Operační systémy | Windows 10 | May 2020 Update

Z Windows můžete odinstalovat nepotřebný balast. Třeba Media Player a nově i Miracast

Společně s příchodem nové verze Windows Microsoft pravidelně uvádí, které funkce a doplňky byly odstraněny, či přestaly být podporovány. Do tohoto seznamu nyní spadla i aplikace Connect sloužící pro sdílení obrazovky za pomoci Miracast. Funkci si můžete ale vrátit zpět, či společně s ní odinstalovat i další.

Od počátku Windows existuje integrovaná aplikace Connect, která umožňuje promítat na další displeje, případně i naopak na počítač. Vše funguje za pomoci technologie Miracast. Velkého využití se ale aplikace zřejmě nedočkala, byla totiž z Windows odstraněna. Stále je ale možné si ji ručně do systému doinstalovat, společně s dalšími volitelnými balíčky.

Klepněte pro větší obrázek 
Tohle je aplikace Connect, kterou nově ve Windows 10 nenajdete.

Pokud vám ale aplikace nechybí, můžete si oddechnout, že máte o jednu další zbytečnost v počítači méně. A když jsme u toho – odstranit si můžete i další předinstalované součásti. Kromě klasických aplikací, které můžete odinstalovat přímo z Nabídky Start či z přehledu programů, můžete odstranit i některé systémové součásti.

Odstranit je možné Media Player a Internet Explorer

Pro přehled doplňkových částí a aplikací je nutné navštívit Nastavení  Aplikace – Volitelné součásti. Zde najdete přehled všeho, co máte v počítači nainstalované a je možné jej odstranit. Je tu tak třeba klasické Malování, Internet Explorer či třeba Windows Media Player.

O většině z těchto programů jste již pravděpodobně několik let neslyšeli a tak nic nebrání tomu, si je odinstalovat. Pozor si dejte ale u těch, které by se vám mohly hodit – třeba právě zmiňovaný Internet Explorer mohou využívat některé staré neaktualizované aplikace a služby.

Pokud si chcete naopak některou přidat, stačí zvolit Přidat součást. Takto si můžete doinstalovat i odstraněnou aplikaci Connect – zvolte funkci Bezdrátový displej.

Windows také nedávno získaly novou nabídku Start:

Zdroj: Neowin

Diskuze (25) Další článek: Nejpoužívanějším HTTP serverem se stává Nginx. Apache se řítí střemhlav dolů

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Operační systémy, Windows 10, Internet Explorer, Windows Update, May 2020 Update, Windows Media Player, Aplikace, Connect, Počítač, Miracast, Funkce, Balast, Součást, Nabídka Start, Přehled

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk