Google | Gmail

Za 14 dní skončí Inbox. Měl nahradit Gmail, ale byl až moc jiný

Google pokračuje v jarní čistce služeb a oznámil, který den se dočkáme zrušení e-mailového klienta Inbox. Nastane tak za dva týdny, 2. dubna. Uživatelé jsou vybízeni k přechodu na Gmail, který ale nemá všechny funkce z ukončené aplikace.

Inbox byl experimentální a značně revoluční e-mailový klient představený v roce 2014. Jednalo se o nadstavbu Gmailu, kde samotné zprávy ale třídil automat do skupin dle zaměření. Ze samotných zpráv uměl Inbox vytáhnout důležité informace a ukázat je hned nahoře v přehledném zobrazení, například sedadla u rezervace v kině či aktuální pozici balíku z e-shopu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
O blížícím se konci Google informuje jak na webu, tak i v mobilní aplikaci.

Aplikace také nabídla funkce, které v té době nebyly zvykem – zprávy bylo možné odložit na později, připsat si k nim poznámku či si je připíchnout jako důležité. Oproti klasickým klientům pracovala s e-maily jako s úkoly, které se označovaly jako vyřízené (místo archivace, kterou známe třeba z Gmailu).

Google tak Inbox vypustil jako test s tím, že v budoucnu nahradí stárnoucí Gmail. Změna ale byla natolik veliká (a to nejen funkčně, ale i designově), že nedošlo k přechodu dostatečného množství uživatelů a Google nakonec vývoj zastavil. Společně s novým vzhledem Gmailu se pak některé funkce podívaly i do něj a Inboxu začaly ubíhat poslední měsíce života.

Úplného vypnutí se aplikace i web dočká 2. dubna, společně s Google+. Snad do té doby Google vydá aktualizaci, která přinese skupiny zpráv na domovské obrazovce i do Gmailu.

Jak to bude s komunikátory Googlu dále?

Diskuze (16) Další článek: NASA je v šoku: Na asteroidech dochází k erupcím částic

Témata článku: Google, Gmail, Komunikace, E-mail, Klient, E-mailový klient, Inbox, Měsíc života, Funkce, Google+, Aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk