Your Uninstaller: vše se dá odinstalovat

Pokud častěji přidáváte do svého počítače nové programy, popř. jejich zkušební verze, může se někdy stát, že i po jejich odinstalování zůstanou po programu v počítači nějaké zbytky.
Pokud používáte nějaký program a z nějakého důvodu se ho potřebujete zbavit (málo místa na pevném disku, skončení trial verze atd.). Můžete tak učinit buď přes nabídku Start a přímo v ní máte možnost odinstalovat program, nebo přes ovládací panely do nástroje Přidat/Odebrat programy. I tak se ale může stát, že se sice odstraní programový adresář, ale něco z programu v počítači zůstane nebo v horším případě se odinstalace nepodaří a jen tak adresář smazat není tím pravým ořechovým.

Klepněte pro větší obrázek

V tom případě můžete použít program nesoucí název Your Uninstaller od Ursoftware. Jedná se vlastně o obdobný nástroj jako již zmíněný Přidat/Odebrat,ale v mnohém lepší. Umožňuje úplné odstranění programu ze systému včetně zálohovaných souborů a klíčů v systémovém registru, ale i vyhledávání (užitečné při větším množství programů v počítači), odstranění některých nebo všech položek spouštěných po startu počítače atd. Navíc se s tímto programem dá díky možnosti jednoduše editovat programy spouštěné po startu systému odhalit i některé spyware programy, které váš počítač využívají ku prospěchu někoho jiného.

Na závěr lze říci, že se jedná o zajímavou alternativu ke klasickému přidat/odebrat, ale v mnohém lepší a hlavně mnohem rychlejší. Na jeho domovské stránce najdete ještě několik informací o tomto produktu, navíc možnost si stáhnout zkušební verzi tohoto programu, která je bohužel omezena v používání, ale k vyzkoušení to určitě stačí. Pokud byste se poté třeba rozhodli program zakoupit, vězte, ze jeho plná verze by vás přišla na 29,95 USD. Instalační soubor zkušební verze má velikost cca 1,8 MB.

Diskuze (11) Další článek: Nová verze bezinstalačního Linuxu

Témata článku: Zkušební verze, Trial, Úplné odstranění


Určitě si přečtěte

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55