Yahoo

Yahoo se připomíná, že stále existuje. Má nové logo

Ve světě Facebooku, Googlu, TikToku a všemožných moderních platforem se nedá říct, že by mnoho lidí upíralo svoji pozornost na Yahoo. Web ale stále běží a doufá, že nabere druhý dech. Posloužit k tomu má i nové logo, které firma představila – je kulatější, tlustší a „fialovější“. 

Nová loga vznikají každý den, ale v případě Yahoo je to teprve druhé, které firma za posledních 25 let představila. Naposledy tak učinila v roce 2013 a jeho odhalení předcházela měsíční kampaň. Tentokrát to taková pompa nedoprovázela, ale to se dá vzhledem k aktuální situaci webu pochopit. 

Za grafikou stojí společnost Pentagram, které vytvořila font například pro Citibank. Logo by se dalo popsat jako tlustší verze toho předchozího a nechybí proslulý vykřičník, který, jak Pentagram upozornil, je nahnutý o 22,5 stupňů, což má značit „nadšení“ - alespoň to stojí v přiložených materiálech. 

Těžko lze popsat, co v dnešní době Yahoo představuje. Firma prošla velkou změnou mezi lety 2010 a 2013, kdy do ní přišlo nové vedení a nakoupila několik značek jako Tumblr nebo Flickr. Ovšem pokusy příliš nevyšly, oba dva weby mají nyní nové majitele a samotné Yahoo koupil americký telekomunikační operátor Verizon. Firma tak všelijak přežívá a je jen připomínkou toho, jaká sláva ji kdysi doprovázela. 

Nepomohly četné skandály, když tři miliardy e-mailů společnosti byly ukradeny, což patří mezi jeden z největších úniků dat v historii internetu. Loni se pak ukázalo, že Yahoo analyzuje e-maily uživatelů pro data, která prodává marketingovým společnostem. Vlastně je s podivem, že někdo ještě e-mail od Yahoo používá. Ale ano a uživatelů není málo, e-mailová služba je jedním z pilířů firmy. Společně s novým logem byl uveden nový design právě i e-mailové služby. 

Diskuze (6) Další článek: První testy ukazují, že levné šestijádro od AMD poráží srovnatelnou konkurenci od Intelu

Témata článku: Google, Internet, Web, Facebook, Yahoo, E-mail, Marissa Mayer, Tumblr, Verizon, Flickr, TikTok, Upír, Nové logo, Yes, Citiban, Pentagram, Logo


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky