YouTube | Windows 10 | Tmavý režim

YouTube se přizpůsobí nastavení Windows – automaticky přepne na tmavé uživatelské rozhraní

Ačkoli tmavé rozhraní rozděluje uživatele na dvě nesmiřitelné skupiny, jedna věc je jistá: ti, kteří ho mají nastavené, na něj z nějakého důvodu nedají dopustit. Nově se jejich volbě automaticky přizpůsobí i web největšího video portálu YouTube, informuje server Windows Latest.

Jedná se o funkci aktivovanou na straně serveru. To v praxi znamená, že ještě nemusí být dostupná všem uživatelům – Google obvykle podobné novinky vypouští postupně v několika vlnách. Na redakčních noteboocích s nastaveným tmavým režimem však již máme tmavý YouTube k dispozici.

Tmavý YouTube

Velmi příjemná je skutečnost, že web přepne z jasně bílého do temných odstínů automaticky, pokud máte ve Windows 10 nastavený tmavý režim aplikací. Tuto volbu najdete v Nastavení-Přizpůsobení-Barvy, kde v nabídce Zvolit barvu vyberete možnost Tmavá.

Kromě automatického nastavení podle systému lze mezi tmavým a světlým režimem přepínat i manuálně. Stačí klepnout na ikonu profilu v pravém horním rohu stránky a z nabídky zvolit Vzhled. Vedle možnosti Použít motiv zařízení je na výběr ještě Tmavý motiv, nebo Světlý motiv. Není tedy problém používat světlé rozhraní YouTube na počítačích s tmavým režimem a naopak.

Tmavý motiv je v rámci YouTube ve verzi pro počítače a mobilní zařízení k dispozici již od roku 2018, avšak dosud bylo nutné zapínat ho ručně. Automatické přepínání dle systémového nastavení funguje v tuto chvíli v prohlížečích Chrome, Edge, Firefox i Opera.

Na zařízeních s mobilním operačním systémem Android funguje obdobná funkce od Androidu 10. Zde je ovšem k dispozici pouze v rámci oficiální aplikace – verze pro webový prohlížeč systémové nastavení ignoruje.

Diskuze (6) Další článek: Nálož nových notebooků Asus: procesory Core 11. generace a OLED displeje

Témata článku: Windows, Google, YouTube, Chrome, Opera, Android, Firefox, Edge, Windows 10, Design, October 2020 Update, Tmavý režim, Uživatelské rozhraní, Nastavení, Režim, Volby, Aplikace, Počítač, Tmavé, Motiv, Windows Latest