Za 48 znaků šest let natvrdo. V Česku padl nejvyšší trest za komentář na webu

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 287

Názory k článku

avatar
03. 10. 2021 08:44

A když muslim znásilnil 7-mi letou holčičku, dostal 10 měsíců. Super, gratuluji ke spravedlivé justici naší EU! Muslimové nás budou znásilňovat a vraždit, protože tohle jim nařizuje jejich víra, my jsme pro ně nepřátelé a když se někdo bude bránit, zavřou ho!https://cnn.iprima.cz/afghanec-v-rakousku-sexua...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
13. 04. 2021 23:03

Pan soudce se domniva (patrne pravem) ze mu tento rozsudek prinese rychlejsi karierni postup. To je nepravdepodobnejsi vysvetleni toho excesu.S pravem to ma pramalo spolecneho. A se spravedlnosti uz vubec nic

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
19. 03. 2021 09:09

Pořád je to o tom co jsme si za léta ignorací vybudovali, myslím tím lidská společnost. Pokud morálka společnosti plošně klesá už prakticky 100 let v kuse, bylo jen otázkou času, kdy se establišment zcela vymkne kontrole a člověka odsune na vedlejší kolej, samozřejmě pod nápisem "pro blaho všech".Rozhodně se nic nezlepší, naopak, tohle jsou teprve ty první, hmatatelné začátky nové doby společenské zvrácenosti.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 20:38

Ten rozsudek mi připadá naprosto nepřiměřenej, šílenej zejména ve vztahu k tomu za jaké jiné trestné činy se podobně vysoké rozsudky dávají.
Přiznám se, že když jsem poprvé četl článek o tomto tématu, tak jsem si myslel, že snad jde o nějaký překlep.
Za socíku se vypravoval takový vtip - socialismus garantuje svobodu projevu, ale na Západě garantují i svobodu po projevu. Tento případ mi ten vtip hned připomněl.
Můj osobní názor je, že verbální trestné činy jsou v trestní zákoníku přehnaně tvrdě trestány. Přece jen, plácnout nějakou pitomost v rozčilení, v opilosti, pod návalem emocí, nebo jen z hlouposti,.... může občas kde kdo. A jak někdy říkávají psychiatři - zpravidla nebezpeční jsou ti, kteří se veřejně neventilují, nikoliv autoři různých hloupých výkřiků.
Jinak, nevím jak vy, ale když v diskuzi narazím na příspěvek plný vykřičníků/otazníků/smajlíků.... tak to automaticky nečtu, přeskakuju, protože to velmi pravděpodobně bude nějaká pitomost.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 18:14

Aby se člověk bál něco napsat. Zvlášť po půlnoci, když je někdo nalitej nebo rozčilenej, tak by mu neměl počítač dovolit psát do diskuzí... není na to nějaký SW či HW?
Dýchnout do trubičky, vyplnit test, jestli je člověk při smyslech a pak povolit přístup k PC.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 17:54

tvl děláš si! tak.. týpka osvobodit, odškodnit. soudce 600 ran holí, může si je vybrat na desetkrát. všichni ostatní, kdo se jednání účastněj, včetně zapisovatelky po padesáti ranách. vše veřejně.dementská policie má problémy se čtením, nevšimli si názvu serveru! neznám ho ale podle názvu mně je to jasný, proč ne jim? všechny, kdo poskytl důkazy nebo součinnost vedoucí k identifikaci a zadržení okamžitě zveřejnit jména a samozřejmě propustit!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 03. 2021 16:04

Vedle těchto soudců a prokurátorů vypadá celá Německá říše a zločin schvalování atentátu na Heydricha skoro jako dětská hra.
Hnus, fialovej...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 03. 2021 15:54

Tohle zaroven odpovida na otazku, zda "otazka" muze byt brana jako podnecovani a sireni atd... zrejmne ano.Nicmene vnitrne si myslim, ze veskere slovni vyroky by mely nest pouze hmotnou odpovednost, nikoliv tresni a tim by bylo naplnena svoboda projevu.. (za sve nazory neskoncite v base)
Uznavam, ze sporne body jsou vyhruzky a vydirani, ale ujma jimy stvorena se da urcite financne vycislit.. A hlavne i takove vydirani se da formulovat tak, aby to po technicke strance bylo sporne.. ( "nerad bych vas nahlasil.. musim zvazit pro a proti..")

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 15:26

Ubohost ....jeho vlastní víra mu přikazuje schvalovat vypalování hnízd bezvěrců a nikdo mu nemůže přikazovat tu pravou schválenou aktuální většinovou víru.
Co dokázala policie ? - Náboženské svobody neexistují .Schvalování teroristických Číňanů vždy zavání účelovou represí systému .Systém je zlo

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  17. 03. 2021 15:19

Abdul Rahman, Slovák (tu už môže byť etnicita, keby to bol Róm, bol by to Čech alebo Slovák) Dominik Kobulnický si za propagaci teroristického hnutí odpyká pět let ve vězení. Poslal ho tam odvolací soud, který ale zrušil jeho trest za obecné ohrožení. Právě za to dostal loni v listopadu šest a půl roku vězení. Obžaloba muže ovšem původně vinila z propagace Islámského státu a Kavkazského emirátu a z přípravy teroristického útoku.Obžalovaný měl podle soudu prokazatelně mnoho let zálibu ve výrobě zábavní pyrotechniky. A tak to zřejmě bylo i před jeho zatčením v prosinci 2017. Ovšem jen pět procent z pyrotechniky, kterou doma Kobulnický přechovával, mělo vhodné složení pro výrobu nástražných výbušných systémů.Predtým:
Čeští muslimové minimálně rok před zadržením islamisty Dominika K. alias Abdula Rahmana zjistili, že má velmi radikální názory a sdílí na sociálních sítích výhrůžky. V lednu loňského roku jej proto vyškrtli ze seznamu účastníků konference zaměřené proti terorismu. Nikdo však neupozornil policii.vsDvaadvacetiletý muž ze Znojma včera u Krajského soudu v Brně vyslyšel vysoký trest – šest let odnětí svobody – za schvalování teroristického útoku. „Jak jim chutná jejich medicína??? Dobrá práce!??“
„Nebezpečnost těchto činů spočívá v tom, že nikdy nevíme, jak je člověk daleko od slov k činům. Lidé si obecně myslí, že internet je veřejné fórum, kde se mohou vyjadřovat k čemukoliv, jakkoliv a bez limitů. Ono to tak není," uvedla státní zástupkyně Petra Lastovecká.
Môžte sledovať videá odrezávanie hláv, trénovať odrezávanie hláv, mať výbušniny, skúšať vytvárať nástražné výbušné systémy, verejne sa hlásiť ku zločinecnej organizácií, dostanete 5 rokov aj to len preto, že ste tak blbý, že vás chytili.Ale skritizujete ho a dostanete 6 rokov, lebo váš teroristický potenciál je obrovský! Síce nesledujete videá ako vraždiť nevercov, nezhromažďujete výbušniny ani návody na bomby, ale systém má strach z vašich slov nesúhlasiacich s neriešením teroru istých skupín.Toto je znak diktatúr. Najväčšie trestu pre odporcov režimu, nízke, smiešne tresty pre tých, ktorí z mene režimu terorizujú. Nacisti aj komunisti posielali na 20 rokov tých, čo povedali vtip o systéme a odmeňoval tých, ktorí napríklad v pracovných lágroch tých vtipných umlátili k smrti.Na Slovensku aj v Česku je to rovnaké. Ak vás znásilní príslušník istej menšiny, skončíte z obvinením z rasovej nenávisti ak to nahlásite. No ak nahlásite že st esi všimli, že to urobil príslušník nejakej menšiny. Musíte hovoriť veľmi opatrne, tak aby vyšetrovateľ, prokurátor nezískal dojem, že ste si všimli jeho etnický výzor, správanie.Bol pekný prípad v Nemecku, kde znásilnená baba gangom moslimov udala na polícií že ju znásilnili rodilí Nemci a má pocit, že tam bol i nejaký migrant, len tým si nie je istá. Keď priznala že tam boli len migranti, označili ju za rasistickú nenávistnú fašistku. A veď v ČR je jeden taký prípad. Za znásilnenie 16 ročného dievčaťa menej ako za otázniky na facebooku.Ale čo sa deje?
V severních Čechách znásilnil v úterý cizinec šestnáctiletou dívku. Událost sdílel na svém Facebooku i předseda SPD Tomio Okamura, který v něm zdůraznil, že šlo o migranta. Lidé v komentářích pod příspěvkem nyní muži přejí smrt. Připodobňují ho ke zvířeti, žádají, aby byl zastřelen či zašit do vepřové kůže. Policie se komentáři bude zabývat.Trest za znásilnenie?
Litoměřický senát mu za skutek uložil dvouletý trest, tedy na samé spodní hranici sazby, a nařídil také ústavní léčení.Vivat EÚ! (väčšina tých politických paragrafov je pretlačené z EÚ vrámci boja proti nenávisti a pod. Ríšu, hociakú ríšu v hociakej dobe kritizovať, bolo vždy prísne trestané. Kritika systému bol závažnejší zločin ako vražda).Chcete vraždiť, odrezávať hlavy, sympatizujete s teroristickou organizáciou? 5 rokov. Napíšete, ako sa im páči ich medicína, rokov!Aj v iných štátoch sú priklady, že priamo členovia ISIS dostali buď žiadne, alebo mierne tresty, zatiaľ čo tí, ktorí sa o ISIS negatívne vyjadrili, exemplárne.
Toto sú čisto politické, ideologické súdy, trestné činy, ktorými ríša potláča vnútorný odpor voči tyranií. V Nemecku keď na Silvestra migranti obťažovali, znásilňovali ženy (znásilnenie je vraj aj cudzí prst vo vagíne, ale pri migrantoch je to len obťažovanie, dvojitý meter), polícia najprv prenasledovala obťažované ženy a tých, ktorý na to upozornili ako nebezpečných rasistov. Až po tlaku ľudí, išlo o stovky žien, začala vyšetrovať obťažovateľov, znásilňovačov. Neviem aké tresty dostali, ale vieme že keby niekto napísal na FB, že či sa znásilňovačom páči to, že dostali to čo sami robili, dostanete 6 rokov.
Súdu bude úplne jedno, že vy chcete žiť v pokoji, v mieri, bez strachu o svoj život, že vám vadí, že štát nechráni obete, ale násilníkov. Máte smolu, nepatríte ku priviligovanej skupine.V Británií nejaký Robinson. Nedávno som čítal o nejakej žene, ktorá tiež upozorňuje na hromadné znásilňovanie dievčat cudzincami. Polícia, prokuratúra, súdy zastrašovali, odsúdili tých, ktorí na to upozorňovali a nie tých, ktorí znásilnenia páchali. Znásilnili ste 100 dievčat, nič sa vám nestalo. Napísali ste o tom, že ich niekto znásilnil, dostali ste väzenie. Aj policajti sa to báli vyšetrovať, lebo ich hneď obvinili z rasizmu, islamofóbie.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 15:00

„Různí Honzejkové a Taberyové a štětky jsou hodni nejhlubšího opovržení,“ řekl prezident. Svet se nam tu tak trochu pokakal, uz nemuzeme rikat cikan nybrz rom, zatimco ti druzi jsou stale gadzove. Fotky cernochu smeji podle nejnovejsi mody sdilet pouze cernosi potazmo black > white dle BLM . Do toho nam zrusili master/slave terminologii. Jako bonus jsme dostali priznivce Astara Sarana do tisku, nebinarni evicku, zanicenou debatu od 48ti pohlavich, to se vam tak nejeden spoluobcan pomoci nezli najde ty spravne dvere. Uz se tesim na tu debatu a smernici od EU ktera bude gendreove vyvazene urcovat to poradi hajzliku na verejnych mistech. Pachame genocidu na automobilovem prumyslu v EU pod taktovkou hujeru kteri si mysli ze Joule ne nazev napoje z hroznu. Kdyz vylezu z baraku a jdu na dlouhou prochazku, musim davat bacha abych na konci toho placatyho sveta nespadnul dolu, resp. jako v pacmanovi se neobjevil na druhy strane . S hruzou zjistuji ze v Buckinghamskem palaci sidli silna bunka rasisticky zamerenych spoluobcanu. A tak si tu tak v tom gulagu s wifinu s nazvem EU vesele zijeme.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
17. 03. 2021 14:57

Jj, co dělá pán, nemůže dělat kmán. Takovéhle hlášky může psát a kreslit jen Charlie Hebdo. Pamatujete se, jak různí blázni po celé Evropě byli Charlie a politici tvrdili, že budou bojovat za svobodu slova a názorů. A už za měsíc přišly první restrikce na území EU.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 03. 2021 14:42

A co schvalování atentátu na Heydricha ? Za to by nějaký trest nebyl ? Koneckonců podle tehdejších zákonů to byl trestný čin. A navíc jsou Němci teď kámoši.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (14)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 13:55

Hodně přehnaný trest. Vtipný, že ten chlap co vyhrožoval teroristickým útokem a pak hodil strom na koleje ve jménu války proti islámu tak za svůj teroristický čin ohrožující životy dostal 4 roky a navíc byl nakonec propuštěný na podmínku domů

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (15)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 13:36

připadá mně to trochu tvrdé. Na druhou stranu pokud by za týden udělal něco z toho co schvaloval, asi bych tu pak nadával, že ho měli dávno zavřít
Spíše mně to vadí osobně, máme ve vchodě souseda, který už několika z nás vyhrožoval zabitím, ale po zkušenostech z předchozích stížností, to už necháváme plavat. V podstatě to vždy vypadá tak, že si člověk postěžuje na policii nebo družstvo, ti řeknou že to máme těžké, chlapa si předvolají, on se vrátí na***nej a je to ještě horší. Škoda, že nepoužívá rasistické nadávky, to by se s tím něco dalo dělat. I když vlastně taky ne, jsme bílí ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 13:27

Achjo. Nesouhlasim s tim, co napsal, ale 6let za nejakej komentar, nekde na internetu?? To muzou zavrit 1/3 uzivatelu internetu. Kdyby nekomu cilene posilal vyhruzne emaily nebo SMS, tak bych to pochopil. To clovek, co je zdrogovanej a ma 18 zakazu rizeni, naprosto v pohode ridi auto dal a je stale zdrogovanej....to nikomu nevadi

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 12:20

Ideozločin. I za reálné násilné třestné činy, jako je třeba znásilnění nezletilé, se dává v ČR mnohem méně (třeba: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/african-znasi... ).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 03. 2021 12:06

Komunisti za názory taky zavírali.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 11:54

Sakra, zrovna to vyslo na 88 prispevku. A co kdyby za tim nekdo neco videl co tam neni. Hned sem musel pridat prispevek aby nas vsechny nezavreli. Podekovat muzete potom :)......byt za hlupaka je kazdeho svobodne pravo, ale zavirat za to?? Jaka je spolecenska skodlivost takovych kecu? To jsme opravdu dospeli do takove faze?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
17. 03. 2021 11:42

Tak to je masakr. Příspěvek mi přijde relativně neškodný, nutí jen k zamyšlení. Neobsahuje dle mého žádnou výzvu ani podporu. Podobných jsem za svůj život napsal desítky, takže budu asi další.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 03. 2021 11:34

„Nebezpečnost těchto činů spočívá v tom, že nikdy nevíme, jak je člověk daleko od slov k činům. "Takze ciste teoreticky, keby mal rovnake strelecke sklony, ale dany komentar by nenapisal, tak by bol menej nebezpecny? Strielanie bez komentovania je viac prijatelne?
Ak nieco "nikdy nevime", je vhodne ineho za nasu neznalost trestat?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
17. 03. 2021 11:16

Takto tvrdo netrestali ani komunisti.
Čo musel taký Havel všetko spáchať, aby išiel do krymu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 03. 2021 11:00

Na to snad jde říct jen obligátní "a komu tím prospějete?".Ten chlap nenapsal nic jiného, než co si myslí mraky jiných lidí. Já bych spíš řekl, buďme rádi, že to píšou. Alespoň jsou vidět, ví se o nich do budoucna jako potenciálně nebezpečných. Raději takoví, než "slušňáci", co se bez jakýchkoliv varovných signálů chopí zbraně. Jo a SS-Mann je devadesátková parodie na tehdejší Seznam.cz. Dnešní optikou už asi poněkud přes čáru, ale v době, kdy i veřejnoprávní ČT v České sodě parodovala reklamy na prací prášky stylem "Zcela nový Áriec", to zas tak nevyčnívalo. Ten web běží dodnes.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (31)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 10:48

"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu do smrti bránit vaše právo to říkat."

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (7)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 10:39

Použil ten pitomec aspoň nějakou techniku skrývající jeho reálnou adresu?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:56

Tak takhle jsme dopadli. Řekneš svůj názor - > táhneš za mříže. Od revoluce se opravdu moc nezměnilo

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (23)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:43

Dost extrém. Podmínka možná, ideálně veřejně prospěšné práce. Šest let živit někoho ve vězení, protože se na internetu (nebo třeba v hospodě) chová jako primitiv je podle mě extrém.
Ta společenská nebezpečnost takového člověka neodpovídá takovému trestu. Pokud by něco připravoval nebo někomu aktivně pomáhal něco zrealizovat, tak možná by to odpovídalo…

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:39

Já vám nevím... Přijde mi, že 20 ran holí na náměstí by mělo daleko větší výchovný účinek + by nebylo potřeba ho 6 let živit z eráru.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:36

Takže když jistá skupina všem vyhrožuje že jim uřeže hlavy a znásilní jejich ženy tak je to ok a nikdo to neřeší. Když pak někdo z druhý skupiny napíše:dobře jim tak! tak za to jde do basy? Heh, jasně no,,,

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (16)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:25

Za 5 rohlíků z hladu za nouzového stavu je 1 rok. Jsem zvědav, kolik bude za 5 milionů ze státní zakázky za stejného stavu :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:23

Schvalování terorismu je odporné a vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu si zaslouží sedět. To že je náš právní systém nekonzistentní a že nejsme schopni hnát ke spravedlnosti ústavní činitele je věc jiná.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:15

V tomhle state uz je vazne vsechno totalne postaveny na hlavu Kolik dostanu za tenhle koment? 10 let? Vozit se po noname lidech by vam slo.. ted zkuste prosim tezsi kalibr.. tam nahore jich je vic nez dost!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (69)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:12

S jeho komentáři samozřejmě nesouhlasím, ale není to trochu postavené na hlavu, že za znásilnění je podmínka a za komentář 6 let?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:08

To už aby se člověk bál napsat něco na Facebook. Jak s tím císařpánem, co na něj sraly mouchy; je čím dál tím důležitější vědět, co smí člověk kde říct. Tomu říkám svoboda!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (11)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 09:04

velmi velmi smutne. moslimov ktori schvaluju teroristicke ciny si nikto nevsima.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 08:59

Jedinym resenim asi bude zalozit "Cirkev svateho Packetu", jejiz svaty text je cely obsah Internetu. Co je na Internetu je slovo bozi a je chraneno svobodou vyznani. Pak by se dal vzdycky pouzit klasicky argument "to si to spatne vykladate, ten text musite spravne interpretovat". Jo, kdyz bude nejaky verici hodne tlacit na pilu, tak mu treba sireni nenavisti prisijou, ale podpora terorismu se preci na svate texty vztahnout neda.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
17. 03. 2021 08:50

A na takových nulách si honí fízlové, státní zástupci a soudci triko. Já spíše vidím nebezpečí v právě v soudní a policejní mašinérii, kdy na jeho místě může být v budoucnu každý z nás, a to za mnohem méně závažné "provinění".

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (12)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor