Monitory | Hry | Xiaomi

Xiaomi začalo prodávat vlastní monitory. První 34" model cílí na hráče, má 144 Hz a prohnutou obrazovku

Herní počítačový segment oproti ostatním stále roste, což je vidět i na popularitě produktů a komponent pro něj. Tuto vlnu si nechce nechat ujít ani Xiaomi, které začalo nabízet vlastní herní monitor.

Xiaomi Mi Surface Display je určen pro náročné hráče a specifikace tomu odpovídají. V rámci úhlopříčky 34 palců s rozlišením 3 440 × 1 440 bodů (poměr stran 21:9) nabízí frekvenci až 144 Hz. Xiaomi si samozřejmě panel nevyrábí samo, v tomto případě používá zakřivený VA panel od Samsungu, který má odezvu 4 ms (G2G). Zobrazení barev je dostatečné pro běžnou práci - 121 % sRGB.

Mezi podporovanými technologiemi je bohužel pouze AMD FreeSync, dodatečný G-Sync by určitě většině hráčů přišel více vhod. Konstrukce umožňuje natočení a konfiguraci výšky, bohužel podrobnější informace o monitoru zatím nejsou k dispozici.

Cena by se dle předběžných informací měla pohybovat jen kolem 290 dolarů (asi 8 100 korun), ale nyní se monitor objevil u prodejce Giztop za 459 dolarů (12 900 korun), takže lze spíše počítat s touto vyšší cenou. 

Diskuze (18) Další článek: Toyota představila dvoumístný kompaktní elektromobil pro důchodce

Témata článku: Monitory, Samsung, Hry, FreeSync, Xiaomi, Hráč, Panel, Monitor, Model, AMD FreeSync, Poměr stran, Obrazovka

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky