Xerox C8: další céčko do rodiny

Nové modely inkoustových tiskáren Xeroxu C6 a C8 pomalu vytlačují z nabídek koncepčně starší XJ8C a XJ6C.
Petr Broža: Nové modely inkoustových tiskáren Xeroxu C6 a C8 pomalu vytlačují z nabídek koncepčně starší XJ8C a XJ6C. Úplně první tiskárnu představil Xerox loni na jaře – jednalo se o čtyřstránkovou XJ4C. Se všemi modely začínajícími na XJ jste se již v Computeru mohli seznámit; se zástupcem nové řady to bude právě teď.

Když nepracuje, spí
Podobnost modelu C8 s tiskárnou XJ8C je jen náhodná a vztahuje se na číslici v názvu. Cenou a parametry spíše připomíná XJ6C. Papír si tiskárna bere z podavače, který je umístěn vzadu nahoře, a stejným místem se potištěný papír vrací ven, zatímco XJ8C jej vysunovala dopředu. Toto řešení samozřejmě šetří místo na stole, papír se však musí v tiskárně ohýbat.

Rychlejší a levnější
Maximální rozlišení tiskárny je 1 200 × 600 dpi, avšak pouze při použití speciálního tiskového média; na klasický papír tiskne 600 × 600 dpi. Výhodou jsou čtyři oddělitelné náplně v jedné tiskové hlavě, což šetří náklady na tisk (v případě, že jedna dojde, stačí vyměnit pouze ji).

Rychlost tisku je vyšší než u starší XJ6C a nižší než u XJ8C. U černobílé stránky tištěné z Wordu (stejná byla použita v testu v čísle 19) byla jedna strana vytištěna za necelou minutu, barevného textu pak za 105 sekund. Kvalita tisku je přibližně stejná; pokud tisknete tenké linky, budou na normálním papíře neostré a lehce rozmazané.

Pokud preferujete rychlý černobílý tisk, lze všechny čtyři náplně nahradit jedinou černou s vyšší kapacitou, která zároveň o něco urychlí tisk – Xerox uvádí až 7 stran, reálně bych však tipoval tak dvě strany za minutu (oficiální údaje jsou obvykle prezentovány jen s 5procetním pokrytím strany).

Při tisku mi tiskárna připadala subjektivně docela hlasitá, dokonce více než starší modely XJxC. Někomu to může vadit, někomu ne.

Pro začátečníky?
Trochu mi vadila přítomnost pouze jedné informační diody a jednoho ovládacího tlačítka. Pokud je tiskárna v pořádku a čeká na tisk, dioda nesvítí. V případě chyby se rozsvítí červeně, když má málo inkoustu, pravidelně bliká. Ovládací tlačítko plní svoji funkci podle délky a doby stisku. Např. po připojení k síti a držení tlačítka se vytiskne zkušební stránka. Pokud tiskárnu používá začátečník, může být docela zmaten – asi by očekával trošku jednodušší komunikaci.

Tiskárna nemá zapínací a vypínací tlačítko, je stále zapnutá. Pokud však netisknete, je uvedena do spánkového módu, z něhož se probudí až při tisku. Je-li nutné tiskárnu z nějakého důvodu restartovat, musíte to provést vytažením napájecího kabelu.

Opravdu levná
Výhodou tiskárny je místo, které šetří na pracovním stole, samostatně vyměnitelné náplně a nízká cena, nevýhodou pak hlasitější zvuk, který vydává při tisku ,a podle mého názoru až příliš zjednodušené ovládání.
inkoustová tiskárna Xerox DocuPrint C8
Zdroj: Xerox, Praha
Telefon: (02) 24 31 27 61
Cena: 3 900 Kč bez DPH
4 758 Kč vč. DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: formát A4, A5, B5, jednotlivě vyměnitelné náplně inkoustu, rychlost tisku až 5 stran za minutu černobíle (7 s velkokapacitní náplní), až 2,5 stran barevně, maximální rozlišení 1 200 × 600 dpi, zásobník papíru 100
listů, výstupní zásobník 50 listů
Váš názor Další článek: Doupě přiložilo pod kotel

Témata článku: Xerox, DAL, Rodin, Stejné parametry, Maximální zjednodušení, Ovládací tlačítko, RodNejlepší příslušenství k počítači. Osvědčené klávesnice, myši, routery a drobnosti pod stromeček

Nejlepší příslušenství k počítači. Osvědčené klávesnice, myši, routery a drobnosti pod stromeček

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

Lukáš Václavík
Příslušenství
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux