Yahoo Radio

Nedávno se však objevilo rádio, které je čistě internetovou záležitostí - na žádné frekvenci ho nenaladíte.
Počet rádií, které svoje vysílání pouštějí živě do internetového éteru bych odhadl minimálně na několik set. Nedávno se však objevilo rádio, které je čistě internetovou záležitostí - na žádné frekvenci ho nenaladíte.

Za projektem stojí společnost Yahoo, provozující katalog stejného jména a spoustu dalších služeb spojených s jejich portálem.

Pro poslech je nutný počítač na kterém lze spustit přehrávač Real Player G2, tedy Pentium 90 s 16 MB paměti. Kvalita zvuku při 33,6 kb je až překvapivě vysoká, zvuk nemá klasický kovový přízvuk jako jiné záznamy ve formátu Real Audio. Přehrávání je rovněž plynulé a bezproblémové.

Internetové Yahoo Radio nabízí celkem deset žánrů, od klasiky přes folk a country, 60 léta, pop k například jazzu.

Při prvním spuštění se musíte registrovat do Yahoo služeb. Svoji registraci pak můžete používat také pro přístup do internetových her, které Yahoo ze svého portálu rovněž provozuje.

Samotné přehrávání je řešeno v okně prohlížeče ve kterém můžete přepínat hudební kanály, ovládat hlasitost a samozřejmě - vidíte reklamu. Celý systém, stejně jako většina současných internetových projektů, je zdarma a měl by na sebe vydělat především reklamními bannery a trochu nezvykle i mluvenou reklamou, kterou čas od času při poslechu musíte vyslechnout.

Bylo jen otázkou času kdy se podobný projekt objeví, ale domnívám se, že svoji dobu přeci jenom předběhl. I při rychlosti 56,7 kb máte na výběr jenom dvě možnosti - surfovat nebo poslouchat rádio. Obojí lze za současného stavu techniky skloubit velice těžko. Díky ne zrovna příznivým tarifům Telecomu se něčemu takovému může plně oddat pouze opravdový příznivec internetového broadcastingu. Tato služba tedy zatím zůstává určena především šťastlivcům s velmi rychlým a nejlépe pevným přístupem. Na druhou stranu - je vůbec o co stát? Jaké skutečné přednosti má internetové rádio oproti lokální stanici? Analogové vysílání je pořád kvalitnější a hlavně - je zdarma.

Diskuze (2) Další článek: Snadné dokončování názvů souborů v příkazové řádce

Témata článku: Prohlížeče, Yahoo, Real, Analog, Poslech, Folk, Jazz, Radio 1, Éter, Country, Radio


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně