Google | YouTube | Reklama

YouTube zkouší nový formát reklam. Zaberou ještě více prostoru, abyste jim neunikli

Foto: Google
YouTube zkouší nový formát reklam. Zaberou ještě více prostoru, abyste jim neunikli | Foto: Google

YouTube dostal dojem, že reklamy, které ukazuje na začátku a uprostřed videí, by mohly ještě více lákat k nákupu. Začal proto testovat nový formát, kdy se pod videem, zatímco poběží reklama, začnou ukazovat náhledy produktů či služeb, které inzerent nabízí. Reklama tak de facto zabere celou obrazovku. Google o tom informoval na svém blogu.

V příspěvku společnost vysvětluje, že cílem nových reklam je „pomoci firmám vytvořit si silnější pozici v e-commerce“. Nový formát totiž trochu vypadá jako eshop - zatímco ve videu bude hrát reklama, přímo pod ním se začnou ukazovat náhledy produktu, které si lidé mohou koupit. Zaplní se tím prostor, kde jsou v současné době informace o videu a jeho popis.

Aby toho nebylo málo, u ukazovaných produktů bude velké modré tlačítko „začít nakupovat“. Vše zmizí, jakmile začne hrát samotné video. Náhled produktů si ale lidé mohou vypnout i v průběhu reklamy. 

Klepněte pro větší obrázek 
Během úvodní reklamy se místo popisku videa zobrazí nabídka a možnost nákupu produktů představovaných v právě přehrávané reklamě

YouTube věří, že tato forma by mohla uživatele nalákat k větším nákupům. Portál je už nyní velmi významným reklamním nástrojem, společnost v té souvislosti zmiňuje statistiku, která říká, že 70 procent osob si v minulosti koupilo produkt, protože o něm vidělo zmínku na YouTube. 

Navíc výsledky prvního testování jsou z pohledu Googlu slibné. Startup Mos, který jako jeden z prvních měl možnost nový formát reklam využít, údajně zaznamenal 30procentní zvýšení nákupů oproti dřívějším způsobům inzerce na YouTube. 

Pro uživatele to nicméně znamená, že ještě více jejich plochy bude zaplněno reklamami. To může některé vést k přechodu na YouTube Premium (další výhoda pro Google), ale jiné zas k intenzivnějšímu používání prostředků pro blokování reklamy. 

Diskuze (73) Další článek: Startup Rocket Lab na příští rok plánuje soukromou misi k Měsíci

Témata článku: Google, YouTube, YouTube Premium, Reklama, Náhled, Řek, Formát, Produkt, Nákup, Možnost nákupu, Nový formátJak dobře vybrat chytré hodinky. Nejdůležitější otázky, na které byste si měli odpovědět

Jak dobře vybrat chytré hodinky. Nejdůležitější otázky, na které byste si měli odpovědět

** Základní rady, které pomohou s výběrem chytrých hodinek ** Za co má smysl připlatit, za co ne. A jak ušetřit ** Jaký displej, jakou odolnost, jaký systém

Martin Chroust
Jak vybratChytré hodinky
Bill a Melinda Gatesovi se rozvedli. Nadaci budou řídit společně – zatím jen na zkoušku
Karel Kilián
Bill GatesOsobnosti počítačové historieIT Osobnosti
Turecký nadzvukový dron MIUS dosáhne s ukrajinskými tryskovými motory rychlosti 1,4 machu

Turecký nadzvukový dron MIUS dosáhne s ukrajinskými tryskovými motory rychlosti 1,4 machu

** Společnost Baykar připravuje nadzvukový tryskový bojový dron MIUS ** Ten by mohl operovat z lodi TCG Anadolu ** MIUS by měl unést výzbroj o váze 1,5 tuny a pohybovat se rychlostí až Mach 1,4

Stanislav Mihulka
VojenstvíTureckoDrony