Google | YouTube | Reklama

YouTube zkouší nový formát reklam. Zaberou ještě více prostoru, abyste jim neunikli

Foto: Google
YouTube zkouší nový formát reklam. Zaberou ještě více prostoru, abyste jim neunikli | Foto: Google

YouTube dostal dojem, že reklamy, které ukazuje na začátku a uprostřed videí, by mohly ještě více lákat k nákupu. Začal proto testovat nový formát, kdy se pod videem, zatímco poběží reklama, začnou ukazovat náhledy produktů či služeb, které inzerent nabízí. Reklama tak de facto zabere celou obrazovku. Google o tom informoval na svém blogu.

V příspěvku společnost vysvětluje, že cílem nových reklam je „pomoci firmám vytvořit si silnější pozici v e-commerce“. Nový formát totiž trochu vypadá jako eshop - zatímco ve videu bude hrát reklama, přímo pod ním se začnou ukazovat náhledy produktu, které si lidé mohou koupit. Zaplní se tím prostor, kde jsou v současné době informace o videu a jeho popis.

Aby toho nebylo málo, u ukazovaných produktů bude velké modré tlačítko „začít nakupovat“. Vše zmizí, jakmile začne hrát samotné video. Náhled produktů si ale lidé mohou vypnout i v průběhu reklamy. 

Klepněte pro větší obrázek 
Během úvodní reklamy se místo popisku videa zobrazí nabídka a možnost nákupu produktů představovaných v právě přehrávané reklamě

YouTube věří, že tato forma by mohla uživatele nalákat k větším nákupům. Portál je už nyní velmi významným reklamním nástrojem, společnost v té souvislosti zmiňuje statistiku, která říká, že 70 procent osob si v minulosti koupilo produkt, protože o něm vidělo zmínku na YouTube. 

Navíc výsledky prvního testování jsou z pohledu Googlu slibné. Startup Mos, který jako jeden z prvních měl možnost nový formát reklam využít, údajně zaznamenal 30procentní zvýšení nákupů oproti dřívějším způsobům inzerce na YouTube. 

Pro uživatele to nicméně znamená, že ještě více jejich plochy bude zaplněno reklamami. To může některé vést k přechodu na YouTube Premium (další výhoda pro Google), ale jiné zas k intenzivnějšímu používání prostředků pro blokování reklamy. 

Diskuze (73) Další článek: Startup Rocket Lab na příští rok plánuje soukromou misi k Měsíci

Témata článku: Google, YouTube, Reklama, YouTube Premium, Formát, Nový formát, Nákup, Náhled, Produkt


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize