Z levého kanálu je najednou pravý

Petr Leitner: Od té doby, co jsem přidal do počítače modem (Complete Communicator 2400), mám...
Petr Leitner: Od té doby, co jsem přidal do počítače modem (Complete Communicator 2400), mám problémy se zvukovou kartou (Audio Excel 16 DSP II). Při hraní MODu v programu Visual Player se během hraní prohazuje levý a pravý kanál. Někdy za pár vteřin, jindy třeba až za půl minuty. Je to způsobeno interním modemem? A jak se dá problém řešit? Ještě bych chtěl podotknout, že modem mám pět slotů od zvukové karty.

Computer: Samozřejmě tou nejjednodušší odpovědí na váš dotaz je vytáhnout instalovaný modem a vrátit se na začátek. Příliš bych se ale nedivil, kdybyste s tímto postupem nesouhlasil. Řešení samozřejmě existuje, ale musím trochu poopravit váš postup.

Začneme pěkně odzadu – na vámi uváděnou chybu nemá naprosto žádný vliv slotová vzdálenost mezi zvukovou kartou a modemem. Samozřejmě je vhodné mít zvukovou kartu na samém okraji základní desky, to je ale kvůli snížení šumu ve zvuku ze zvukové karty. Nechcete-li nic v počítači měnit, je nejlepší nepoužívat pro přehrávání Visual Player, který tímto neduhem občas trpí. Doporučil bych DMP (již ve verzi 4.0), nebo Inertia Player. Pokud se vám ale líbí frekvenční analýza a zobrazení signálu ve Visual Playeru, doporučuji se podívat na nastavené přerušení modemu. Interní modem se totiž musí nainstalovat na volné přerušení, popřípadě na přerušení COM portu, který nepoužíváte. Implicitně se na IRQ 3 připojuje COM2 a COM4, na IRQ 4 se připojují COM1 a COM3. Odhaduji, že vaši zvukovou kartu máte nastavenou na přerušení IRQ 5, protože IRQ 7 standardně obsazuje paralelní port LPT1. Pokud tedy vznikají problémy se zvukovou kartou po instalování modemu, přesvědčte se, že modem není nastaven na IRQ5 a případně jej nastavte na jiné volné přerušení. Pokud ani tento postup nepomůže, zkuste se poohlédnout po jiném přehrávači MOD souborů. Visual Player jsem osobně přestal používat právě kvůli občas nevyhovující kompatibilitě se všemi různými zvukovými kartami. Jako nejlepší bych vám doporučil DMP, který má nejlepší kvalitu zvuku, popřípadě Intertia Player který nabízí podstatně lepší možnosti vizualizace zvuku než vámi používaný Visual Player.

 

zpět na živě

˙

Váš názor Další článek: Softwarový gigant zakládá nové výzkumné centrum

Témata článku: Kanál, Volný slot, Modemy, Lev, Player, Zvukové karty


Určitě si přečtěte

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 77

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu