Windows 10 | Windows Insider | Smartphone

Z Windows 10 bude možné telefonovat, novinka už je k dispozici v testovacím sestavení

Z Windows 10 bude možné telefonovat, novinka už je k dispozici v testovacím sestavení

Microsoft neustále pracuje na vylepšování své aplikace Váš telefon (Your Phone), jejímž cílem je užší integrace mobilu a počítače. Nejnovější verze, která je součástí testovacího sestavení Windows Insider s číslem 18999, přináší podporu pro telefonní hovory. Ty jsou realizovány přes připojený mobilní telefon s operačním systémem Android.

Letní aktualizace programu Váš telefon přinesla schopnost zrcadlit oznámení z telefonu na počítač. Další novinkou pak byla možnost přímo z Windows odpovídat na zprávy podporovaných komunikačních aplikací. Uživatel tak nemusel vytahovat telefon z kapsy nebo z tašky, aby věděl o všem, co se na něm děje.

Podpora telefonování

Aplikace Váš telefon podporuje Windows 10 a k jejímu fungování je nutné nainstalovat na mobil program Your Phone Companion - Link to Windows, který zajišťuje komunikaci mezi oběma zařízeními. Mobilní aplikace sice deklaruje podporu telefonů s Androidem 4.4 a novějším, avšak funkce volání bude k dispozici jen na mobilech s Androidem 7.0 a vyšším.

Klepněte pro větší obrázek 
Z Windows 10 bude možné telefonovat

V příspěvku, který Microsoft publikoval na svém blogu v úterý 8. října, připomíná, že poprvé o podpoře telefonních hovorů mluvil v srpnu na akci Samsung Unpacked během představení Galaxy Note 10. Názornou ukázku mohli zájemci vidět minulý týden při prezentaci nových zařízení Surface.

Jak budou fungovat hovory z počítače?

Díky novince už nebudete muset vytahovat telefon, abyste přijali příchozí hovor nebo někomu zatelefonovali. Telefonáty bude možné přijímat (ale i odmítat a iniciovat) přímo z počítače. Co konkrétně aplikace Váš telefon nabídne?

  • Možnost přijímat příchozí hovory přímo z počítače.
  • Vytáčení telefonních hovorů na číselníku nebo ze seznamu kontaktů.
  • Odmítnutí příchozího hovoru z PC s možností odeslání uživatelsky definovatelné zprávy, nebo s přesměrováním do hlasové schránky.
  • Přístup k seznamu posledních hovorů z počítače. Klepnutím na položku je možné zavolat danému kontaktu.
  • Jednoduchý přenos hovorů mezi počítačem a telefonem.

Kromě požadavku na Android 7.0 a vyšší Microsoft uvádí, že k telefonování bude nutný počítač vybavený Bluetooth konektivitou a operačním systémem Windows 10 v sestavení 18362.356 či novějším.

Microsoft dále konstatuje, že v některých případech může funkce Hovory vyžadovat opětovné spárování mobilního telefonu a počítače. Pokud jste obě zařízení dříve spárovali a potýkáte se s problémy, mělo by stačit zrušit párování a znovu projít celým procesem nastavení.

Diskuze (21) Další článek: Google Grasshopper: Další pokus, jak naučit programovat i naprosté zelenáče

Témata článku: Microsoft, Windows, Operační systémy, Android, Windows 10, Windows Insider, Aktualizace, November 2019 Update, Mobilní telefon, Smartphone, Surface, Telefonní hovor, Microsoft uvádět, Hovor, Galaxy Note, Sestavení, Příchozí hovor, Your Phone, Počítač, Váš telefon, Bluetooth konektivita, Aplikace, Novinka


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky