YouTube

YouTube zakáže nebezpečné pranky a bláznivé výzvy

YouTube zakáže nebezpečné pranky a bláznivé výzvy

Nejrůznější bláznivá videa jsou na YouTube na denním pořádku, některé výzvy ale vedou k nebezpečným situacím – aktuální „Bird Box challenge“ například nedávno vedl k automobilové havárii. Google se tak rozhodl zakročit a podobná videa propagující tyto nebezpečné kousky budou na platformě zakázaná.

Google vydal novou aktualizaci Community Guidelines, které udávají, jaký obsah může a naopak nesmí být na Youtube. V rámci toho se zaměřil právě na zákaz pranků a nejrůznějších výzev. Ty nejsou zakázané obecně, nově ale budou odporovat podmínkám všechna taková videa, která vybízí k nebezpečnému jednání.

Firma tak reaguje na vlny nejrůznějších videí, v poslední době například Bird Box challenge. V této výzvě je cílem se zavázanýma očima prožít den, hodinu či někam dojít – podobně, jako to činily postavy ve filmu Bird Box od Netflixu. Takovéto jednání ale může být nebezpečné a v Americe například skončilo minimálně jednou nehodou dvou automobilů, kdy si jedna řidička zakryla veškerá okna.

Někteří si také možná pamatují Tide Pod challenge, která spočívá v rozkousnutí tablety na praní. Zákazu se nevyhnou ani nejrůznější vtípky, kdy lidé fingují nebezpečnou situaci nic netušícím osobám – například nejrůznější vloupání do domu apod. V tomto případě navíc platforma nebude rozlišovat, zda byla celé scénka sehraná a oběť o chystaném vtípku věděla, či nikoliv.

Snaha YouTube je poměrně pochopitelná, většímu šíření ale zřejmě stejně nezabrání. Zástupci Youtube se vyjádřili, že poskytnou tvůrcům několikaměsíční lhůtu na odstranění podobných videí z webu bez postihu. Nahrání nového videa odporujícího podmínkám ale může vést až k zablokování účtu.

YouTube nabízí autorům možnost prodávat zboží přímo pod videem:

Diskuze (35) Další článek: Za Uber si lidé v Londýně připlatí. Nový poplatek má pomoci řidičům přesedlat na elektromobily

Témata článku: Google, YouTube, Netflix, Cenzura, Poslední doba, Zablokování účtu, Nejrůznější video, Platforma, Amerika, Nová aktualizace, Scénka, Výzva, Podobné video, Nebezpečná situace, Nebezpečný kousek, Zak, Vtípek, Velké šíření25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

** Solární panely sondy InSight jsou zaprášené ** Vyrábí tak mnohem méně elektrické energie ** Sonda, která na Marsu pracuje od roku 2018, nemusí přežít marsovskou zimu.

Petr Kubala
InSightMars
Paradise Lost: simulátor nudy v nacistickém bunkru | Recenze

Paradise Lost: simulátor nudy v nacistickém bunkru | Recenze

O tom, že poflakování se v nacistickím bunkru není zrovna legrace, se nás snaží přesvědčit nová atmosférická adventura.

Ladislav Novák
RecenzeAdventury
Írán v tichosti buduje flotilu raketových katamaránů
Stanislav Mihulka
NámořnictvoLodě
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows