Google | YouTube

YouTube v televizi končí. Webové rozhraní optimalizované pro televizory nahrazují aplikace

YouTube ukončuje své webové rozhraní optimalizované pro ovládání na televizorech. To bylo dostupné skrze prohlížeč. Google nyní uvádí, že nadále již bude dostupná pouze klasická desktopová podoba.

Webové rozhraní optimalizované pro televizory uvedl Google v roce 2010 pod názvem YouTube Leanback, později ho však přejmenoval na YouTube v televizi. Dostupné je i v klasickém prohlížeči, největší využití ale najde právě v televizorech, které nemají Youtube zabudované prostřednictvím aplikace a disponují pouze prohlížečem. Služba je totiž stavěná na ovládání pomocí dálkového ovladače či směrových šipek.

Klepněte pro větší obrázek 
S podobnou hláškou se nově setkáte, když budete spouštět YouTube TV.

Nyní ale informuje o tom, že přestane být dostupná a doporučuje používat YouTube na jednom z podporovaných zařízení. Nespecifikuje ale, kdy přestane fungovat. Jakmile tak nastane, budete přesměrováni na klasické desktopové rozhraní.

Lepší kontrola nad tím, kde YouTube běží

Pokud vlastníte chytrý televizor s vestavěnou aplikací YouTube, nemusíte se bát, že by služba přestala fungovat. Google v rámci podporovaných zařízení uvádí snad všechny výrobce, kteří se u nás běžně prodávají. Stejně tak nemizí podpora Android TV, streamovacích zařízení typu Roku, Apple TV či Chromecast a herních konzolí. Zajímavostí je, že právě tyto aplikace jsou postavené na ukončovaném rozhraní a Google jej stejně bude i nadále vyvíjet. Čistě na webu už ale dostupné nebude.

Krok je tak zaměřený spíše proti těm, kteří si z hloupého televizoru dělají chytrý za pomoci Raspberry Pi či dalších systémů, které jen načtou webovou stránku. Toho využil ostatně i Amazon, kterému toto rozhraní pomohlo obejít ukončení oficiální aplikace od Googlu pro jeho Fire TV, jak uvádí web Android Police.

Jak stáhnout video z YouTube do mobilu?

Diskuze (19) Další článek: 8K video včetně HDR už se dá enkódovat v reálném čase. Pomohl 64jádrový procesor AMD EPYC

Témata článku: Software, Google, YouTube, Chromecast, Amazon, Raspberry Pi, Sledování, Android TV, Televize, Multimédia, Apple TV, YouTube TV, Prohlížeč, Přesměrování, Android Police, Rozhraní, Webové rozhraní, Fire TV, Aplikace, Televizor


Určitě si přečtěte

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize