YouTube | YouTube Premium

YouTube Premium ruší původní seriály Originals a zavádí výhodnější roční tarif

Před šesti lety měl Google ambici konkurovat Netflixu. Rozjel YouTube Originals, produkci původních pořadů, které by byly dostupné exkluzivně na největší videosíti, ale na rozdíl od ostatních videí by byly schované za předplatným. S Originals je ale konec, potvrdil Robert Kyncl, Čech působící jako obchodní ředitel YouTube.

YouTube se nyní plně soustředí na partnerský program, do kterého je zapojeno přes dva miliony tvůrců. Mimo to se ale bude finančně podílet na programech YouTube Kids a Black Voices věnovaným dětem, resp. černošské komunitě.

Pro YouTube Originals během šesti let vzniklo několik desítek pořadů (viz přehled na Wikipedii), ale jediným opravdu úspěšným a chváleným byl seriál Cobra Kai, pokračování filmové série Karate Kid. Na YouTubu vznikly dvě sezóny, pak ale značku od Googlu koupil Netflix a natočil další dvě.

Pořady v Originals byly od začátku dostupné jen s předplatným YouTube Red, z něhož se v roce 2018 stalo YouTube Premium. To tedy přijde o jeden z bonusů. Jak ale upozornil magazín 9to5google, jednu výhodu navíc získá.

Google totiž nabízí zvýhodněné roční předplatné. Ceny odpovídá jen 10 měsícům, v rámci promo akce končící tuto neděli, ale bude možné získat roční tarif za cenu 9 standardních měsíců. Háček? Roční tarify zatím nejsou dostupné v Česku.

Diskuze (3) Další článek: V Evropě sílí odpor vůči Google Analytics. O zákazu diskutují Rakušané i Nizozemci

Témata článku: Google, YouTube, YouTube Red, YouTube Premium, Netflix, Wikipedia, Hudba, filmy, seriály, Předplatné, Robert Kyncl, YouTube Originals, UPA, Česká republika, YouTube Kids, Premium, KAI, Tarif, Originals, Původní seriál, Seriál