Monitory | Xiaomi | LCD

Xiaomi vyrobilo druhý monitor pro hráče. Cenou však nepotěší

Po zakřiveném monitoru se teď Xiaomi snaží vábit hráče i novým plochým modelem. Firma včera odhalila Mi 2K Gaming Monitor 27", jehož název prozrazuje vše podstatné. Má 27 palců, rozlišení 2560 × 1440 px, a protože je „Gaming“, tak bude mít i vysokou obnovovací frekvenci.

Konkrétně je to až 165 Hz. Monitor samozřejmě podporuje technologii VESA Adaptive-Sync (aka FreeSync), takže bude frekvenci synchronizovat s grafickou kartou, aby nedošlo k zasekávání nebo trhání obrazu. Xiaomi bohužel neuvádí rozsah synchronizace, u těchto monitorů to ale typicky začíná na 48 Hz.

Čínský výrobce vsadil na panel typu IPS s 8bitovou barevnou hloubkou. Je z výroby kalibrovaný, pokrývá 100 % barevného gamutu sRGB a 95 % DCI-P3. Podporuje také DisplayHDR 400, ve špičkách se tak při aktivaci vyššího dynamického rozsahu obraz rozzáří až 400 nity. Kontrast činí 1000:1 a odezva GtG pak 4 ms. Xiaomi se navíc pyšní nějakou softwarově-hardwarovou technologií, která za cenu úprav jasu zkrátí odezvu na 1 ms.

Monitor se k počítači připojuje pomocí DisplayPortu 1.4, případně dvou HDMI 2.0. Na těle najdeme i dvouportový rozbočovač USB 3.0 a výstup na sluchátka. Dodávaný stojan dovoluje monitor naklánět, zvyšovat a také otáčet na výšku. Alternativou je pak ještě VESA držák.

Navzdory tomu, že Xiaomi obvykle razí agresivní cenovou politiku, Mi 2K Gaming Monitor 27” není z levného kraje. Doporučená evropská cena činí 499 eur (zhruba 12 800 Kč). Srovnatelné obrazovky jiných výrobců přitom stojí okolo 9000 Kč.

Diskuze (6) Další článek: Střelba do vlastních řad: Microsoft 365 nebude od srpna podporovat prohlížeč Internet Explorer 11

Témata článku: Technologie, Monitory, Xiaomi, LCD, Příslušenství, Výroba, FreeSync, Rozsah, Grafická karta, Veso, Frekvence, Vesa, Monitor40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Google končí se soubory APK. Obchodu Play to pomůže, ale ostatním nadělá vrásky
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayMobilní aplikaceAndroid
Futuristický taktický dron V-BAT má za sebou letové testy

Futuristický taktický dron V-BAT má za sebou letové testy

** Společnosti Northrop Grumman a Martin UAV úspěšně završily letové testy vylepšené verze dronu V-BAT ** Ta je odvozená od řady dronů V-BAT s kolmým startem a přistáním ** Tento dron se ve vzduchu udrží až 8 hodin a může nést rozmanitý náklad a příslušenství

Stanislav Mihulka
VojenstvíDrony