YouTube Premium | YouTube Music | Hudba, filmy, seriály

YouTube Music získává lepší doporučování hudby a playlistů. Inspirovalo se u starého Play Music

Google již započal s vypínáním své služby Play Music, nástupnické YouTube Music ale stále neobsahuje všechny funkce svého předchůdce. Nyní ale přibyl další balík v podobě playlistů doporučovaných pro různé příležitosti.

Doporučování nové hudby je jedna z výhod streamingu, kde nejste odkázáni jen na zakoupené skladby. Vše ale závisí na tom, jak dobře je služba schopná trefit se do vašeho vkusu a doporučit to, co se vám skutečně líbí. Hodně záleží na vstupních datech (tedy na tom, abyste naučili službu, co se vám líbí a co ne samotným posloucháním, či označováním písní), ale i algoritmech, které pro doporučování používá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
V mobilní aplikaci YouTube Music se objevily nové záložky s doporučeními. Staré Play Music je mělo v kartách pod sebou

Již původní Play Music umělo doporučovat hudbu podle denní doby a toho, co zrovna děláte. Tedy pokud jste zrovna doma, nabídlo písničky, které běžně posloucháte v tuto denní dobu doma, či když cestujete do práce, nabídlo jiný výběr. Podobně funguje i YouTube, vše se ale doposud zobrazovalo v pásech uvnitř aplikace a samotné řazení těchto pásů bylo dosti nahodilé.

Nyní přichází nové přepínače v horní části aplikace, které umožňují přímo vybrat, zda chcete hudbu pro relaxování, či třeba cvičení. Součástí těchto výběrů jsou i zbrusu nové automaticky vytvářené playlisty. Původně byl s novinkami pro vás pouze jeden, nyní jich je několik.

Google se tak očividně hodně snaží, abyste u YouTube Music zůstali a neutíkali ke konkurenci, která má, hlavně v případě Spotify, podobné funkce již delší dobu a pouze přidává další automatické playlisty.

Jak převést svou knihovnu z Play Music na YouTube? Jednoduše:

Diskuze (1) Další článek: Další zjištěný příznak Covid-19: může vám více pískat v uších

Témata článku: Software, Google, YouTube, Spotify, Mobilní aplikace, YouTube Premium, YouTube Music, Hudba, filmy, seriály, Předplatné, Google Play Music, Playlist, Hudba, Aplikace, Play Music, Doporučování, INS

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5