Google Workspace | Google Meet

Z Google Meet lze udělal „vysílačku“. Mluvit budete jen při držení tlačítka

Google zlepšuje ovládání Meetu další klávesovou zkratkou. Pokud je váš mikrofon ztlumený, dočasně jej povolíte podržením mezerníku. Jakmile domluvíte, stačí mezerník pustit a ostatní od vás žádné zvuky neuslyší. Může to být jednodušší než spravovat mikrofon myší či touchpadem. Navíc nehrozí, že jej vypnout zapomenete.

Funkce je výchozím stavu neaktivní, zapnete ji v nastavení virtuální schůzky. Google ji v dohledné době zpřístupní všem účtům. Jen v dražších firemních tarifech pak Meet ukazuje, kolik hluku odstranil z vašeho audiopřenosu. Takhle to podává výrobce. Ve skutečnosti služba spíše upozorňuje, že váš vstup čistí, ale objem vizuální indikátor udává jen vágně.

Nevyčísluje ho, jen se mírně mění velikost kruhu symbolizujícího „zvukový odpad“. Podle Googlu se ukáže maximálně jednou během schůzky také textový indikátor. Meet se podobně jako jiné služby snaží odfiltrovat cokoli, co není váš hlas, tj. stisky kláves, štěkání psa, projíždějící automobil apod.

Přesvědčivější Potěmkinova vesnice

Stěžejní srpnovou novinku představuje propracovanější systém virtuálních pozadí. Prostor za vaší osobou se může rozostřit, ozdobíte ho i statickými či animovanými pozadími. V praxi vás služba z obrazu webkamery typicky nerozpoznala tak přesně, aby kolem vás nevznikala prázdná místa, kde se zvolené pozadí neukáže, tj. na místě prosvítalo reálné pozadí za vámi, které se snažíte zakrýt.

Alespoň na ukázce to vypadá na velký pokrok – Meet mnohem přesněji oddělí pozadí od vás, tudíž virtuální tapeta není tolik zatížená artefakty, které se běžně objevují kolem hlavy, případně jinde. V praxi si vylepšený systém budeme muset prověřit.

google meet novinky (2).pnggoogle meet novinky (1).png

Na zařízeních, kde hardwarový výkon na zpracování není optimální, se efekty zpracují v cloudu. Meet vyhodnotí, kde má ke zpracování docházet, a v průměru podle Googlu ušetří 30 % místního procesorového výkonu. Ale pozor, cloudové zpracování se zatím vztahuje jen na rozmazání pozadí a přizpůsobené světlosti obrazu. Komplexní animovaná pozadí přijdou na řadu později.

Nový systém na zpracování pozadí je k dispozici v dražších firemních účtech Workspace a ve Workspace Individual.

Zdroje: Google Workspace Updates (1, 2, 3)

Diskuze (3) Další článek: Intel už nebude pro akceleraci videa používat GPU. Do čipů nasadí zvláštní koprocesory

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,