Google | Gmail

Za 14 dní skončí Inbox. Měl nahradit Gmail, ale byl až moc jiný

Google pokračuje v jarní čistce služeb a oznámil, který den se dočkáme zrušení e-mailového klienta Inbox. Nastane tak za dva týdny, 2. dubna. Uživatelé jsou vybízeni k přechodu na Gmail, který ale nemá všechny funkce z ukončené aplikace.

Inbox byl experimentální a značně revoluční e-mailový klient představený v roce 2014. Jednalo se o nadstavbu Gmailu, kde samotné zprávy ale třídil automat do skupin dle zaměření. Ze samotných zpráv uměl Inbox vytáhnout důležité informace a ukázat je hned nahoře v přehledném zobrazení, například sedadla u rezervace v kině či aktuální pozici balíku z e-shopu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
O blížícím se konci Google informuje jak na webu, tak i v mobilní aplikaci.

Aplikace také nabídla funkce, které v té době nebyly zvykem – zprávy bylo možné odložit na později, připsat si k nim poznámku či si je připíchnout jako důležité. Oproti klasickým klientům pracovala s e-maily jako s úkoly, které se označovaly jako vyřízené (místo archivace, kterou známe třeba z Gmailu).

Google tak Inbox vypustil jako test s tím, že v budoucnu nahradí stárnoucí Gmail. Změna ale byla natolik veliká (a to nejen funkčně, ale i designově), že nedošlo k přechodu dostatečného množství uživatelů a Google nakonec vývoj zastavil. Společně s novým vzhledem Gmailu se pak některé funkce podívaly i do něj a Inboxu začaly ubíhat poslední měsíce života.

Úplného vypnutí se aplikace i web dočká 2. dubna, společně s Google+. Snad do té doby Google vydá aktualizaci, která přinese skupiny zpráv na domovské obrazovce i do Gmailu.

Jak to bude s komunikátory Googlu dále?

Diskuze (16) Další článek: NASA je v šoku: Na asteroidech dochází k erupcím částic

Témata článku: Google, Gmail, Komunikace, E-mail, Google+, Funkce, E-mailový klient, Klient, Aplikace, Měsíc života, Inbox


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu