YouTube | Mobilní aplikace

YouTube v září ukončí svůj messenger. Chce se zaměřit pouze na veřejné diskuse

YouTube v září ukončí svůj messenger. Chce se zaměřit pouze na veřejné diskuse

Google uvedl komunikátor v rámci YouTube před dvěma lety, nyní ale oznámil, že funkce se dočká v září ukončení. Přesné důvody nespecifikoval, pravděpodobně se ale funkce nesetkala s přílišným zájmem uživatelů. Přesto ale někteří proti zrušení protestují.

Komunikátor YouTube sloužil hlavně pro snadné sdílení videí mezi přáteli, Google jednotlivé kontakty doporučoval přímo ve sdílecím menu v aplikacích i na webu. I tak se ale zřejmě nepodařilo nabrat dostatek uživatelů a 18. září bude služba ukončena. YouTube se tak zaměří pouze na veřejnou komunikaci ve formě komentářů pod videi.

Klepněte pro větší obrázek 
O konci funkce informuje Google i na webu.

Většině uživatelů zřejmě vůbec nebude chybět, protože své konverzace vedou na konkurenčních službách, které nabízí lepší funkce i větší pohodlí. Proti zrušení se ale překvapivě ozvaly zástupy převážně dětí, které komunikátor využívaly pro domlouvání se se světem, jak informoval TechCrunch. Někteří mají totiž klasické aplikace blokované, či nemají dovolené sdělovat své telefonní číslo a tak YouTube bylo snadným řešením. Ani přes protesty ale není pravděpodobné, že by si Google krok rozmyslel.

Takto fungovaly zprávy na YouTube. Od konce září budou minulostí:

Diskuze (7) Další článek: Astronomové zredukovali počet planet, na nichž by se teoreticky mohl vyskytovat mimozemský život

Témata článku: Google, YouTube, Mobilní aplikace, Instant Messaging, Chat, Komunikace, Veřejná diskuse, Září, Aplikace, Komunikátor, Funkce, TechCrunch, Uživatelé, Messenger


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů