Notebooky | Xiaomi

Xiaomi se vrhlo mezi herní notebooky. Mi Gaming Laptop nabídne GTX 1060 i nezbytná světélka

Tenké hliníkové tělo v matně černém provedení, uvnitř GTX 1060, Core i7, SSD i plotnový disk a 15,6" displej s rozlišením full HD s tenkými rámečky. To je první herní notebook od Xiaomi. Dostal název Mi Gaming Laptop a ačkoli navenek působí jako strohý manažerský stroj, bohaté světelné efekty prozradí, do jaké kategorie tento notebook patří.

Čínské Xiaomi se proslavilo zejména výrobou mobilních telefonů a příslušenství, ale před dvěma lety začalo nabízet i lehký přenosný notebook Xiaomi Mi Notebook Air. Nyní k němu přidává větší a výkonnější model.

Mi Gaming Laptop je 15,6" notebook s IPS displejem o rozlišení 1920 × 1080 bodů. Uvnitř pracuje Core i7-7700HQ v kombinaci s grafickou kartou Nvidia GTX 1060 a na sběrnici PCI-e připojeným SSD s kapacitou 256 GB. K tomu bude k dispozici i terebajtový plotnový disk a 16 GB RAM. V této konfiguraci vyjde po přepočtu a zdanění na cca 35 tisíc korun.

K dispozici bude ještě jedna nižší konfigurace za cca 24 tisíc korun, která bude mít jen Core i5, GTX 1050 Ti, 8 GB RAM a SSD s kapacitou 128 GB. Terabajtový disk na data však zůstane.

Notebook má jedno USB-C a čtyři USB 3-0 formátu A. Grafický výstup zajišťuje HDMI 2.0. Klávesnice disponuje pěti makro tlačítky a čtyřzónovým RGB podsvícením. Světelné efekty jsou patrné i vně notebooku.

O dostupnosti na jednotlivých trzích se výrobce při představení nezmínil, ale cestovní Mi Notebook Air si k nám nakonec cestu našel, tak předpokládáme, že se letos u českých prodejců objeví i herní novinka.

Diskuze (11) Další článek: Šnorchl s sebou! Exoplanety u TRAPPIST-1 budou vodní světy jako z Interstellaru

Témata článku: Hardware, Notebooky, SSD, Mobilní telefon, Hry, Xiaomi, Tenký rámeček, Grafický výstup, Světélko, RAM, Plotnový disk, Disk, Český prodejce, Herní novinka, Konfigurace, Černé provedení, Notebook Air, Hliníkové tělo, Xiao, Nízká konfigurace, NAB, Grafická karta, Terabajtový disk, Velký model, Gaming laptop


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí