YouTube kosmeticky vylepší vyhledávání a přehrávání ve své mobilní verzi. Tou zdaleka nejviditelnější novinkou, která snad brzy dorazí i do české verze, je přehled, co se v daném videu skutečně odehrává.
Kapitoly s miniaturami
Pod přehrávačem by se měly začít zobrazovat miniatury s textovým popiskem, co se v dané části (ideálně delšího) videa vlastně děje. Návštěvník pak klepnutím na jednu z kapitol okamžitě skočí na daný čas.

Pod videi by se měly začít zobrazovat kapitoly s možností rychlého přechodu na dané místo
Producenti obsahu mohou údaje o kapitolách YouTubu poskytnout přímo v popisku videa, takže kapitoly vlastně fungují už dnes. Nově ale budou více obrazné.

Identické video s textovými kapitolami v popisku v současné podobě
Zrychlené náhledy
Další drobností budou zrychlené náhledy nalezených videí, které se zobrazí přím ov seznamu nalezených stop. Divák tedy získá lepší přehled, co se v něm skutečně odehrává, miniatura a popis totiž ne vždy odpovídají realitě. Tato funkce je už dnes k dispozici v desktopové verzi a teď dorazí i na mobily.

Přejížděním mezi výsledky se začne automaticky přehrávat jejich zrychlený průlet pro lepší představu, co videa skutečně obsahují
Lepší lokalizace a více zdrojů informací
Do třetice pak YouTube zapracuje na lepších překladech tam, kde k hledané frází chybí vhodný obsah v jazyku uživatele. Když tedy Bangladéšan vyhledá kvantovou fyziku a YouTube nenajde odpovídající obsah v jeho lokalizaci, přeloží alespoň název vhodných zahraničních videí a dodá titulky. Zároveň by měl v případech, kdy chybí odpovídající obsah, poskytnout YouTube i z bohatých databází mateřského Googlu.

Pokud YouTube nenajde vhodný obsah v řeči uživatele, pokusí se maximálně přeložit ten cizí. Od titulku a popisu až po titulky. Zde třeba anglické video z Khan Academy
Je tedy možné, že k danému tématu zobrazí u chybějícího obsahu alespoň lokalizovaný úryvek z Wikipedie, svého Knowledge grafu atp. Cíl je zřejmý – udržet diváka na YouTube za každou cenu, a tedy poskytnout alespoň nějaký relevantní výsledek hledání. Tuto funkci už YouTube testuje v Indii a Indonésii.