Google | YouTube

YouTube mění vzhled. Vylepší tmavý režim a na mobilech dovolí zoomovat

Google oznámil několik designových úprav a nových funkcí pro nejdůležitější videoslužbu světa. V průběhu nadcházejících dní a týdnů nasadí nový tmavý motiv, který má být ještě temnější, ale zároveň i kontrastnější.

S tím souvisí i nový ambientní režim, jenž obarví lišty a ovládací prvky podle právě přehrávaného videa. Google to přirovnává k tomu, kterak vám televizor v noci obarvuje místnost. Jak ukazují screenshoty, barevný nádech místo odstínů šedé je pořád ale hodně tlumený, aby nerozptyloval pozornost.

YouTube dále zmenší tlačítka (palce, sdílení, uložení…) a upraví to pro odběr kanálu. Už nebude červené. Jinak mají vypadat také popisky videa pod přehrávačem a uložené playlisty. Upravený vzhled dorazí na web, do mobilních i televizních aplikací.

A pokud jde o nové funkce, ty zamíří jen na mobil. Ostatně ta první již funguje i na počítačích. Video bude možné jemně posouvat na časové ose, takže uvidíte čas i náhled obrazu s tím, jak budete jezdit prstem.

V mobilních aplikacích bude dostupné až 10× zoomování. Funguje to jako u všech aplikací pro práci s obrázky nebo mapami, zkrátka jen gestem roztáhnete prsty od sebe.

Diskuze (12) Další článek: Wikipedii zoufale chybí autoři. Češi pro ni testovali nástroje, které nováčkům usnadní psaní

Témata článku: , , , , , , , ,