Android | YouTube Music

YouTube Music bude předinstalované v rámci Androidu. Nahradí Google Play Music

Foto: Google
YouTube Music bude předinstalované v rámci Androidu. Nahradí Google Play Music | Foto: Google

Drobné změny proběhnou mezi aplikacemi, které jsou předinstalované na zařízeních s Androidem. Google Play Music mezi ně již patřit nebude, místo toho ho nahradí YouTube Music. Změna se bude týkat zařízeních s Androidem 10 a některých zařízení s Androidem 9 Pie. 

„Posluchači Google Play Music se zařízeními s novým Androidem 10 mohou pokračovat v užívání aplikace tak, že si ji stáhnou z obchodu Play Store a zpátky se přihlásí do svých účtů,“ radí v blogovém příspěvku produktový manažer YouTube Music Brandon Bilinski. 

Dosud byla situace opačná. Pokud lidé chtěli získat YouTube Music, museli si jej extra stáhnout z obchodu, zařízení s nimi nepřicházela vybavené. Oproti tomu Google Play Music bylo předinstalované. 

Změna se nicméně dala očekávat. Od chvíle, co Google spustil YouTube Music, počítá s tím, že se ze služby stane jeho středové místo pro veškeré poslouchání hudby. Google Play Music se dostává do pozadí a zřejmě eventuálně zanikne. Problémem však je, že Googlu se zatím příliš nedaří importovat knihovny z Play Music do YouTube, což je předpokladem proto, aby uživatelé definitivně přešli. 

YouTube Premium, jehož součástí je YouTube Music, přišlo oficiálně do Česka v květnu, ve světě existuje déle. Lidé v jeho rámci mohou sledovat videa bez reklam, stahovat si obsah do offline režimu, poslouchat hudbu na pozadí či bez nutnosti načítání videa. YouTube Music lze využívat i bezplatně, řada výhod ale v této variantě padá.

Jakou hudební službu si vybrat? Poradíme:

Diskuze (25) Další článek: Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Témata článku: Google, YouTube, Android, Play Store, Google Play Music, YouTube Music, Česká republika, Zařízení, Play Music


Určitě si přečtěte

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky