Bylo by na čase, tento nový formát nasadit i do DVB-T2.Aby se potom lidé nedivili, že jim H.265 nestačí.Televize stejně budou umět AV1, aby přehrály obsah internetu.Jinak AV1 fandím, je kvalitnější než h.265 a ještě zdarma, navíc podporovaný všemi.
Názor byl 2× upraven, naposled 14. 9. 2018 08:47
To ses kámo dost pomát. Nutit lidi kteří si nedávno koupili telku s DVT T2 ke koupi další televize...
Nejlepší je TV nemít. :)Přesto už od dob ukončování analogu tvrdím "pořídit pořádné LCD nebo projektor a jen měnit krabičky", a furt se to potvrzuje...
Jo, bohužel nic rozumného co by byl jen panel nekoupíte. Docela se tomu v poslední době přiblížil phillips ale nedává k tomu dálkové ovládání a je to drahý jako prase. Já tlevizi už přes rok ani nezapojil do antény. Stačí mi androidí krabička a na ní Kodi.
Ono by stačilo kdyby výrobci TV umožnili aktualizaci firmwaru a nemuseli by kupovat novou TV kvůli blbýmu kodeku, ale konzum musí běžet, takže to se nikdy nestane. Otázka je taky jeslti ten novej kodek nebude chtít vyšší výkon nebo ňákou speciální akceleraci, takže nevim jestli by to vubec šlo, to řikam jako prevenci před místníma vědcema co mě napadnou za to že to třeba nejde vyřešit. 😉
Názor byl 1× upraven, naposled 22. 9. 2018 04:56
kludne by to mohla byt aj platená aktualizacia v dnešnom svete ide tažko niečo zadarmo(ludia v každom odvetví potrebuju jest a pit)všetko niečo stojí ale keby sa trošku myslelo aj na tu prirodu.v 21. storočí technika ide neskutocne dopredu ale podla mna už sa dostava na taký vrchol vyrobci už nevedia čo vymýšlať a ludia nevedia čo so sebou tato kombinacia funguje a trh pracuje dalej.
Co myslis s tim vykonem, kdyz Youtube testuje kvuli vysoke narocnosti jen 480p? Ja bych si tipnul, ze ho pouziji treba pro 4k video a vyssi a pro nizsi rozliseni budou pouzivat starsi kodeky, aby to prehrala vetsina zarizeni.
Kontrolní otázka: Budou teda videa na youtubu hezčí, nebo chtěj jenom ušetřit za servery? Rád bych se jednou dočkal youtubu kde nebude všechno komprimovaný jak prase. Chtělo by to něco jako variabilní bitrate aby se to upravovalo podle toho jak zrovna jede net a podobně, aby to mělo maximální možnou kvalitu ale aby to nezamrzlo když připojení trochu zastávkuje.
tomu říkám trefa do černýho 😀
A jak by si tak voni to vbr streamování videa představovali?
Býval web jménem Blip.tv. Ten přehrával to, co jste tam uploadovali. Verzí mohlo být více, mohli jste je měnit a uploadované soubory jste mohli dovolit stahovat. Ideální služba... Za nějaký čas ji kompletně "přepracovali". Stávající uživatele smazali, ani mail neposlali. Za nějaký čas to přejmenovali na Maker.tv.A už neexistují.
"VBR" už youtube v podstatě má ve volbě kvalita auto. Když připojení nestíhá větší rozlišení nebo ti dochází buffer, tak přehodí automaticky na nižší rozlišení, čím zajistí plynulé přehrávání, byť v nižší kvalitě. A naopak.
Máte pánové vůbec tušení o čem melete? Váš předřečník mluví o kodeku který umožní odesílání variabilního množství dat z jednoho zdroje ne o tom že máte uložených 5 verzí mezi kterými se přepíná!
No, četl jsem to s vrtěním hlavy.On si to představuje asi tak, že mu YT bude měnit bitrate téhož streamu podle toho, jak zrovna mu kulhá připojení k internetu. To by ovšem YT muselo pro každého dělat on-demand v čase proměnnou kompresi přímo při přehrávání a ještě s predikcí změny rychlosti připojení klienta.Vzhledem k tomu, jak je výkonově (a tím i energeticky) náročná komprese videa, je to představa dost nešťastná. Každé přehrání každého videa každému klientovi pokaždé znovu individuálně překódovat? Na to by Googlu nestačil ani Temelín, aby to utáhl.
Přesně tak. Popřípadě mít nějaký obrovský hesh kde by se vyzobávaly pouze části informací. Každopádně tyhle děcka naprosto netuší o čem točí, ale hlavně že mají potřebu svoji demenci prezentovat.
Tebe by potřebovali v YT 😀😀😀
Tak šup. Můžeš se ukázat. Navrhni alespoň kostru řešení tohoto nesmyslu. Kamaráde do večera budeš milionář.Ono je někdy dobré znát alespoň základy něčeho k čemu se vyjadřuješ.
Na druhou stranu, kdyby ses snažil někomu v 90. letech popsat H265, asi by si taky myslel že ti hráblo a říkal by že to nemůže fungovat.
😀 o tom nepochybuju. Nicméně, podobnej princip "vbr" funguje u progressive JPEG, kdy první data vykreslí obrázek pixelatě a další data do něj postupně doplňují detaily. Potom, umím si představit nějaký video kodek, kde základní bitrate má základní kvalitu obrazu a vyšší bitrate už složí k tomu, že doplňuje detaily do toho základu. takhle můžeš mít X levelů kvality s roustoucí bitrate a jakou kvalitu by ti posílali ze serveru by rozhodoval přehravač podle nějaký detekce rychlosti linky. U jpegu to tak funguje. Jestli to má smysl u videa a jestli je to optimální přístup, tak to posoudit neumím. (stejně jako ty)
Súhlasím! Nestačil by ani Temelín. Ale niektorí tu "odborne" diskutujú bez toho, aby o veci dačo vôbec vedeli.
Abyste se z toho vy zdejší vědátoři náhodou nezbláznili že nevim jak to technicky vyřešit, vubec nechápete o co tady jde, jenom jsem napsal nápad jak by to bylo ideální, jeslti to jde nebo nejde fakt netušim, jak bych mohl vědět jestli je to technicky realizovatelný? Tak mě přestaňte napadat, určitě je tu milion věcí o kterejch víš třeba zrovna ty prd. Vysvětlení proč by bylo komplikovaný to udělat už tu je a nevim proč na mě všichni agresivně útočej, fakt mi to nedává smysl.
Tyhle argumenty beru, jenom jsem napsal jak by to podle mě bylo ideální, jeslti je to technicky možný, nad tim jsem moc nepřemejšlel, nejsem inženýr googlu. 😉
A včem je rozdíl? Jestli máš 5 variant bitrate v jednom souboru nebo 5 souboru s různou bitrate mezi kterými ale yt přepíná bez přerušení videa?Jinak, celá ta diskuse je špatně položená. VBR je technika kodování tak, aby pocitově byla kvalita videa stejná, šetřilo se data na scény bez pohybu a naopak přitlačit při komplexních, aby to nekostičkovalo.Za mě, není důvod si stěžovat, že YT nemá ošetřený poklesy v rychlosti připojení. To má vyřešeno super, bufferuje, eventuálně přepne bez výpadku na stream s nižší kvalitou. Už teď.
Jo, auto kvalita tam je, ale při ní dojde ke skokový změně kvality a pokud tam mam 1080p a připojení začne nestíhat (třeba protože někdo jinej doma začal stahovat) tak to vždycky na chvíli zamrzne a pak se to přepne často na nejnižší možnou kvalitu, to neni zrovna řešení který bych si představoval.
Jak to poznám? Videa z playlistu AV1 mi přehraje i Opera a Firefox64 nightly s aktivovanou volbou mi stejně ukazuje jako nekompatibilní. Ale vide jdou přehrát všechny.
Poznáš to podľa toho, že keď klikneš pravým tlačidlom myši na videu na vyberieš Štatistiky pre náročných a tam uvidíš Codes AV1 inak tam bude VP9 asi.
Hmm, nic. Běží to ve standartním kodeku i pod firefoxem.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.