Yahoo

Yahoo se připomíná, že stále existuje. Má nové logo

Ve světě Facebooku, Googlu, TikToku a všemožných moderních platforem se nedá říct, že by mnoho lidí upíralo svoji pozornost na Yahoo. Web ale stále běží a doufá, že nabere druhý dech. Posloužit k tomu má i nové logo, které firma představila – je kulatější, tlustší a „fialovější“. 

Nová loga vznikají každý den, ale v případě Yahoo je to teprve druhé, které firma za posledních 25 let představila. Naposledy tak učinila v roce 2013 a jeho odhalení předcházela měsíční kampaň. Tentokrát to taková pompa nedoprovázela, ale to se dá vzhledem k aktuální situaci webu pochopit. 

Za grafikou stojí společnost Pentagram, které vytvořila font například pro Citibank. Logo by se dalo popsat jako tlustší verze toho předchozího a nechybí proslulý vykřičník, který, jak Pentagram upozornil, je nahnutý o 22,5 stupňů, což má značit „nadšení“ - alespoň to stojí v přiložených materiálech. 

Těžko lze popsat, co v dnešní době Yahoo představuje. Firma prošla velkou změnou mezi lety 2010 a 2013, kdy do ní přišlo nové vedení a nakoupila několik značek jako Tumblr nebo Flickr. Ovšem pokusy příliš nevyšly, oba dva weby mají nyní nové majitele a samotné Yahoo koupil americký telekomunikační operátor Verizon. Firma tak všelijak přežívá a je jen připomínkou toho, jaká sláva ji kdysi doprovázela. 

Nepomohly četné skandály, když tři miliardy e-mailů společnosti byly ukradeny, což patří mezi jeden z největších úniků dat v historii internetu. Loni se pak ukázalo, že Yahoo analyzuje e-maily uživatelů pro data, která prodává marketingovým společnostem. Vlastně je s podivem, že někdo ještě e-mail od Yahoo používá. Ale ano a uživatelů není málo, e-mailová služba je jedním z pilířů firmy. Společně s novým logem byl uveden nový design právě i e-mailové služby. 

Diskuze (6) Další článek: První testy ukazují, že levné šestijádro od AMD poráží srovnatelnou konkurenci od Intelu

Témata článku: Google, Facebook, Internet, Yahoo, Web, E-mail, Flickr, Tumblr, Verizon, Marissa Mayer, Nové logo, Citiban, Yes, Upír, Pentagram, TikTok, LogoJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály