windows bude už dokonale multiplatformní, tzn. na desktopu pojede stejné jádro jako na mobilech a tabletech.
Výkon nie je všetko. Na čo mať výkonnú mašinku, ktorá žerie elektrinu ako blázon? U mobilných zariadení dvojnásobne- batérie zaostávajú a zariadenia treba stále častejšie nabíjať, minimálne raz za deň. U stolných PC- počas hrania trebárs odber elektriny 300W, to je tak kilowatthodina za večer, to peňaženku tiež veľmi nepoteší.
1 kWh za vecer.... 5Kc. To neni nic. To stoji vice pokles ceny top komponentu.... I telefon za 15000, ktery ma za rok hodnotu 10000 vychazi na podobnou cenu jen to starnuti.
No asi záleží k čemu tu "mašinku máš" ... že?
K výkonnostnému stretu ARM a X86 platforiem dôjde naozaj len u mobilných telefónov a notebookov.Vychádzam z jednoduchej dedukcie, že zostava schopná odobrať 850W a dômyselne chladená bude vždy výkonnejšia ako úsporná ARM hračka. Napr. porovnanie high-end ARM vs. x86 je ako porovnávať kolobežku so superšportom...Exynos Octa 5410 vs. Intel Core i7-3970X 🙂
Možná zkuste článek přečíst pozorněji. Např:> Podstatné ale je, že devadesát procent uživatelů nebude muset dělat kompromisy. .... Co se týče výkonu, notebooky a stolní počítače vždy byly o krok přes telefony a tablety. Kde je ale zatím tento časový náskok v řádu let, za dva roky bude v řádu měsíců. Nejvýkonnější stroje budou sloužit jen jako pracovní stanice pro ty nejnáročnější profesionály. Normální uživatele ale už nebude muset vybírat podle výkonu <Autor zřejmě nepochybuje o rychlém a masivním ústupu PC i jako herní platformy.
On je ten citovaný kus stejně nesmysl. Mobilní zařízení určitě obsadí celé spektrum i v závislosti na spotřebě a je jasné, že notebook, jehož procesor si vezme 20W, bude stále o několik let napřed před mobilem, který si vezme 2,5W. Je to prostá fyzika. Na spoustu zajímavých aplikací (ve smyslu použití) je stále současná technologie málo výkonná, takže si v tuto chvíli nemyslím, že by se všichni výrobci procesorů rozhodli nedělat procesory s TDP 20-30W a nikdo je ani na trhu nechtěl.Jestli se něco protne, určitě to není výkon notebooků a mobilů. Spíš to bude nabídka Intelu (x86) a ostatních (ARM), kdy na ARMu budou i výkonnější stroje a na x86 i úspornější. Nakonec k tomuhle protnutí už v podstatě došlo, protože poslední SoC verze Atomů si s ARMy nezadají ve spotřebě, ani výkonu.
Fajn takže odteď si budu moct řikat profesionál 😃 😃 Netvrdim že se ty platformy nespojí ale přece jen pořád nevěřim že za 2 roky tu budou tak nadupaný mobilotabletopočítače který budou žrát pár wattů a utáhnou hry typu crysis apod.(tam ten silnej počítač pořád potřebujete a potřebovat budete). Možná že to tak bude uvidíme možná se objeví super nadupaný čipy co nebudou žrát o nic víc než ty současný...ale do dvou let to rozhodně nevidim
Někdy mám taky ten pocit že jak kdyby srovnávali mobily za dva roky s dnešníma PC co má většina obyvatel. Protože mi přeci netvrďte, že sou dnešní mobilní čipi roky starý? : "Kde je ale zatím tento časový náskok v řádu let, za dva roky bude v řádu měsíců"Za dva roky bude ale zase bude výkon běžných čipů taky úplně jinde. Aby se mohli protnout mobilní a desktop PC , musí spíš zamakat na SW než HW.... i dnešní stroje by to zvládaly, kdyby si všichni nehráli na svým písečku a neházeli klacky pod nohy těm ostatním. Opravdu univerzální operační systém, né blbosti jako metro, to sou dva systémy v jednom a né univerzální systém. Takový ty vize, že všechno bude přístupný všude je přeci nesmysl z dnešního pohledu, kde na pc sou takový programy, na android takový, na ios takový,....., linux jedinej vypadá že je schopnej pouštět cokoli, jak je to ale s výkonem nevím taky se musí uzpůsobovat platformě hádám. Takže sem zvědavej, jak za dva roky přijdu s mobilem, přiblížím obrazovku k monitoru a přehodím si co sem napsal na mobilu během cesty dom do PC, takový to posunutí obrazu jako když otáčíme plochu, jen se neotočí ale oběví na PC, tam si to v pohodlí dodělám, přesunu na tablet a du ukázat ostatním. Schválně
Tak tohle už funguje na Mac/iPhone/iPad. A nemusím nikam šoupat obrazovku. Prostě upravím dokument na iPhone a během pár vteřin se změna objeví na všech zařízeních - synchronizace přes iCloud.
To stejný funguje i se Skydrivem ;).
Já ale nemyslím jen soubory, ale všechny aplikace, hry... prostě celí prostředí, je jasný že na mobilu asi nepojede nejnáročnější 3D akce, ale ty co by jeli by měli UI podle platformy kde sou :) A přesně, když máš věci na iCloudu, tak si to na kámošově androidu nepřečneš :)
Ano uznávám že aplikace a hry to zatím nesynchronizuje. Pokud nepočítám přechod například z WP 7.5/7.8 na WP8 tam se ti synchronizují samozřejmě i appky. Ale původně jsi psal o textu takže jsem to pochopil například tak že když budeš dělat na WP s Office a hodíš si to na skydrive tak to samozřejmě bude všude kde je internet to stejný platí s hudbou, obrázky i videm. Doufám že na tom zapracují a udělají to právě jak píšeš aby se synchronizovaly třeba stejný appky v Metru a ve WP ale řekl bych že to přijde s příchodem Windows Blue kde by se měl teoreticky sjednotit i Windows Store a celý to bude mnohem propojenější. Třeba by tam mohlo být v budoucnu to že aplikace by se instalovaly rovnou na skydrive (a celý nastavení i s metrem) a pak si se přihlásil na jakýmkoliv pc a měl by jsi to tak jak sis to nastavil třeba doma (možná už to funguje ale já jsem neměl tu příležitost to vyzkoušet takže pokud to tak je tak se omlouvám). Vlastě by se to spouštělo z internetu ale z toho plyne jeden problém. Internet by muselo mít úplně každý zařízení. Jinak máš smůlu
Nvidia zatím boduje s CUDA, ale stále víc programátorů se obrací k univerzálnímu OpenCL - a tady boduje víc AMD. Jsem zvědav, jestli AMD dokáže protlačit procesor Temash do tabletů.
Hezký článek, krásné nové stroje. Jen ať se bijou, snad na tom zákazník vydělá. 😀
Článek je hezký, ale značně informačně nevyvážený. Vypadá spíš jako přepis PR nVidie než co jiného.Zcela například zapomíná na to, že tu je ještě AMD a Intel. A hlavně Intel už ukázal, že umí udělat velmi výkonné procesory pro mobily, které výkonem přesahují pár let staré netbooky a spotřebu mají nižší než výkonné ARM telefony. Takže ještě není vůbec rozhodnuto, jestli vyhraje ARM nebo x86.Další je situace Ubuntu. Na desktopu se samozřejmě moc nepoužívá a ostatní verze ještě nebyly vydaný. Ale přibývá notebooků s předinstalovaným Ubuntu a je to spolu s Androidem jediný OS, který umí běžet v identické podobě na x86 i ARM. To je něco, co sice sliboval MS a totálně to zvoral. Než MS svuj úlet pochopí, napraví a vydá skutečný Windows pro ARM, bude mít Ubuntu už značnej náskok. Jeho další výhoda je nativní podpora Qt/QML, nejlepšího GUI toolkitu, který je navíc kompatibilní i s Androidem, iOS a desktopem (Win, Lin, OS X). Tedy se vším kromě ARM Windows, to je prostě odepsaná platforma.
Ty jsi také článek buď nečetl a nebo máš problém s pochopením psaného textu.
Článek jsem četl, jsou to PR výkřiky nVidie do tmy. Dlouho vyvíjená architektura Cortex-A15 se nakonec ukázala jako zcela nevhodná pro mobily, protože má moc vysokou spotřebu. Snižovat výrobní proces (další z možností zlepšení poměru výkon/spotřeba) je čím dál složitější.Technologie nVidia CUDA už tu je několik let a žádnou díru do světa neudělala. Navíc tu je standardizovaná alternativa OpenCL, kterou podporují všichni. Ale ani ta se příliš nevyužívá.Možnosti zvyšování výkonu CPU/GPU se pořád zhoršují. Vývoj se už několik let razantně zpomaluje. Na druhou stranu je výkon současných mobilních CPU dostatečný i pro veškerou kancelářskou práci a domácí zábavu, takže není zásadní důvod se někam honit.Ale fantasmagorické vychloubačné výkřiky nVidie mi dost připomínají Intel před 4 lety, kdy tvrdili, že CPU do mobilů budou mít v roce 2010. To, že to trvalo další 3 roky, byl jeden z důvodů pádu Nokie, která Intelu uvěřila.Takže slibovaný mnohanásobný výkon mobilních CPU za 2 roky je opravdu fantasmagorie. Nová architektura nebude, frekvence se zvyšovat moc nedá a přidávánim většího počtu jader neroste úměrně tomu výkon (problémy s paralelizací výpočtů).
CUDA díru do světa udělala větší než OpenCL, bez ní si už nedokážu představit rozumné stříhání videa. Ale to není podstatné.Možnosti zvyšování výkonu se zhoršují u velkých i malých procesorů, ale jak jste si sám odpověděl, není podstatný výkon, ale to, co je v rozlišovací schopnosti drtivé většiny. Nvidia zatím docela drží rytmus jedna Tegra každý rok, Denver vyvíjí cirka 4 roky, takže když oznámí, že by mohl být za dva roky, připadá mi to jako střízlivý odhad, ne jako vychloubání.Výkon CPU není vše, záleží na dalších komponentách v procesoru (grafika je jednou z nich). Dlouho tvrdím, že počet jader bude brzy irelevantní, protože nebude mít vypovídací charakteristiku. Viz "8jádrový" Samsung, nebo 72 grafických jader v současné Tegra 4. Mohl byste klidně říci, že Tegra 4 je 80jádrový procesor a moc byste se nesekl (jádra i na H.264, hudbu, komunikaci a podobně).Smyslem článku je blízké prolomení rozlišovací schopnosti většiny zákazníků. Bude jedno, jaký form faktor vezmete do ruky, vždy bude mít výkon více než dostatečný. Abych to hnal ještě dál - mobilní telefony budou mít vyšší výkon než obyčejné notebooky. Hlavně kvůli zpracování obrazu a prolínání počítačových dat s reálným světem.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.