Počítače | Zvířata | Čína

Y2 Fish Tank je počítačová skříň, ve které si skvěle zaplavou i vaše rybičky

Pokud jste milovníci rybiček a zároveň si rádi vystavujete počítač, společnost MetalFish možná splní váš tajný sen. Prodává totiž speciální počítačovou skříň, která zároveň slouží jako akvárium.

Y2 Fish Tank Chassis je skříň s hliníkovou konstrukcí rozdělenou na dvě části. Spodní děrovaná část je určená pro počítač, byť se budete muset trochu uskromnit. Místo je totiž pouze pro menší základní desky formátu maximálně Mini-ATX nebo Micro-ATX. Prostor je pouze pro 90mm procesorový chladič, pro jeden 2,5 disk či SSD a grafickou kartu o délce maximálně 22 cm. Budete muset rovněž použít malý 1U napájecí zdroj. Oddělená horní část z čirého skla pak slouží jako akvárko například pro rybičky či jiné tvory.

Celková velikost skříně je 37 × 25 × 29 cm, což je asi 27 litrů s hmotností 6,6 kg. Vzhledem k tomu, že je rozdělena přibližně na polovinu, pro akvárium zbývá kolem 13 litrů. Aby se využil nainstalovaný počítač, součástí balení je vodní pumpa s filtrem a okysličením, které se napájí přes port USB. Stejně to platí u LED světla nad akváriem, které ale naštěstí není šílené RGB (jen pro spodní počítačovou konstrukci), ale základní bílé, které by dle tvrzení mělo být použitelné i pro případné vodní rostliny.


Nejoblíbenější PC skříně

SilentiumPC Regnum RG6V TG SPC261 SilentiumPC Regnum RG6V TG SPC261
nabízí 23 obchodů za ceny od 1 644 Kč
Porovnat ceny
be quiet! Pure Base 500DX BGW37 be quiet! Pure Base 500DX BGW37
nabízí 16 obchodů za ceny od 2 599 Kč
Porovnat ceny
GameMax Draco XD MFG.A363-TA GameMax Draco XD MFG.A363-TA
nabízí 1 obchod za ceny od 1 599 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené PC skříně


Na straně skříně nechybí zapínací tlačítko a dva externí porty USB 3.0 (USB-A). Cena je v přepočtu poměrně nízkých přibližně 2 tisíce korun. Společnost Metalfish také prodává starší, ale zcela jinou konstrukci podobného charakteru pod názvem Fish Cube.

Jen taková rada na závěr – dejte si pozor, abyste na daném počítači nepařili příliš dlouho s výkonnou grafickou kartou. Rybičky by takovou delší herní seanci nemusely přežít.

Diskuze (6) Další článek: Intel uvede první adaptéry s Wi-Fi 7 v roce 2024. Mezitím bude probíhat rozšiřování Wi-Fi 6E

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Počítače, Zvířata, Čína, SSD, Skříň, Akvárium, Rybička, Fish, RGB, Základní deska, Konstrukce, Tank, Počítač, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě