Your Uninstaller: vše se dá odinstalovat

Pokud častěji přidáváte do svého počítače nové programy, popř. jejich zkušební verze, může se někdy stát, že i po jejich odinstalování zůstanou po programu v počítači nějaké zbytky.
Pokud používáte nějaký program a z nějakého důvodu se ho potřebujete zbavit (málo místa na pevném disku, skončení trial verze atd.). Můžete tak učinit buď přes nabídku Start a přímo v ní máte možnost odinstalovat program, nebo přes ovládací panely do nástroje Přidat/Odebrat programy. I tak se ale může stát, že se sice odstraní programový adresář, ale něco z programu v počítači zůstane nebo v horším případě se odinstalace nepodaří a jen tak adresář smazat není tím pravým ořechovým.

Klepněte pro větší obrázek

V tom případě můžete použít program nesoucí název Your Uninstaller od Ursoftware. Jedná se vlastně o obdobný nástroj jako již zmíněný Přidat/Odebrat,ale v mnohém lepší. Umožňuje úplné odstranění programu ze systému včetně zálohovaných souborů a klíčů v systémovém registru, ale i vyhledávání (užitečné při větším množství programů v počítači), odstranění některých nebo všech položek spouštěných po startu počítače atd. Navíc se s tímto programem dá díky možnosti jednoduše editovat programy spouštěné po startu systému odhalit i některé spyware programy, které váš počítač využívají ku prospěchu někoho jiného.

Na závěr lze říci, že se jedná o zajímavou alternativu ke klasickému přidat/odebrat, ale v mnohém lepší a hlavně mnohem rychlejší. Na jeho domovské stránce najdete ještě několik informací o tomto produktu, navíc možnost si stáhnout zkušební verzi tohoto programu, která je bohužel omezena v používání, ale k vyzkoušení to určitě stačí. Pokud byste se poté třeba rozhodli program zakoupit, vězte, ze jeho plná verze by vás přišla na 29,95 USD. Instalační soubor zkušební verze má velikost cca 1,8 MB.

Diskuze (11) Další článek: Nová verze bezinstalačního Linuxu

Témata článku: Úplné odstranění, Zkušební verze, Trial


Určitě si přečtěte

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

** Strojové učení v posledních deseti letech dokázalo divy ** Používáme ho dnes každý den nejen ve vyhledávači ** A přesto se člověku nepřibližuje ani náznakem

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku