YouTube

YouTube Premium zkouší vyměnit komentáře za doporučená videa

Google oznámil několik novinek pro YouTube Premium. Formát krátkých videí natočených na výšku, který se nazývá Shorts, dohání to, co YouTube umí s klasickými videy. Když z mobilní aplikace utečete, budou se krátká videa přehrávat v režimu picture-in-picture. Novinku Google zavádí na Androidu.

Shorts si dále užijete i bez připojení. Podobně jako klasická videa vám je totiž do mobilu bude automaticky stahovat algoritmus. Google tomu říká chytré stahování a znát ho můžete nejen z YouTubu. Experiment je k dispozici do 15. července na Androidu, zapnete ho na stránce www.youtube.com/new.

Kdo preferuje sledování na klasickém počítači, můžete si zase zkusit nový vzhled stránky s přehrávanými videy. Jak můžete vidět na obrázcích, experimentální rozvržení mění stránku poměrně dramaticky. Komentáře se přesunují do postranního panelu, zatímco pod video se přestěhovala doporučená videa. Testovací verze je k dispozici do 8. července.

youtube nove prehravani exp (1).png
Nová experimentální podoba stránky pro přehrávání
přesunuje doporučená videa rovnou pod přehrávané video

Do YouTube Premium míří také další dvě novinky, které jsou ale zatím dostupné jen v USA. Na smartphonech s Androidem (brzy dojde i na iOS) se poklepáním na displej nepřesunete o zadaný interval dopředu, ale na algoritmem určené místo. Na základě sledovanosti vyberete populární segmenty a nasměruje vás rovnou k nim.

youtube nove prehravani exp (2).png
Takhle zatím běžně vypadá stránka pro přehrávání

Pokud algoritmus oblíbenou část neidentifikuje, tak se poklepáním pouze posunete o 10 sekund vpřed. Google také jako experiment, do které se musíte aktivně přihlásit, na YouTubu testuje konverzační AI.

Poklepání vás přesune k oblíbenému segmentu videa:

Zdroje: YouTube Blog

Diskuze (10) Další článek: Překladač Google podporuje skoro 250 jazyků. Polovinu z nich umí díky AI, která se učila „bez slovníku“

Témata článku: , , , , ,