Google | Gmail

Za 14 dní skončí Inbox. Měl nahradit Gmail, ale byl až moc jiný

Google pokračuje v jarní čistce služeb a oznámil, který den se dočkáme zrušení e-mailového klienta Inbox. Nastane tak za dva týdny, 2. dubna. Uživatelé jsou vybízeni k přechodu na Gmail, který ale nemá všechny funkce z ukončené aplikace.

Inbox byl experimentální a značně revoluční e-mailový klient představený v roce 2014. Jednalo se o nadstavbu Gmailu, kde samotné zprávy ale třídil automat do skupin dle zaměření. Ze samotných zpráv uměl Inbox vytáhnout důležité informace a ukázat je hned nahoře v přehledném zobrazení, například sedadla u rezervace v kině či aktuální pozici balíku z e-shopu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
O blížícím se konci Google informuje jak na webu, tak i v mobilní aplikaci.

Aplikace také nabídla funkce, které v té době nebyly zvykem – zprávy bylo možné odložit na později, připsat si k nim poznámku či si je připíchnout jako důležité. Oproti klasickým klientům pracovala s e-maily jako s úkoly, které se označovaly jako vyřízené (místo archivace, kterou známe třeba z Gmailu).

Google tak Inbox vypustil jako test s tím, že v budoucnu nahradí stárnoucí Gmail. Změna ale byla natolik veliká (a to nejen funkčně, ale i designově), že nedošlo k přechodu dostatečného množství uživatelů a Google nakonec vývoj zastavil. Společně s novým vzhledem Gmailu se pak některé funkce podívaly i do něj a Inboxu začaly ubíhat poslední měsíce života.

Úplného vypnutí se aplikace i web dočká 2. dubna, společně s Google+. Snad do té doby Google vydá aktualizaci, která přinese skupiny zpráv na domovské obrazovce i do Gmailu.

Jak to bude s komunikátory Googlu dále?

Diskuze (16) Další článek: NASA je v šoku: Na asteroidech dochází k erupcím částic

Témata článku: Google, Gmail, Komunikace, E-mail, Inbox, Klient, Aplikace, Google+, E-mailový klient, Funkce


Určitě si přečtěte

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

** Na pevných discích bývá uloženo to nejcennější – naše data ** Sledujte jejich „zdravotní stav“ pomocí jednoho z nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dříve než nastanou

Karel Kilián | 22

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

** IKEA nabízí USB kabely pro napájení telefonů či jiných zařízení ** Nově zařadila i kabel s konektorem Lightning pro zařízení Apple ** Kabely překvapily svým kvalitním zpracováním a nízkou cenou

David Polesný | 72

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

** Vydatná snídaně patří přinejmenším půlstoletí k pilířům zdravé výživy ** Jenže lidé po celá tisíciletí nezačínali den tím, že si nacpali břicha a vyrazili za obživou ** Současné výzkumy nedokazují, že by vydatná snídaně pomáhala hubnout

Jaroslav Petr | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?