YouTube

YouTube přitvrzuje tresty za urážky. Zákaz může přijít i za ty naznačené

Foto: Pixabay.com
YouTube přitvrzuje tresty za urážky. Zákaz může přijít i za ty naznačené | Foto: Pixabay.com

YouTube tento týden spustil nová pravidla, která se týkají urážek na jeho síti. V rámci nich bude mazat videa, která obsahují jakékoli negativní zmínky o rasové příslušnosti, pohlaví nebo vyznání lidí. Dříve musela být urážka explicitní, aby YouTube jednal, nově ale stačí, když bude naznačená.

Je jedno, zda bude komentář mířen proti soukromým osobám nebo celebritám či politikům, trestány budou všechny urážky. Autorům, kteří by podobný obsah vytvářeli dlouhodobě, budou videa smazána a dostanou zákaz monetizace všech budoucích videí. 

Nová pravidla se týkají i naznačeného fyzického násilí, které může působit jako vyhrožování. Budou tak muset skončit praktiky nejen českých mladých youtuberů, kteří si často posílali vzkazy typu „přijď a dám ti tečku“. Takové video jim může být v budoucnu demonetizováno a nakonec smazáno.

YouTube se k novince uchýlil po dlouhodobé kritice, že urážky na své platformě nepotírá dostatečně. Pozornosti se dostal zejména případ z jara, kdy si jistý komik Steven Crowder dělal srandu na svém kanálu z novináře Carlose Maza za to, že je gay. YouTube tehdy tvrdil, že i když videa obsahují urážlivý jazyk, neporušují jeho pravidla a nechal je být. 

Až po výzvě několika aktivistů a nechápavých komentářích světových médií typu BBC YouTube videa demonetizoval. Nesmazal je ovšem, což vyvolalo další kritiku. Síť tak nakonec musela slíbit, že vytvoří nová pravidla. Těch jsme nyní svědky. 

Jako vždy u YouTube se ale nabízí otázka, jak se podaří tak ohromné množství obsahu kontrolovat. Stránka vždy slíbí, že se něco pokusí potírat – ať už propagandu teroristických organizací, nebezpečné konspirační teorie či smaže komentáře u videí s dětmi pod 13 let, ale stále se ukazuje, že všechno zmíněné je jednoduše dohledatelné. I urážky tak zřejmě zcela nezmizí. 

Diskuze (30) Další článek: Jak správně vybrat služby datových center pro byznys?

Témata článku: Sociální sítě, YouTube, Komentář, Zákaz, Urážka, BBC, Nové pravidlo, Pravidla


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49



Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu