Y2K ostuda na českém Internetu

Tomáš Stýblo z CyberSpace pro vás zaznamenal několik Y2K chyb na českém Internetu, přidali jsme i další.
Tomáš Stýblo: Podlehnuvše převážně v USA velmi vážně branému šílenství Y2K, rozhodl jsem se strávit tento "velký" Silvestr na Internetu, sledujíce případné problémy naživo. Nevěřil jsem, že po tolika slovech, která na toto téma byla poslední rok napsána, si někdo dovolí tento problém ignorovat, a obával jsem se tudíž, že se budu spíše nudit. Můj strach se ukázal jako zbytečný. Poté, co jsem těsně po půlnoci viděl situaci na některých českých serverech, přepadla mne však hrůza jiná - vědomí, že skutečně existují oblasti, ve kterých by lajdáctví stejné, jako předvedli správci postižených serverů, mohlo znamenat i mnohem větší problém, než je šokování pár desítek uživatelů.

Těsně po půlnoci jsem prozkoumal situaci na předních českých serverech - úspěšným přechodem na rok 2000 se podle mých pozorování může pochlubit celá řada serverů, ale řada z těch největších jako je Mageo, Novinky, Dnes.seznam.cz, Xchat, či iHned dopadly tak, jak je vidět z screenshotů níže - myslím, že je mohu ponechat bez komentáře.

Chybou přímo související s Y2K je ale chyba na eCity, které vám při zakládání účtu tvrdí, že vám ještě nebylo 15 let. Při pohledu do skriptů byla chyba vidět, podle rodného čísla se určilo, že jste se nenarodili v 20. století, ale již v 21.

Klikni pro větší obrázek Magea Klikni pro větší obrázek Seznam Dnes Klikni pro větší obrázek Novinek
Klikni pro větší obrázek Xchatu Klikni pro větší obrázek iHnedKlikni pro větší obrázek eCity
Diskuze (49) Další článek: Ušetřili jsme lidské síly

Témata článku: Lajdáctví, Ostuda, OST, Admin40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení