Xiaomi | Monitory

Xiaomi oslovuje hráče. Mi Curved Gaming Monitor nabídne 144 Hz a sympatickou cenu

Čínský výrobce včera představil hromadu novinek pro Evropany. Oznámil další generaci fitness náramku, bezdrátových sluchátek, televizního donglu nebo elektrické koloběžky. Kromě toho ukázal Mi Curved Gaming Monitor, jehož název není těžké dešifrovat.

Zahnutý herní monitor s VA panelem dosahuje úhlopříčky 34 palců a nese rozlišení 3440 × 1440 px (21:9). Obrazovka je zahnutá do poloměru 1500R, má typický jas 300 nitů, kontrast 3000:1 a GtG odezvu 4 ms. Nativně pracuje s 8bitovými barvami a pokrývá 121 % gamutu sRGB. Na HDR zapomeňte, což je ale při onom jasu pochopitelné.

Pro hráče bude důležitá obnovovací frekvence 144 Hz a podpora adaptivní snímkové frekvence. Monitor získal certifikaci FreeSync Premium a dle databáze AMD pracuje v rozsahu 48–144 Hz (DisplayPort) či 48–121 Hz (HDMI). Nechybí ani LFC, low framerate compensation. Podsvícení je dle Xiaomi neblikající.

Přibalený stojan je výškově nastavitelný, umožňuje monitorem také naklápět a horizontálně otáčet, vzhledem k nudlovitému formátu však nečekejte pivot. Díky VESA držáku půjde to ale půjde vyřešit svépomocí. Mi Curved Gaming Monitor měří i se stojanem 810 × 521 mm a do hloubky má 243 mm. Na těle najdeme dva HDMI 2.0, dva DisplayPorty 1.4 (v balení je jen kabel DP) a více vstupů lze využít k funkci obraz v obraze.

Novinka Xiaomi se bude prodávat za 399 eur, přibližně 10 700 Kč. Přesnou dostupnost v Česku zatím neznáme. Monitory se srovnatelnými parametry (úhlopříčka, rozlišení, frekvence) od Lenova nebo AOC stojí přes 13 000 Kč.

Diskuze (5) Další článek: Google financuje vývoj tetování, která vaše tělo promění v touchpad

Témata článku: Hardware, AMD, Xiaomi, Lenovo, Monitory, HDMI, LCD, DisplayPort, FreeSync, AOC, FreeSync Premium, Stojan, Česká republika, Gaming Monitor, Curved Gaming Monitor, Frekvence, Vesa, Jas