Hudba, filmy, seriály | YouTube Music

YouTube Music výrazně mění vzhled přehrávače. Přidává texty písní a tlačítka

YouTube Music je „novou“ hudbení službou od Googlu, která má nahradit staré Play Music. To se prozatím nestalo i z důvodu chybějících funkcí. To se aktuálně firma snaží napravit a přináší další aktualizaci – přepracovanou obrazovku přehrávače v aplikaci pro Android.

Jedna z nejotravnějších věcí na YouTube Music na mobilních telefonech byla až doposud absence tlačítek pro náhodné a opakované přehrávání přímo v rámci přehrávače. U drtivé většiny aplikací se jedná o standard, Google se ale rozhodl, že u své nové streamovací platformy půjde jinou cestou a obě tlačítka schoval až na obrazovku s frontou písniček. Pro zapnutí a vypnutí tak uživatel musel skákat sem a tam.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá nová obrazovka přehrávání včetně textů písní. (Zdroj: Engadget)

To se ale nyní konečně změnilo s příchodem nové verze. Google předělal kompletně celou obrazovku včetně tlačítek pro přepínání mezi hudbou a videoklipem. Obrázek alba je nyní menší a hlavně se vedle tlačítek pro přeskakování skladeb nachází i ta pro opakování a náhodné přehrávání. Stejně tak přibyla u podporovaných písniček záložka s texty, která se nachází hned vedle fronty.

Novinka by měla být aktuálně dostupná pro všechny uživatele aplikace pro Android a šíří se bez nutnosti aktualizovat aplikaci. A byť se může zdát, že se jedná o drobnou aktualizaci, tak aktivním uživatelům může velmi usnadnit používání. Alespoň mně určitě.

Co umí jednotlivé hudební služby a jakou si vybrat? Poradíme:

Zdroj: Engadget

Diskuze (2) Další článek: I váš počítač může hledat lék na koronavirus. Co potřebujete vědět o Folding@home

Témata článku: Google, Software, YouTube, Android, Mobilní aplikace, Hudba, filmy, seriály, YouTube Music, Google Play Music, YouTube Premium, Předplatné, Přehrávač, Aplikace, Obrazovka, Přehrávání, Play Music, Tlačítko, Píseň, Engadget.com, Text písní, Text


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor