YouTube

Youtuberům skokově ubyli odběratelé. YouTube masivně promazal spam

Youtuberům skokově ubyli odběratelé. YouTube masivně promazal spam

Jste youtuber s početnou základnou fanoušků? Pak je možné, že vám během posledních dvou dnů skokově ubyl počet odběratelů. YouTube provedl masivní čistku spamových účtů a varuje, že se to projeví ve statistikách tvůrců.

Podobné čisty YouTube již v minulosti provedl a vždy znamenaly pro mnoho lidí poměrně výrazný úbytek odběratelů. Ta současná se měla odehrát mezi 13. a 14. prosincem a YouTube na ní upozornil na svém blogu. Na svém Twitteru pak ještě zveřejnil vyjádření, ve kterém píše, že nyní alespoň mohou mít tvůrci jistotu, že je sledují reální lidé.

Problém falešných účtů a botů se totiž netýká jen Twitteru, Facebooku a Instagramu, o kterých je to všeobecně známo, ale i největšího video serveru světa. Ve skutečnosti se zde nachází (nebo nacházelo) miliony spamových účtů.

Jen ve třetím kvartálu letošního roku YouTube dle svých slov vymazal 1,67 milionů účtů, které se provinily právě tím, že šířily spam. Nacházelo se na nich 50 milionů videí. Pak ještě server vymazal 7,85 milionů samostatných videí ze stejného důvodu, plus kvůli propagování nahoty, extremismu nebo ubližováním dětem. Nakonec YouTube ve třetím kvartálu vymazal 224 milionů komentářů.

Síť o sobě tvrdí, že se jí to daří čím dál lépe. Naprostou většinu, 90 %, se údajně podařilo detekovat skrze automatické systémy. I tak ale YouTube zůstává velmi oblíbeným místem pro nejrůznější extremisty, protože stále mnoho obsahu filtry projde, jak popsal tento týden Washington Post.

Prosincová čistka se nicméně týká všech tvůrců, jak velkých, tak malých. Ti drobnější si musí dát pozor, že jakmile jejich počet odběratelů klesne pod 1000, nemohou svá videa monetizovat.

Diskuze (20) Další článek: Týden Živě: Google One, děsivá státní správa, Revolut a další novinky

Témata článku: YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, Spam, Čistka, Facebook a Instagram, Stejný důvod, Automatický systém, Washington, Třetí kvartál, Reálný člověk, Falešný účet, Naprostá většina, Počet odběratelů, Poslední den, Odběratel, Samostatné video, Letošní rok, Největší video, Účet, Youtuber, Tvůrce


Určitě si přečtěte

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 147

Jak na internetu surfovat anonymně: Osvědčené způsoby na zametení stop

Jak na internetu surfovat anonymně: Osvědčené způsoby na zametení stop

** Anonymní režim v prohlížeči vám anonymitu nezaručí ** K dispozici je několik možností, jak skrýt svoji adresu i další identifikátory ** Nejúčinnější je stále Tor

Stanislav Janů, Vladislav Kluska | 76

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

** Audi představilo svůj nový systém GLOSA ** Auto díky nemu ví, kdy bude na semaforu zelená ** Řidiči doporučí optimální rychlost jízdy

Karel Kilián | 25

Avast analyzoval počítače uživatelů. K nabušeným superpočítačům mají daleko

Avast analyzoval počítače uživatelů. K nabušeným superpočítačům mají daleko

** Avast prošel telemetrická data od 163 milionů uživatelů ** Zjistil, jaký mají hardware a software ** Mašina průměrného uživatele má k ideálu daleko

Jakub Čížek | 130Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?