YouTube | YouTube Premium

YouTube Premium ruší původní seriály Originals a zavádí výhodnější roční tarif

Zdroj: Google
YouTube Premium ruší původní seriály Originals a zavádí výhodnější roční tarif | Zdroj: Google

Před šesti lety měl Google ambici konkurovat Netflixu. Rozjel YouTube Originals, produkci původních pořadů, které by byly dostupné exkluzivně na největší videosíti, ale na rozdíl od ostatních videí by byly schované za předplatným. S Originals je ale konec, potvrdil Robert Kyncl, Čech působící jako obchodní ředitel YouTube.

YouTube se nyní plně soustředí na partnerský program, do kterého je zapojeno přes dva miliony tvůrců. Mimo to se ale bude finančně podílet na programech YouTube Kids a Black Voices věnovaným dětem, resp. černošské komunitě.

Pro YouTube Originals během šesti let vzniklo několik desítek pořadů (viz přehled na Wikipedii), ale jediným opravdu úspěšným a chváleným byl seriál Cobra Kai, pokračování filmové série Karate Kid. Na YouTubu vznikly dvě sezóny, pak ale značku od Googlu koupil Netflix a natočil další dvě.

Pořady v Originals byly od začátku dostupné jen s předplatným YouTube Red, z něhož se v roce 2018 stalo YouTube Premium. To tedy přijde o jeden z bonusů. Jak ale upozornil magazín 9to5google, jednu výhodu navíc získá.

Google totiž nabízí zvýhodněné roční předplatné. Ceny odpovídá jen 10 měsícům, v rámci promo akce končící tuto neděli, ale bude možné získat roční tarif za cenu 9 standardních měsíců. Háček? Roční tarify zatím nejsou dostupné v Česku.

Diskuze (3) Další článek: Jaké oblečení nosí milovníci technologií?

Témata článku: Google, YouTube, YouTube Premium, YouTube Red, Netflix, Hudba, filmy, seriály, Wikipedia, Předplatné, Česká republika, YouTube Kids, Premium, YouTube Originals, Seriál, Tarif, Původní seriál, Robert Kyncl, Originals, UPASex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nvidia chce se supervýkonnými čipy Grace vyhnat Intel i AMD ze serverů

Nvidia chce se supervýkonnými čipy Grace vyhnat Intel i AMD ze serverů

** Nvidia zveřejnila detaily k chystaným serverovým řešením ** Základem jsou vlastní procesory na bázi Armu a nová generace výpočetních grafických karet ** Asus bude mít první 500Hz monitor

Karel Javůrek
ProcesoryServeryNvidia
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Google Wallet nahradí fyzickou peněženku. Do telefonu uloží doklady i klíčky od auta
Martin Miksa
Digitální dokladyAndroid 13Mobilní aplikace
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA