Google | YouTube

YouTube mění podmínky. Dává si právo smazat účty, na kterých nevydělává

YouTube mění podmínky. Dává si právo smazat účty, na kterých nevydělává

YouTube aktuálně rozesílá e-mail, ve kterém informuje o blížící se změně podmínek používání služby. Kromě několika drobných změn se do nich dostala i část, kde si služba nechává možnost smazat nevýdělečné účty.

To by samo o sobě nebylo nic zajímavého, k takovýmto změnám dochází pravidelně. Google si ale novém dokumentu nechává právo mazat takové účty, které nejsou rentabilní. A to se nejedná pouze samotného YouTube účtu, ale i celého Google účtu – tedy toho, který můžete využít k přístupu k Gmailu, Disku či Fotkám. Jeho smazání by tak bylo pro většinu uživatelů značně bolestivé.

Klepněte pro větší obrázek 
Google si nechává právo mazat nevýdělečné účty.

Formulace v chystaných podmínkách použití, které mají vzejít v platnost 10. prosince, je ale natolik vágní, že nechává velkou volnost co se týče interpretace. Google nijak nespecifikuje, co si pod pojmem commercially viable představit, což přidává další nejistotu pro tvůrce obsahu.

Teoreticky se totiž může jednat o účet, který někdo využívá k šíření nenávistných komentářů pod videi (nebo nahrává nenávistná videa samotná) – touto činností může Google přicházet o peníze. Stejně tak se ale může jednat o osobu, která aktivně využívá některý z blokátorů reklam a tím pádem ubírá firmě (a tvůrcům) zisky.

V oficiálním vyjádření ale Google uvedl, že podmínky mění kvůli tomu, aby byly přehlednější, nemá ale v plánu měnit, jak služba jako taková bude fungovat.

Zdroj: Mashable

Diskuze (62) Další článek: První falešné padající hvězdy by se měly na obloze objevit už příští rok. Přání si chtějí plnit Japonci

Témata článku: Video, Google, YouTube, Internet, Právo, Gmail, Autorské právo, Podmínka použití, Podmínka, Disko, Používání služby, Tvůrce, Tvůrce obsahu, YouTube účet


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor