YouTube

YouTube se snaží vyřešit, jak zamezit šikaně přes tlačítko dislike

YouTube se snaží vyřešit, jak zamezit šikaně přes tlačítko dislike

Už dlouho se ví, že sbírání „lajků“ na sociálních sítích vyvolává pocity, které mohou u lidí vést ke změně nálad i závislostem. Zatímco „like“ obvykle přináší příjemné stavy, „dislike“ rozhodně ne. I z toho důvodu ho většina sítí nemá. YouTube však ano a řeší, že jej někteří uživatelé zneužívají k ubližování ostatním.

Představte si, že si na vás skupina lidí zasedne a začne dávat každému vašemu videu „palec dolů“, aniž by se na něj podívala. Nic příjemného. U některých tvůrců to vede až k úzkostem, ze kterých je těžké se vymanit. Čím větší míra dislike navíc je, tím méně je video serverem doporučováno a člověk může přicházet o výdělek.

Klepněte pro větší obrázek

Tom Leung, šéf projektů YouTube, v novém videu přiznává, že je to problém, se kterým je třeba něco dělat. Ačkoli mnoho dislike je upřímných, mnoho jich vychází jen z potřeby za každou cenu tvůrce poškodit. Vymyslel proto několik způsobů, jak by se teoreticky mohl přístup YouTube k tlačítku dislike změnit.

U ničeho z toho není jasné, jestli někdy vejde v platnost, ale Leung navrhuje například skrýt ukazatel počtu like a dislike u videí. V současnosti je ve výchozím stavu zobrazený, tvůrci si ho mohou skrýt až manuálně v nastavení. Pokud by byl skrytý například pod extra tlačítkem, lidé by nemuseli mít tolik tendencí reagovat impulsivně.

Další možností by bylo ptát se uživatelů, proč dislike dávají. To by probíhalo pravděpodobně formou dotazníku, kde by člověk zatrhl určitou odpověď. Leung ani nezavrhl myšlenku odstranit dislike z YouTube úplně.

Manažer si ale uvědomuje, že každé z navrhovaných řešení má své pro a proti a nic z toho není ideální. Konkrétně odstranění tlačítka Leung popisuje jako nejméně demokratickou možnost. Žádá proto lidi, aby připojili vlastní názor, jak by se měl problém vyřešit. Je to nicméně jedna z věcí, kterou bude YouTube v roce 2019 řešit.

Diskuze (71) Další článek: Blue Origin Jeffa Bezose staví továrnu na metanové motory a plácla si s Telesatem

Témata článku: YouTube, Sociální sítě, Šikana, Jak, Leung, Uživatelé, Tlačítko, Tvůrce


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk