Vyhledávače

YOU.com je ambiciózní vyhledávač, který nabízí něco lepšího, než „jedinou správnou odpověď“ od Googlu

YOU.com je vyhledávač, který jde na věc jinak než Google. Zatímco Google se snaží o nalezení jediné nejsprávnější odpovědi, YOU chce web sumarizovat, výsledky třídit a porovnávat. Výsledky jsou řazené v maticích podle jednotlivých sekcí: web, zprávy, obrázky, videa, ale vlastní sekce mohou mít i konkrétní služby jako Twitter, Wikipedia, Reddit, nebo The New York Times.

Pro různé dotazy mají sekce různé priority, a tedy různé pořadí. V některých případech výsledky nevyhnutelně připomínají Google a oči to táhne k prvním odkazům, ale zároveň jsou na stránce vidět další relevantní zdroje (zatímco Google ukáže další, čím dál méně a méně relevantní odkazy).

Klepněte pro větší obrázek
Důležitým prvkem je možnost ovlivnit podobu výsledků. Každý přihlášený uživatel může hlasováním (šipkami) určit, které zdroje jsou pro něj více, které méně důležité. Vedlejší tlačítka zase určí, jak velká sekce bude.

Vyhledávači chybí některé užitečné funkce, které známe z Googlu. Například omezení výsledků podle času. Ale to jsou věci, které by se postupně měly měnit. Vývojáři YOU.com se vymezují proti Googlu, který se snaží služby integrovat, vysávat z nich informace a ukazovat je ve svém prostředí. YOU bez problémů pošle uživatele přímo ke zdroji. YOU více dbá na soukromí, nesleduje (tolik) své uživatele, na stránce také chybí reklama. Což je na jednu stranu milé, na druhou stranu to znamená, že zatím chybí obchodní model.

Betaverze vyhledávače běží od 9. listopadu. Za projektem stojí dva zaměstnanci Salesforce, financování ve výši 20 miliónů dolarů jim poskytl šéf Salesforce Marc Benioff.

Krátké představení YOU.com:

Diskuze (5) Další článek: Korpusový vyhledávač Kontext Alpha je tajná zbraň každého milovníka češtiny

Témata článku: Google, Twitter, Wikipedia, Reddit, Vyhledávače, Odpověď, Marc Benioff, Sekce, The New York Times, Salesforce, Správná odpověď, VyhledávačZapomeňte na ropu a uhlí, Evropa chce vyrábět petrolej a naftu ze vzduchu
Jakub Čížek
EnergetikaEvropaObnovitelné zdroje
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Důkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály