Hudba, filmy, seriály | YouTube Premium | YouTube Music

YouTube Music získává lepší doporučování hudby a playlistů. Inspirovalo se u starého Play Music

Google již započal s vypínáním své služby Play Music, nástupnické YouTube Music ale stále neobsahuje všechny funkce svého předchůdce. Nyní ale přibyl další balík v podobě playlistů doporučovaných pro různé příležitosti.

Doporučování nové hudby je jedna z výhod streamingu, kde nejste odkázáni jen na zakoupené skladby. Vše ale závisí na tom, jak dobře je služba schopná trefit se do vašeho vkusu a doporučit to, co se vám skutečně líbí. Hodně záleží na vstupních datech (tedy na tom, abyste naučili službu, co se vám líbí a co ne samotným posloucháním, či označováním písní), ale i algoritmech, které pro doporučování používá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
V mobilní aplikaci YouTube Music se objevily nové záložky s doporučeními. Staré Play Music je mělo v kartách pod sebou

Již původní Play Music umělo doporučovat hudbu podle denní doby a toho, co zrovna děláte. Tedy pokud jste zrovna doma, nabídlo písničky, které běžně posloucháte v tuto denní dobu doma, či když cestujete do práce, nabídlo jiný výběr. Podobně funguje i YouTube, vše se ale doposud zobrazovalo v pásech uvnitř aplikace a samotné řazení těchto pásů bylo dosti nahodilé.

Nyní přichází nové přepínače v horní části aplikace, které umožňují přímo vybrat, zda chcete hudbu pro relaxování, či třeba cvičení. Součástí těchto výběrů jsou i zbrusu nové automaticky vytvářené playlisty. Původně byl s novinkami pro vás pouze jeden, nyní jich je několik.

Google se tak očividně hodně snaží, abyste u YouTube Music zůstali a neutíkali ke konkurenci, která má, hlavně v případě Spotify, podobné funkce již delší dobu a pouze přidává další automatické playlisty.

Jak převést svou knihovnu z Play Music na YouTube? Jednoduše:

Diskuze (1) Další článek: Další zjištěný příznak Covid-19: může vám více pískat v uších

Témata článku: Software, YouTube, Google, Spotify, Mobilní aplikace, Hudba, filmy, seriály, YouTube Premium, Google Play Music, Předplatné, YouTube Music, Aplikace, Playlist, Doporučování, Play Music, Hudba


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači