Windows 10 | Windows Insider | Smartphone

Z Windows 10 bude možné telefonovat, novinka už je k dispozici v testovacím sestavení

Z Windows 10 bude možné telefonovat, novinka už je k dispozici v testovacím sestavení

Microsoft neustále pracuje na vylepšování své aplikace Váš telefon (Your Phone), jejímž cílem je užší integrace mobilu a počítače. Nejnovější verze, která je součástí testovacího sestavení Windows Insider s číslem 18999, přináší podporu pro telefonní hovory. Ty jsou realizovány přes připojený mobilní telefon s operačním systémem Android.

Letní aktualizace programu Váš telefon přinesla schopnost zrcadlit oznámení z telefonu na počítač. Další novinkou pak byla možnost přímo z Windows odpovídat na zprávy podporovaných komunikačních aplikací. Uživatel tak nemusel vytahovat telefon z kapsy nebo z tašky, aby věděl o všem, co se na něm děje.

Podpora telefonování

Aplikace Váš telefon podporuje Windows 10 a k jejímu fungování je nutné nainstalovat na mobil program Your Phone Companion - Link to Windows, který zajišťuje komunikaci mezi oběma zařízeními. Mobilní aplikace sice deklaruje podporu telefonů s Androidem 4.4 a novějším, avšak funkce volání bude k dispozici jen na mobilech s Androidem 7.0 a vyšším.

Klepněte pro větší obrázek 
Z Windows 10 bude možné telefonovat

V příspěvku, který Microsoft publikoval na svém blogu v úterý 8. října, připomíná, že poprvé o podpoře telefonních hovorů mluvil v srpnu na akci Samsung Unpacked během představení Galaxy Note 10. Názornou ukázku mohli zájemci vidět minulý týden při prezentaci nových zařízení Surface.

Jak budou fungovat hovory z počítače?

Díky novince už nebudete muset vytahovat telefon, abyste přijali příchozí hovor nebo někomu zatelefonovali. Telefonáty bude možné přijímat (ale i odmítat a iniciovat) přímo z počítače. Co konkrétně aplikace Váš telefon nabídne?

  • Možnost přijímat příchozí hovory přímo z počítače.
  • Vytáčení telefonních hovorů na číselníku nebo ze seznamu kontaktů.
  • Odmítnutí příchozího hovoru z PC s možností odeslání uživatelsky definovatelné zprávy, nebo s přesměrováním do hlasové schránky.
  • Přístup k seznamu posledních hovorů z počítače. Klepnutím na položku je možné zavolat danému kontaktu.
  • Jednoduchý přenos hovorů mezi počítačem a telefonem.

Kromě požadavku na Android 7.0 a vyšší Microsoft uvádí, že k telefonování bude nutný počítač vybavený Bluetooth konektivitou a operačním systémem Windows 10 v sestavení 18362.356 či novějším.

Microsoft dále konstatuje, že v některých případech může funkce Hovory vyžadovat opětovné spárování mobilního telefonu a počítače. Pokud jste obě zařízení dříve spárovali a potýkáte se s problémy, mělo by stačit zrušit párování a znovu projít celým procesem nastavení.

Diskuze (21) Další článek: Google Grasshopper: Další pokus, jak naučit programovat i naprosté zelenáče

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Android, Operační systémy, Aktualizace, Windows Insider, Surface, Mobilní telefon, Smartphone, November 2019 Update, Your Phone, Hovor, Sestavení, Příchozí hovor, Microsoft uvádět, Telefonní hovor, Váš telefon, Novinka, Aplikace, Bluetooth konektivita, Počítač, Galaxy Note


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF