YouTube Music | YouTube Premium | Hudba, filmy, seriály

YouTube Music získává lepší doporučování hudby a playlistů. Inspirovalo se u starého Play Music

Google již započal s vypínáním své služby Play Music, nástupnické YouTube Music ale stále neobsahuje všechny funkce svého předchůdce. Nyní ale přibyl další balík v podobě playlistů doporučovaných pro různé příležitosti.

Doporučování nové hudby je jedna z výhod streamingu, kde nejste odkázáni jen na zakoupené skladby. Vše ale závisí na tom, jak dobře je služba schopná trefit se do vašeho vkusu a doporučit to, co se vám skutečně líbí. Hodně záleží na vstupních datech (tedy na tom, abyste naučili službu, co se vám líbí a co ne samotným posloucháním, či označováním písní), ale i algoritmech, které pro doporučování používá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
V mobilní aplikaci YouTube Music se objevily nové záložky s doporučeními. Staré Play Music je mělo v kartách pod sebou

Již původní Play Music umělo doporučovat hudbu podle denní doby a toho, co zrovna děláte. Tedy pokud jste zrovna doma, nabídlo písničky, které běžně posloucháte v tuto denní dobu doma, či když cestujete do práce, nabídlo jiný výběr. Podobně funguje i YouTube, vše se ale doposud zobrazovalo v pásech uvnitř aplikace a samotné řazení těchto pásů bylo dosti nahodilé.

Nyní přichází nové přepínače v horní části aplikace, které umožňují přímo vybrat, zda chcete hudbu pro relaxování, či třeba cvičení. Součástí těchto výběrů jsou i zbrusu nové automaticky vytvářené playlisty. Původně byl s novinkami pro vás pouze jeden, nyní jich je několik.

Google se tak očividně hodně snaží, abyste u YouTube Music zůstali a neutíkali ke konkurenci, která má, hlavně v případě Spotify, podobné funkce již delší dobu a pouze přidává další automatické playlisty.

Jak převést svou knihovnu z Play Music na YouTube? Jednoduše:

Diskuze (2) Další článek: Další zjištěný příznak Covid-19: může vám více pískat v uších

Témata článku: Google, Software, YouTube, YouTube Music, YouTube Premium, Spotify, Mobilní aplikace, Hudba, filmy, seriály, Předplatné, Google Play Music, HUD, Hudba, Doporučování, Play Music, INS, Aplikace, Playlist, Software na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Motorola má pět novinek a upevňuje pozice ve střední třídě. G200 překvapí Snapdragonem 888+

Motorola má pět novinek a upevňuje pozice ve střední třídě. G200 překvapí Snapdragonem 888+

** Motorola představila pětici novinek střední třídy modelové řady G ** Nejvýkonnější G200 běží na Snapdragonu 888+, ostatní modely mají pomalejší čipsety ** Telefony nabízí zajímavý mix displejů, fotoaparátů a pořizovací ceny

Martin Chroust
Střední třídaOLED
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix